Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mudi lakásba? Első kutyának?

Mudi lakásba? Első kutyának?

Figyelt kérdés

Egyszer láttam mudit itt budapesten is, de inkább border colliekat látok rendszeresebben. Gondolom egy collihoz képest nem nagyobb a mozgásigénye, szóval kellő mozgással lehetne őt is lakásban tartani. De azért gondoltam megkérdezem itt.


Szóval vélemények? Valaki tart bent (akár kint)mudit? Mik a tapasztalataitok?



2021. ápr. 26. 13:34
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
0%
Kotorék eb. Ha séta után rendesen átmosod a mancsát lehet okes. Családba nem ajánlott mivel egygazdás csak szenvedés lenne.
2021. ápr. 26. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
8%

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__11050527-mud..


Mindjárt szétszednek téged is mert megmerted kérdezni 😂

2021. ápr. 26. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
84%

Én javasolnam lakasba, ha megvan a kello farasztas

Van tenyeszto ismerosom aki hamarabb adja lakasba a kutyat, mint kertes hazba, mivel lakasba leviszi tobbszor, mig kertes hazba ellustul a gazda, es csak kirakja a kertbe, hogy majd lefarassza magat

2021. ápr. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
12%
Kutyát lakásba ?
2021. ápr. 26. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
91%
Tenyésztővel készített videóban mondták, hogy jól tartható lakásban is, megfelelő mennyiségű foglalkozással. Csahosabb, mint a border és inkább egygazdás fajta.
2021. ápr. 26. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
48%

Én nagyon nem ajánlom. Először is, mert ez egy munkakutya, irdatlan sok fárasztást igényel. Lakásban tartással is meg lehetne oldani, persze, de lesz időd napi több kilómétert futni vele? Ha nincsenek levezetve az energiái, rombol.

Nem is ez a fajta a legjobb választás elsőkutyának. Keményfejű, nagyon könnyen az ember fejére nő.

Ha küllemre tetszik esetleg a mudi, helyette esetleg egy japán spicc?

2021. ápr. 26. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
71%
Utolsó a spiccek még keményfejűbbek és irdatlan drágák.
2021. ápr. 26. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
60%

#7 Volt már spiccem, bár mentett. Nem ez volt vele a tapasztalatom, nagyon könnyen tanult.

Viszont mudiból eddig csak a fentebb leírt személyiségűvel találkoztam.

2021. ápr. 26. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
37%

Huu, 7-es de nem vagy kepben.


A mudi nem rombol. A mudi nagyon alkalmazkodo.


A mudi nem keményfejű, hanem nagyon is gazdaimádó.


A mudival nem futni kell, hanem agyban fárasztani.


Tokeletesen kivitelezheto lakasban. Mondom ezt ugy, h csaladi hazam van, akkor megy ki, amikor akar. De nem akar egyedul, ott van, ahol én. :)

2021. ápr. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
62%

Mudiból tudtommal még nincs show vonal, de javítsatok ki, ha tévedek.

Nem az a fontos, hogy első kutya vagy sokadik (sokadik kutyást is láttam már nem bírni a kutyájával), az számít, hogy mennyire passzol a te életviteledhez. Egy mudival sportolni kell és feladatozni kell. Lakásban is élhet, ha elég aktív vagy hozzá.

2021. ápr. 26. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!