Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik a könnyebben kezelhető...

Melyik a könnyebben kezelhető fajta? Jack russel vagy foxterrier? Tapasztalat?

Figyelt kérdés
Van jelentős viselkedésbeli különbség a két fajta között?

2021. ápr. 28. 13:54
 1/4 anonim ***** válasza:
56%
Hasonlo lehet a ket kutya hiszen a jack russelben van drotszoru foxi vervonal.
2021. ápr. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
59%

Nekem volt foxim. Tehat el tudom mondani,hogy o a kutyak kozt a legnehezebben iranyithato tanithato. A legonaobb kutyafajta. Ha nem futsz vele heti 6 napot,ne almodj rola,h erdekli,mit kersz tole.


Igen,kersz,mert neki sohase parancsolsz ugy,mint egy rotinak .


A parancsot soha nem teljesiti elso szora.


Ha nem vagy esoben hoban minusz tuzben is a termeszetben futo bicajozo,tartsd tavol magad ezektol a kutyafajtaktol,mert tonkreteszi az otthonod es az eleted. A napi bucajok utan is jatszani kell vele otthon. Lefaradhatatlan. Ha nyilik az ajto a lakasban,otterem azonnal akar ejjel akar nappal.


Se a foxi se a jack nem konnyen kezelheto. A kotelidegek is keves hozzajuk!!!!! A pitbullterrier egy kezes barany kispalyas a foxi vadsaga es verekedesi osztonehez kepest.


A foxim pitbullokkal verekedett ossze. Minden napom egy ideggorcs volt,h epp verekedni fog-e vagy sem. Imadott verekedni,fitoktatni a kepessegeit. Az igazi kekeckedo masokat idegesito kis szemetlada volt. Futasnal korbeugralta a futokat,direkt idegesitesbol. 5 km-t huzott le tobbszor sprintben es futott tovabb az en tempomban,amikor visszajott.

Vele tanultam meg 5 km-en at orditani torkomszakadtabol.


Soha nem jott elso szora.



Ha minden nap eddig nem sportoltal,NE valassz ilyen kutyakat. A jrt is ugyanigy fut kb. Lefaraszthatatlan eroszakcsomag.


Minden napom egy kuzdelem volt. Egy szenvedes.

2021. ápr. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

2-es vagyok: mivel vadaszkutya mindketto,ezert belefetreng az emberi urulekbe,rohadt halba. Erre is szamits. Ne legyel ideges olyankor.


Ez a vadaszkutyak specialitasa. Ne lepodj majd meg. Ne ordits vele. Otthon szepen lefurdeted. Minden ilyen kis maganakcioja utan.


Jol tanitsd a visszahivast,mert elkapni eselytelen. Akkor is csak kifuttatott allapot utan jon vissza sokszori hivas utan.


Ha futtatoba viszed le mozgas gyanant,felejtsd el ezt ,mert az meg egy bernathegyinek se eleg mozgas sajnos.

Legyen neki ures ter a termeszetben. Nem eleg egy kert.


Csak a sprinttavja 5 km.


Ujdonsag kell neki minden nap minden setanal.

2021. ápr. 28. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Napokban ismerkedtunk meg egy foxival a harmashatarhegyen "Tuske" volt a neve ... hat en ilyen fegyelmezett kiskutyat meg nem lattam! Lattam rajta, hogy feszult es barmelyik pillanatban indulna, de tok profin figyelt a gazdajara es meg a nalam levo labdaval sem lehetett kizokkenteni ... meg en szoltam a lanynak, hogy engedje mar ellazulni a kutyajat :)
2021. ápr. 28. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!