Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi lehet a baja a kutyámnak?

Mi lehet a baja a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Csütörtökön kapott egy új fajta kis rágcsit a kutyám (csivava, most májusban lesz 3 éves) és aznap este feldagadt a jobb oldali szeme, utánna nemsokára pedig az egész arca, arra tippeltünk, hogy esetleg ebben az új fajta rágcsiban volt valami olyan összetevő ami allergiás tüneteket produkált volna. Adtunk neki kalciumot, valamennyivel le is vitte a "duzzanatot". Másnap elvittük állatorvoshoz ahol kapott injekciót. Szombaton és vasárnap semmi problémája nem volt. Ugyanúgy evett mint ezelőtt. Ma viszont a szobámba nagyon keservesen elkezdett sírni, semmi előjele nem volt, hogy lenne bármi féle baja, gyorsan kivittük a szobából, hogy esetleg ott látott- e valamit, vagy ilyesmi. Utánna elkezdett remegni. Nem sokkal ezelőtt elvégezte a nagy dolgát, de nem találtam semmi különöset a székletében. Arra gondoltunk, hogy esetleg abban az új rágcsiban lett volna valami parazita, amitől férgek alakultak volna ki benne.

Kérlek segítsetek ha ti kutyusotokkal is volt már hasonló és hogy mi tette helyre!

Az új fajta rágcsija amúgy Rossmannos volt, de azóta már kidobtuk.



2021. ápr. 26. 13:41
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Lehet a kettőnek semmi köze egymáshoz, úgy értem, hogy ha közvetlen a rágcsa után lett allergiás reakciója az lehet attól, azt kezelte is az orvos, rendbe is jött.


A mai sírás és remegés oka lehet teljesen más. Szerintem érdemes volna egy kivizsgálást kérni a dokitól, kiderülne mi a baj vagy hogy nincs baj és megnyugodnál.

2021. ápr. 26. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%

Ennyiből én is azt gondolnám, hogy a kettő teljesen különálló. Nem teljesen tiszta, hogy miből gondoljátok, hogy parazitája van? Se az allergiás reakció, se a sírás nem ok erre a következtetésre.

Nyugodtan elvihetitek ezzel is orvoshoz, ha aggódtok, de egy ilyen alkalom után valószínűleg túl sok mindent nem fog tudni kezdeni vele az állatorvos. Ha ismétlődik az ok nélküli sírás, akkor gyanús lehet, hogy valami fájdalma van. Egy alkalom semmit nem jelent.

2021. ápr. 26. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Miután anya hazaért el is vittük orvoshoz, mivel akkor is olyan keservesen sírdogált, mint délelőtt, a doki megkopogtatta a hasát és elég keménynek találta, valamitől felpuffadthatott. Adott neki görcsoldós, illetve fájdalomcsillapítós injekciót. Meg adott még egy féreghajtó tablettát, hogy akkor minden átmenjen rajta.

Reméljük, hogy mostmár jobban lesz.

2021. ápr. 26. 20:51
 4/4 anonim ***** válasza:
52%
Akkor biztos hamarosan jobban lesz! :)
2021. ápr. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!