Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 4 hónapos kölyök hányás?

4 hónapos kölyök hányás?

Figyelt kérdés

4 hónapos kölyök kutyámnak szoktam venni préselt marhabőr csontot, van hogy hetekig elrágcsálja, fogzásba nagyon sokat segít.

Viszont tegnap találtam az állateledel boltba szárított kacsanyakat, kb 20-30 centis, na gondoltam ez még finomabb, hogy fogja szeretni rágcsálni.

Erre azt veszem észre kb fél óra után, hogy alig van már a kacsanyakból, az egészet megette, nem tudtam hogy ez elrágható, megehető, és nem olyan mint a többi rágcsálnivaló amit eddig evett.

Este hányt egyszer, ma már 10x kb, étvágytalan, sétánál szépen jön, akkor jó kedvű. Széklete normális.

El vigyem dokihoz, vagy kiürül magától belőle? Most már két órája nem hányt, de enni nem eszik.


2021. ápr. 30. 13:12
 1/9 anonim ***** válasza:
40%

ne adj neki ilyen mindenféle vackot, felborítja a bioritmusát, ha megeszi


szerintem kiűrül az majd belőle, 1-2 nap alatt el kell múljon

2021. ápr. 30. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Kérdés kiírása után megint hányt. :-/ Eddig sose volt gond ezekből, mert nem tudta megenni, csak rágcsálni.
2021. ápr. 30. 13:26
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább elvinném dokihoz. Ennyi hányás miatt nagyon sok folyadékot veszthet, pláne ilyen fiatal korban. Inni iszik?
2021. ápr. 30. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nem nagyon :-/
2021. ápr. 30. 14:09
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mindenképp vidd el dokihoz. Abba nem fog belehalni ha egy napot nem eszik, viszont az ivás nagyon fontos és ha ennyi hányás után semmilyen folyadékpótlás nem volt, akkor lehet hogy infúzió is kelleni fog.
2021. ápr. 30. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Doki.Túl sok a folyadékveszteség. Az a rágcsa megfeküdte a gyomrát. A doki majd segít rajta.
2021. ápr. 30. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Valószínűleg megakadt a vékonybelében. Ha szerencséd van akkor egy kórházi bentfektetéssel pár nap folyamatos infúzió után kijön, ha nincs, akkor műtét.
2021. ápr. 30. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
A kacsanyak kemény csont, ha nincs hozzászokva a gyomorsava hogy csontos húst emésszen akkor megakadhat benne ha túl sokat eszik vagy ha nagyobb darabokban nyeli le. Főleg ha kistestű kutya. Vidd el állatorvoshoz mindenképp, kelleni fog egy röntgen.
2021. ápr. 30. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Már úton vagyunk dokihoz, köszönöm a segítségeteket.
2021. ápr. 30. 15:04

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!