Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy a legegyszerubb szobatisz...

Hogy a legegyszerubb szobatisztasagra nevelni a kutyat?

Figyelt kérdés

nappal tobbszor udvaron van, setalunk is, de sajnos ejszaka tobbszor piszkol vagy a konyhaba vagy a furdoszobaba. a legrosszabb pedig az, hogy a szonyeget is megcelozza.

hogyan tudnam ranevelni a szobatisztasagra?


2021. ápr. 29. 06:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Legegyszerűbb a 2 óránként kiviszed. Reggel este legyen akárhány óra. Játék után etetés után és alvás után egyből vidd! Árulkodó jel ha sétál és közben szaglássza a földet utánna jön a guggolós póz.

Ha kint végzi nagyon megdicsérték ha bent rajtakapod kicsit leszidhatod de ha már csak csomagot találod meg akkor felszedett és valami erős tisztítóval feltörlöd hogy ne érezze a szagát.

Eddig hogy próbáltátok? És mennyi idős?

2021. ápr. 29. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Hozzánk márciusban került kiskutya. Én a mozdíthatóbb szőnyegeket feltekertem erre az időszakra. Nálunk kinti-benti a kutyus, leginkább ott van ahol mi, éjszaka nálunk is bent alszik. Fárasztó, de eleinte 3 óránként mindig kivittem az udvarra, még éjszaka is. Ha kint elvégezte a dolgát mindig nagyon nagyon meg lett dicsérve. Ha felkel egy hosszabb alvásból, általában akkor kell neki kimennie, talán erre érdemesebb figyelni.
2021. ápr. 29. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Kiviszed gyakran,eleinte éjjel is. Ha kint végzi megdicséred.

Nekem szerencsém volt, igaz több mint 4 hósan hoztam el a szüleitől, de addig annyit tanult tőlük,hogy összesen 1x kakált- és 3x pisilt be.

Olyan jól átvette a szüleitől,hogy nem pisilünk össze vissza hogy semmi gond nem volt vele. Tudom ez szerencse is.

Aztán amint lehetett megtanítottam csengő használatára,így jelez ha ki kell mennie.

Előző kutyámat 8 hetesen kaptam vele több idő volt,de a lényeg hogy pár óránként vinni kell.

2021. ápr. 29. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Felkelsz éjszaka és kiviszed. Egy kölyökkutya nem tudja még éjjel visszatartani az ürítést! Erre sem fizikailag, sem mentálisan nem képes!

A szőnyeget pedig elrakod akkor, ha nem tudsz a kutyára figyelni.

2021. ápr. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
eppen ez a problema, hogy egy egy eves kutyarol van szo. az udvaron is elvegzi a dolgat mikor kimegy, de ejszaka egyfolytaban bepiszkol. sajnos meg nappal is tobbszor. van, hogy meg az agyra is. probaltam mar mindent. mikor kint elvegezte a dolgat nagyon megdicsertem erte meg juti falit is kapott. ha bepisilt leszidtam erte, az udvarra is kitettem egy oracskara de valtozatlan. ketten vannak, de a 2 eves teljesen szobatiszta , ejszaka sem piszkol be. attol felek hogy a kissebbtol eltanulja, ha egyiknek szabad akkor a masiknak is. :/
2021. ápr. 29. 15:47
 6/6 anonim ***** válasza:
Használtál pelenkát valaha hozzá? Orvos megnézte, hogy teljesen egészséges-e?
2021. ápr. 29. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!