Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pisiszag parketta van, szonyeg...

Pisiszag parketta van, szonyegpadloban?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Orokbefogadtunknegy nagytestű kutyát, sajnos nem szobatiszta, elég nagy problémáink vannak e téren. Mivel nagy testű, sokat pisil és a lakás is nagy, nem tudunk mindig a nyomában lenni. Lassan mindenhová rányomja a "bélyegét": parketta, szonyegpadlo sőt - agymatrac... Olyan a szag, mint egy nyilvános WCben. Fokozza az örömünk, hogy alberletrol van szó. Illetve, a galériára vezető lépcső hátsó részén is szemmel látható raszaradt pisifoltok vannak. Próbáltam domestost, ecetet, sima mosogatószer.... Nem tudom már, mit tehetnék. Kinek mi vált be?

2021. ápr. 28. 23:02
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
93%
Hányszor viszitek le?
2021. ápr. 28. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
94%
Itt súlyosabb gond is lehet.. esetleg inkontinencia, vesebetegség? Orvosi vizsgálat kellene, és ha nem egészségügyi az ok, akkor meg szakavatott segítség a nevelésben. Abszolut nem normális hogy egy kutya tele pisili a lakást, ágyat, mindent!
2021. ápr. 28. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 A kérdező kommentje:
8 órát dolgozom naponta, ekkor szokták történni a balesetek, illetve az éjszaka folyamán amikor alszom (vagy legalábbis máskor nem vettem észre). Pelusra próbáltam raszoktatni hogy ezekben a hosszabb időszakokban oda tudja végezni a dolgát, de nem nagyon jártam sikerrel. A szagot hogyan tudnám eltüntetni?
2021. ápr. 28. 23:18
 4/19 anonim ***** válasza:
10%

Ezek után én rövid úton megvonnám a kutya iránti bizalmamat, és "elengedném a kezét".

Gondolom, világéletében kinti kutya volt. Azt pedig nem lehet csak úgy szobatisztaságra nevelni.


Ti megpróbáltátok -de nem jött össze. El kell engedni a témát.

Ha meg albérlet, akkor pláne, mert a tulajdonos mindent is rátok háríthat, adott esetben nem hogy a kauciót nem adja vissza, hanem további kártérítést követelhet.

2021. ápr. 28. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
52%

szodabikarbonas vizzel attorlod es elmegy a szag azonnal.


En is felnotten vettem a nagytestu kutyam. 1 het alatt lett szobatiszta . Napi 3x ossze vittem. Rendszertelenul. A titok: sose orditok vele,betartom a sorrendisegi szabalyokat (azaz kutyanyelven kozlom vele ,h en vagyok a fonok,igy neki nincs joga a lakasban pisilni)

2021. ápr. 29. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
84%

4-es, már nem azért, de egy kinti kutyának világos fogalma van a kintről és a bentről, őket a legkönnyebb szobatisztaságra szoktatni. Az a kutya, akinek nem volt lehetősége megtanulni, mert pl. nem volt udvar, az nagy eséllyel zavarodik meg és végzi el a dolgát odabent.

8 órát én sem bírnék ki egyébként, nem tudom, hogyan bírják ki a lakótelepi kutyák. Az a baj, ha már szag van, akkor arra ösztönzi, hogy oda ürítsen.

2021. ápr. 29. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%
Evés után azonnal vigyétek ki, mert olyankor fog pisilni, kakilni. Ne késő este kapjon enni, mert ha utána nem viszitek ki, akkor nem fogja kibírni az egész éjszakát vagy csak kínlódva. A gyerekeknél is evés után indul be a bélmozgás, de ezt magadon is megfigyelheted.
2021. ápr. 29. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%
Takarítógépet kölcsönözzetek és próbáljatok mindent jól átmosni, porszívózni vele.
2021. ápr. 29. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Mennyi idős a kutya? Az hogy éjszaka sem bírja ki szerintem nem normális. Mennyit iszik este? Mi lefekvéskor elvettük tőle a vizet eleinte és egy idő után megtanulta, hogy nem iszik éjszaka. Mondjuk szerintem nem ilyen egyszerű a dolog, lehet hogy valami betegsége van. Menhelyeken szeretnek hallgatni az ilyenekről.
2021. ápr. 29. 01:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
54%

Szamold ki ,mennyi a vizszukseglete. Reggel itatod es eteted 6-kor. Leviszed7-7.30-ig. 8-ra beersz a munkaba. 4-re hazaersz. 4.05-kor leviszed.

Ha 23.00-kor alszol,akkor 21.00-kor beeteted es beitatod (leves stb) 22.00-kor leviszed.


Ehhez kiegesziteskepp egy labtorlovel torold fel a pisijet es azt tedd egy jarolapos helysegbe es mutasd meg neki,h oda pisiljen.


Eleg hamar megertik az emberi beszedet es tudni fogja,mit akarsz mutatni. Megerti a szitubol.


Fo tos,h ne ordits ne dramazz a pisi eszrevetelekor,mert azert rejti el a szonyegre meg matracra. En tok lazan viseltem ,igyha pisi kaki van,akkor szep latvanyos helyre a jarolapra a mosogatogep ele teszi. (Majdnem kidobtuk a mosogatogepet,hogy folyik 😂😂😂)



A kutya neveben kerem,h legy turelemmel. Nyugodt halk kedves beszeddel ered el a leghamarabb az eredmenyt es lazasaggal. Ne legyen tdljesitmenykenyszere.

2021. ápr. 29. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!