Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan lehet leszoktatni a...

Elena95 kérdése:

Hogyan lehet leszoktatni a kutyát hogy a konyhapùltról ne egye le a kaját?

Figyelt kérdés
Már 3 éves , néha bent van ( estére fixen be van engedve) es a nap többségében pedig kint. De amikor készítek vacsit vagy bármit és kicsit is egyedül hagyom megvárja míg elmegyek a nappaliba és s pl addigra ő leeszi a kajàt a pultrol. Leszidtam megdorgáltam érte .egy ideig használ aztán csak megint kezdi.

2021. ápr. 28. 17:19
 1/10 anonim ***** válasza:
88%

- Mozgatni kell

- betartani a szabalyokat,ezzel kozlod egyedul,h neked van jogod a kajahoz es te osztod el,h o kap-e.

-Amig meg nem szokja az uj sorrendisegi szabalyokat,addig ne hagyj elerheto helyen kajat. Azaz kajakeszites es kajalasod kozott ne intezz semmit.

2021. ápr. 28. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Igazi husokat adj a kutyanak,akkor nem fogja megszerezni azt. A tapoktol mind tapanyaghianyosak lesznek es osztonosen erzik,h nekik az igazi hus a szukseges.
2021. ápr. 28. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Miss Endzsi ***** válasza:
80%
Rá kell szólni, nekem a macska nem mer felmenni, mert tudja, hogy nem örülnék neki. Tedd ki az asztalra, ha látod, hogy kunyerálni, határozottan Nemmel válaszolj.
2021. ápr. 28. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
21%
Sehogy. A kutyák kaja motiváltak.
2021. ápr. 28. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
76%
Zárd ki a konyhából.
2021. ápr. 28. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nem is ertem kinek milyen kutyaja van ... az en kutyamat semmi ilyenre nem kellett tanitani, esze agaban sem lenne hozzanyulni a mas dolgahoz. Macskat is hagyja enni es csak ha hagyott valamit, akkor megy oda 'eltakaritani'. Ha nasi van az asztalon, akkor oda ul ele es addig nyugodtan var, amig nem adok belole.

Komolyan mondom, soha semmi ilyenre nem tanitottam :)


Szerintem amugy a megoldas, ha veszel racsos kutyaajtot, amit a konyhaajto tokja koze kell felszerelni ... gyermek aruhazakban is van ilyesmi.


[link]

2021. ápr. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Az enyém sem eszik bele semmibe.

Ha ott hagyom az ágy közepén az ételt sem,soha nem is jutott eszembe hogy ilyet tenne.

Aztán össze költöztünk egy időre és a sógornőm még inkább megerősítette bennem,hogy a kutyám egy kincs.

Az ő kutyája még a kukát is feltúrta ha egy szelet kenyeret dobtam a kukába is.Reggelre mindent kirámolt a földszinten.

A macskája kirágta a KENYÉR ZACSKÓJÁT és a kenyérszeletek oldalát ette,leszedte az olvadó húst a pultról (pedig le volt fedve),még ilyen és egyéb undorító húzások.Egy percre nem lehetett még elfordulni sem a tányértól mert már másztak bele ha nem volt ott a kezed.

Soha többet nem fogok össze költözni még rokonnal sem,ha állatot mer hozni a lakásomba.Szenvedjen mindenki azzal amit elcseszett magának..:D


De egyébként meg lehet tanítani neki,hogy ne csinálja.Mondjuk rászólsz,hogy nem szabad..

És persze nem hagyod ott felügyelet nélkül ameddig meg nem tanulta,hogy nem szabad.

A legegyszerűbb,ha megtanítod vele a hagyd parancsot.Önkontrollt kell tanulnia.

2021. ápr. 28. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Nemtudom lehet én értelmezem félre..a szövegben egy szóval nem említem hogy az én kutyám 😁😄 igazából a párom kutyája de lényegtelen. Nálam csinálja kapott érte. Persze én is ezekre gondoltam és igen köszönőm volt pár hasznos hozzászólás is 😊 1 es irását megfogadom . A másik ..nem emlitettem h mivel etetjük fix hogy azzal nincs probléma. Most kezdte el ezt a szokását nyilván dominálni akar nálam.mert a páromnál nem csinálja. Később ki lesz rakva nyilván a kutya ,én sem szeretném a lakásba. Sajnos vannak kedves szomszedjaink akik panaszkodnak az ugatasra egy faluban . Városi f@szok..na mindegy. Ezért is van bent is meg kint is..Én leszarnám a szomszédokat de a párom döntése is persze hogy milegyn . Csinalunk neki egy helyet ebben maradtunk :) Addigis ezekre a problémákra módszert kell alkalmazni.

Köszi!!

2021. ápr. 29. 20:07
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem azt mondtam,hogy a lakásból zárd ki.Aztmondtam,hogy a konyhából.

Neveld meg és ne kidobd a problémát a kertbe :D

2021. ápr. 30. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Le akarod vele etetni...vagy mi??
2021. júl. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!