Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Öreg (15 éves) yorkimnak...

Öreg (15 éves) yorkimnak büdike a szája, a fogai már potyognak. Érdemes orvosnak megmutatni?

Figyelt kérdés

Egyébként nagyon jó egészségnek örvend, de 1-2 éve a fogai már vacak állapotban vannak. Fogköves, van egy vadhús az ínyén, néhány foga már kiesett. Látszólag nem fáj neki, vagy legalábbis az evés nem jelent neki problémát :D

Semmilyen altatásos / bódításos műtétet nem vállalnék már be vele. De így meg azt érzem, hogy elhanyagolom. A múltkor voltunk hasi ultrahangon és a doki mondta is, hogy büdös a szája...mondtam, hogy igen, nekem is feltűnt. Lehet, hogy arra célzott, hogy kellene valami fogászati vizsgálat, vagy beavatkozás.


Érdekelne a véleményetek, hogy szerintetek érdemes e kezdeni vele bármit?


2021. ápr. 27. 15:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
81%
Mit eszik?
2021. ápr. 27. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

BARF-os.

Csontosnak csirkenyakat kap, de már azt is darálva 1-2 éve, mert láttam, hogy gondot jelent neki a megrágása.

2021. ápr. 27. 15:19
 3/11 anonim ***** válasza:
91%

A fogkövességtől gyulladt az íny. Ez okozza a büdös szájszagot.

Ha jól tudom, van már altatás nélkül is lehetőség fogkőleszedésre.

2021. ápr. 27. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Engem nem zavar, hogy büdi. Rajta nem látom, hogy gond lenne vagy fájna neki. És egy 15 éves kutyát szerintem ilyenek miatt orvoshoz cipelni...nem tudom. Ha egy ilyen beavatkozás miatt lenne valami baja (akár altatásban, akár nem) nagyon bántana...
2021. ápr. 27. 15:26
 5/11 anonim válasza:
94%
Az állatorvos arra van, hogy ilyen dolgokat megbeszélj vele. Legalább hívd fel, és kérj tőle tanácsot.
2021. ápr. 27. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
95%
Baromi sok eszed van, várd meg amíg elkezd fájni neki, mert téged nem zavar, hogy "büdi a szája". Igazi IQ-negatív vagy.
2021. ápr. 27. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
95%

Lol, jujj 15 éves, már ne cipeljük orvoshoz.

Mi a fax?

Ezek szerint a 65 éves anyádat sem vinnéd orvoshoz, mer annak már mindegy, igaz?

2021. ápr. 27. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha neked büdös a szád, és rohadnak a fogaid elmész orvishoz? Az orvos tudni fogja, hogy mit kell vele csinálni, nem fog belehalni egy kezelésbe se. De abba igen, ha enni nem tud majd a fájdalomtól, mert lehet ez oda vezet majd. És mellesleg egy ilyen idős kutyát pont hogy még gyakrabban illene orvishoz vinni... A 16 éves kutyámat is rendszeresen vittem, hogy a lehető legszebben élje az élete utolsó éveit is.
2021. ápr. 27. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
92%

"büdike"

pff el tudom képzelni

2021. ápr. 27. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim válasza:
100%

minden féle képpen érdemes megmutatni orvosnak

kitudja mi derülhet ki

2021. ápr. 27. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!