Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyen büdös a labradorom...

Miért ilyen büdös a labradorom? Már nem tudom, mit tegyek, segítenél?

Figyelt kérdés
6 hónapos kan, benti kutya, még nincs ivartalanítva, kb. 3 hét múlva lesz. Amikor fölé hajolok, leguggolok hozzá, vagy ő leül a székem mellé, elsétál mellettem, olyan kellemetlen és erős lábszag csap meg, hogy rossz a közelében lenni. A lakásban is az a helyzet, hogy pl. bemegyek a fürdőbe, bezárom az ajtót, majd amikor egy hosszabb idő múlva kilépek, átható lábszag meg olyan fürdetlen, áporodott szag fogad az előszobában. Nehéz megfogalmazni, de valami ilyesmi. Fiam nagyon érzékeny a szagokra, akárcsak én, és bár imádja a kutyust, folyton ölelgeti, szeretgeti, ma már odajött hozzám letörve és kérte, hogy csináljunk már vele valamit, mert olyan büdös. Kb. 2,5 hónapja, amikor elvittük egy fürdetésre, a kozmetikus hölgy szólt, hogy szerinte gyulladt a füle, nézessük meg. Időnként vakarta is. Elmentünk dokihoz, kapott rá cseppeket, amit alkalmaztunk. De aztán megint vakarta. 1 hete kullancsot találtunk a fülében, amit eltávolítottunk, elvittük dokihoz, mert továbbra is vakarta magát, illetve az egyik szeme fölött elkezdett kifehéredni (megritkult a szőr). Doki mondta, hogy ez egy sűrűn előforduló probléma, szőrtüsző atka és adott rá egy nagy tablettát, amit meg is kapott a kutyus. Sajnos még mindig bizonyos időközönként, mondjuk napi kb. 3-4x erősen, hosszabban vakarja a fülénél, meg időnként a hátsó combjához hirtelen odakap és változatlanul erős lábszagú. Advantix Spot-on cseppet teszek rá havonta. Rendesen ápoljuk. Ma teafaolajos törlőkendővel töröltem át a fülét, talpait. Sétából felhozva mindig megtöröljük a talpait. Amikor megtörlöm a fülét, egy ideig nincs lábszag, de pár óra múlva újra. A talpa dettó, az konkrétan szinte azonnal lábszagú törlés után is. Eltűntethetetlen. Max. egy kicsit enyhébb, aztán valamivel később mintha meg se töröltem volna. A padló, ahol leül, szintén árasztja magából a büdöset. Naponta porszívózok, felmosok, külön feltörölgetem a helyeket, ahol sokat tartózkodik. Most még pluszban ugye erősen vedlik is. Őszintén, kicsit elkeseredtem. Nem tudom, van-e megoldás. Végigböngésztem a netet, de egyelőre nem találtam. Végigolvastam sok hasonló kérdést, de a legtöbben azt válaszolták, ez normális, meg a szokásos lehurrogó megjegyzések, hogy minek vettél kutyát, ha nem bírod a szagát. Nos, első kutyánk, és nem tudom, mi normális vagy mi nem és tanácstalan vagyok. Az alap kutyaszaggal semmi bajom. De ez szerintem nem az. Egy weboldalon olvastam olyat, hogy a szagok tekintetében a labrador az erős szagú kutyák közé tartozik. De a bundája nem büdös, inkább csak a lábai és a fülei. Semmiképp nem vágyom olyan kioktatásra, leszólásra, amiket olvastam a témában másoknál. Segítséget, tanácsot, ötletet szeretnék kérni, hogy mit tegyek. Előre is köszönöm annak, aki építően tud hozzászólni és segít nekem abban, hogy megoldjam ezt a zavaró problémát!

2021. ápr. 25. 23:55
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
8%
Gondolom másfél szobás panelban tartjátok, amihez igazán csak gratulálni lehet. Egy ekkora kutyát. Legközelebb kaukázusit vegyetek.
2021. ápr. 26. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:
1/1. Gondolod..... Ez lett volna az építő válasz? Esetleg kérdezz meg, ne gondolj! Egyébként 3 szobás, nagy balkonnal, társasházban a Gellérthegyen.
2021. ápr. 26. 00:24
 3/23 A kérdező kommentje:
1/2. -nek ment a válaszom, véletlenül 1/1-et írtam. Még hozzátenném, hogy segítséget azt nem kaptam, kedves első válaszoló. Ellenben lejárató kritikából csillagos ötös. Na, ilyenekre nincs szükségem. Nem kérdeztél meg, nem gyűjtöttél tőlem több információt, csak kiböfögtél magadból egy elítélő véleményt arról, hogy szerinted mekkora lakásban tarthatjuk a kutyánkat. Egy ekkora kutyát! És még gúnyosan gratulálsz is. Jobb lett volna, ha inkább meg se szólalsz.
2021. ápr. 26. 00:42
 4/23 anonim ***** válasza:
100%

Én valami gombás fertőzésre gyanakodnék (vagy bakteriális - de mondjuk egy bőrkaparék vizsgálat ezt kiderítené). Addig is mondjuk ha Nizorallal lefürdeted attól baja nem lesz.

