Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon rossz ember vagyok, ha...

Nagyon rossz ember vagyok, ha nem bírom elviselni hosszútávon egy közeli barátom kutyáit? Mit lehetne tenni?

Figyelt kérdés

Eleinte csak egy kutyája volt, aztán örökbe fogadott még kettőt, ráadásul nagyobb testűeket.


Alapjáraton semmi bajom a kutyákkal, nekem is volt és ők is aranyosak lennének, de borzasztóan neveletlenek. Nem hallgatnak a nevükre, nem tudnak normálisan pórázon sétálni, folyton ugatnak/nyüszítenek, felugrálnak, mindent megrágnak, belemásznak, beleesznek mindenbe, stb. Az egyikük séta közben mindennek neki akar támadni, ami mozog.


Szerintem ez katasztrófa. Próbáltam már mondani neki, hogy kéne velük valamit kezdeni, de megsértődik és azt mondja, ő ért a saját kutyáihoz. Szerintem meg pont, hogy nem. Felnőtt kutyák, már évek óta vele élnek és semmi változás.


A legtöbb közös baráti programra, grillpartikra, kirándulásra jönnek vele és ilyenkor a nap nagy része abból áll, hogy a kutyákat kell valahogy féken tartani.


Amiért most ezt a kérdést kiírtam, a napokban szó volt róla, hogy a baráti társaság majd elmenne nyaralni, ha már biztonságosan lehet, mire szólt, hogy olyan helyet keressük, ahova jöhetnek a kutyák.


A többieknek sem tetszik, de ők nem akarnak ebből balhét, én viszont nem tudom mennyire tudnám ezt tolerálni, így ha jönnek, én valószínűleg nem megyek (amit meg kell magyarázni, amiből veszekedés lesz)


Nagyon nincs igazam? Én úgy vagyok vele, akár kutya, macska, gyerek, azért törekszem rá, hogy másokat a lehető legkevésbé zavarjanak. Tudom, hogy nem plüss kutyák, nem is azt várnám el, hogy vigyázzban üljenek, de hogy semmire nem hallgatnak és kedvükre, mint a kóbor kutyák, ez nekem nagyon stresszes.


Mit gondoltok?


2021. ápr. 26. 18:31
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem lehet őszintének lenni?!


"Nézd Pista. Én már számtalanszor szóltam neked, hogy nem tudsz bánni a kutyáiddal, gond van velük, neveletlenek, zavaróak. Te leszartad. Most az van, hogy nem vagyok hajlandó együtt nyaralni veled emiatt. A többiek sem szeretnének, de helyettük nem fogok beszélni, majd ők szólnak, ha akarnak. Én így döntöttem, szia."

2021. ápr. 26. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene,hogy ebből balhé legyen?

Magának vette a kutyákat nem nektek.Ha veletek akar menni akkor neki is alkalmazkodni kell hozzátok nem lehet mindig egy emberhez igazodni mindenkinek.Hagyja otthon valakire a kutyákat,ráér velük egyedül vagy más kutyás társasággal menni,nem kötelező mindenhová cipelni őket.


A másik meg..ha a gyerekei lennének neveletlenek simán oda mondaná valaki,egy kutya miatt miért is van para?

Neveletlen,nevelje meg,hogy ne kelljen a nyaralás alatt velük foglalkozni annak akinek semmi köze hozzá.

Ennyi..

2021. ápr. 26. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen jogos az álláspontod. Ha ennyin besértődik, hogy szembesíted a valósággal, akkor úgysem rajtad áll, megsértődik-e, ezért nem kell ezt figyelembe venni.

Egyébként ha jólnevelt kutyák lennének sem férnek bele (szerintem) mindenféle baráti programba. Főleg, ha nincs annyira lefixálva, hogy mit fogtok csinálni, a kutya ugyanúgy elveszi a lehetőségek egy részét, mint mondjuk egy kisgyereket vinni egy ilyen nyaralásra. De már az is ide tartozik, hogy emiatt kéne kutyabarát szálláshelyre menni - és ha már van egy szimpi szállás, csak pont nem kutyás, akkor mindenki ezért mondjon le róla? Oldja meg a kutyák felügyeletét. Legalább akkor más is szembesíti majd vele, hogy milyen neveletlenek a kutyái...

2021. ápr. 26. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
12%

Igenytelen tajekozatlan kutyatarto. Ha betartana a sorrendisegi szabalxokat es sportolna a kutyakkal,akkor automatikusan nem ugralnanak meg nem ennenek bele semmibe.


Ha kezbol etetesre lennenek szoktatva meg pluszban.....

2021. ápr. 26. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!