A shar-pei eknek szokott ilyen penetráns szaga lenni, de nekik a bőrredők miatt bepállik.

2021. ápr. 26. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
100%
#4 vagyok: külföldi oldalakon olvasgass, ha tudsz angolul - most hogy ránéztem a témára, labradoros oldalon írták h élesztőgomba fertőzés gyakori a labradoroknál, aminek a tünetei a büdös fül és talpak (többek között, kezdetben). A dokitok biztosan többet tud majd erről - de ha nem foglalkozik a dologgal akkor menj másikhoz.
2021. ápr. 26. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
94%

El kellene vinni egy kompetens dokihoz, mert egyértelműen baj van. Ha sokáig vakarod a tökeidet még meg is süketülhet.


A kutytalpakhoz nem értek, de az allergiás reakció is okozhat hasonló gyulladást - legyen itt, mint megvizsgálandó lehetőség. (Az enyémnek a füle, bőre gyulladt, amíg helyre nem tettük az étrendjét).

2021. ápr. 26. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

Tappancsait lefujni chlorixides sprayel. Nem ertem milyen az a kutya labszag, en ilyet nem hallottam, de a chlorixides spray az gombaolo.

Ha a fuleivel baj van akkor az ott budosithet. Atkak a fulben? Mindenkeppen doki nezze meg jobban.

Esetleg a kutyataptol is budos lehet. A boron, a mirigyeken tavozik a szag.

Mekkora a lakas? Ez is fontos!

Nekem is labim van 12 eves, kinti kutya es nem budos. Kutyaszagu! De nem budos!

Nem tudjatok megoldani hogy tobbet legyen kint a kutyus? Jon a nyar, es ha most zavar a szaga akkor az egyre rosszabb lesz a melegben.

Esetleg egy tipp, ha a szore lenne budos: attorolni a szoret almaecetes vizzel. Pl mikor hazajottok setabol, vagy bejon. Vizben feloldani eyy kis almaecetet, egy ronggyal atsimitani vele a szoret.

Sokat nem szabad mosni samponokkal a labradort, mert tonkreteszi a borenel a faggyut.

2021. ápr. 26. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
100%

Keress másik orvost, esetleg válts tápot, ha eddig kapott, ne adj neki konzervet.


Menj el ismerőseidhez, akiknél szintén benti a kutya és ha azt is kellemetlen szagúnak találod, ajándékozd el a kutyust vagy, ha szerinted tudsz ezzel 12 évig élni, legalább meggyőződsz róla, hogy normális. Nekem 3 kinti-benti kutyám van, de esküszöm, hogy nem érzem a szagukat és a legtöbb ismerősömnél szintén nem szoktam, de voltam már olyan helyeken, ahol azért nekem is feltűnt.

2021. ápr. 26. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
100%

Az semmiképp nem normális, ha ennyire büdös a kutya, alapvetően van egy kutyaszaga, de nem büdös.


Vettek mintàt a füléből? Kellene egy labor. Ha nem bakteriális fertőzés akkor valami allergiára tippelnék, ami miatt folyamatosan visszagyullad a füle.

Kezdetnek próbáld meg mellőzni az olyan tápokat amikben szárnyas van (az összetevőket olvasd el alaposan, mert sok tápra rá van írva, hogy pl. marhás, de ha elolvasod van benne 20% csirke is).


Én kikérném egy másik doki véleményét is és mindenképp kérnék egy labort.

2021. ápr. 26. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
100%

Allergia is lehet, nem viccelek.


Nálunk is a kutyusnak begyulladt a füle, a farka tövét és a mancsát rágta és maga a kutya kozmetikus után is pár nappal büdi volt + a szája is.

Az orvos azt mondta, hogy allergiára gyanakszik.

Vettünk csirke mentes, hippoallergén tápot illetve kíhúztak pár fogat, leszedték a fogkövet és bumm.

A fül gyulladás elmúlt, a farok tó-mancs rágása is és az a büdi szag is.

2 havonta visszük kozmetikába, és utána 2 hónapig semmi szaga nincs.

Én a helyedben megpróbálnék keresni egy ilyesmi tápot.

2021. ápr. 26. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!