Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félős Husky kölyök, mit tegyünk?

Félős Husky kölyök, mit tegyünk?

Figyelt kérdés
Két hete került hozzánk egy akkor 8 hetes husky kölyökkutya. Most 10 hetes, amint lehetséges, szeretnénk kutya suliba vinni természetesen majd. A gond az, hogy borzasztóan fél az emberektől, tőlünk is. Sajnos ő nehezebb körülményekből került hozzánk, nem volt megfelelően szocializálva. Nem tenyésztőtől van (tudom, szaporítótól nem veszünk kutyát, és emiatt nem kérek beszólást, mert nem erre irányul a kérdésem, ő is egy kutya és szeretjük, szeretnénk gondját viselni és törődni vele bármi áron. A fülünkbe jutott, hogy vele nem bántak jól és rossz helyre került volna így befogadtuk). Eddig csak törzskönyves kutyáink voltak a családban, jelenleg is van egy már 6 éves kutyusunk, akivel a kiskutya nagyon szeret játszani, boldog, viszont ha közelítünk a kicsihez, rögtön elszalad, még simogatni se engedi magát. Minden mozdulatunkra megijed és elszalad. Jutalom falat sem működik, 2 hete próbálkozunk, de még azt sem eszi meg csak ha lerakjuk tőlünk kb 5 méterre. Ez normális ilyen korban, hogy ennyire fél? Gondolom még szoknia kell az új helyet, csak eddig még nem volt dolgunk ennyire félős kiskutyával. Adnátok tippeket, hogyan szocializáljuk őt? Szeretnénk ha megszokna minket és boldog élete lenne nálunk 😊

2021. máj. 2. 08:31
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Természetes, hogy nem normális, sokat bántották, hogy ilyen lett.

Egyébként minden tiszteletem a tiétek. Őszintén megmondom, én nem vállalnám egy ilyen kölyök felnevelését, a legtöbb, amit elérhetsz vele, hogy valamikor majd már nem fog elfutni, ha a családból valaki ételt ad neki. Azért ennél lényegesen többre vágyik az ember ha már kutyát tart. Az hogy ti ezt mégis vállaltátok, nagyon becsülendő.

Próbáld azt ki, hogy kint leülsz, és magad mellé leteszel pár falatot, először kicsit messzebbre. Ha elveszi, dobsz másikat, kicsit közelebb. Vigyél magaddal egy könyvet vagy a telefonodat, hogy ne unjad magad el.

2021. máj. 2. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
83%

Lehet, hogy kénytelenek lesztek megvárni, míg megéhezik, és úgy alkalmazzátok az előző által leírt módszert.

Viszont szerintem kellő türelemmel meg fog tudni barátkozni veletek.Mit csinál a kiskutya, miután elszaladt? Lefekszik messzebb, és figyel? Talán ha látja, ahogy a nagyobb kutyával játszotok, az kíváncsivá teheti. Én először csak arra törekednék, hogy csökkenjen a távolság, ahol a kicsi már biztonságban érzi magát.

2021. máj. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Miután elszaladt, lefekszik távolabb és folyamatosan minket néz, viszont elég megmozdulnunk és már szalad tovább. Én nagyon türelmes vagyok vele, bízom benne, hogy meg fog minket szeretni 😊 a másik kutyusunkat imádja, vele nagyon jókat játszik mindig.
2021. máj. 2. 10:07
 4/9 anonim ***** válasza:
Csakis a kezedből adj neki enni. Ha kellően éhes lesz, enni fog.Guggolj le hozzá. Eleinte csak etesd és lágy hangon néha dicsérd. Ne akard azonnal simogatni.
2021. máj. 2. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
76%
Ilyen az idegrendszere... és ez meg csak a kezdet...
2021. máj. 2. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ez nagyon nem normális! De ahogy írtad, ti választottátok, a ti döntésetek. Viszont ha nem tudtok alap kapcsolatot sem kiépíteni vele, kutyasuliban csoportos foglalkozáson nem fognak tudni sokat segíteni. Már ha egyáltalán meg tudjátok fogni és el tudjátok vinni. Legfeljebb házhoz járó kiképző tudna tanácsot adni jobban.
2021. máj. 2. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Vagy nem jó az idegrendszere (ami a későbbiekben is probléma lesz) vagy bántották. Egy normális kölyökkutya nem fél az embertől, szóval semmiképpen sem normális ahogy viselkedik.


Én is a házhozjárós trénert javaslom.

2021. máj. 3. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Minden nap próbálok játékot kezdeményezni, eddig nem sok sikerrel, viszont ma reggel sikerült, annyira örültem neki! Vettem neki egy kb 1 méter hosszú “húzogatós” kutyajátékot, olyan mint egy kisebb kötél, és ez megtetszett neki. Ő is elkezdte rángatni, játszani vele miközben nálam volt a másik fele. Úgyhogy mára sikerült elérnem hogy 1 méteren belül legyen tőlem, szerintem ez nagy előrelépés 😊 simogatni még mindig nem engedi magát, de már legalább játszik velem 😊 Remélem sikerülni fog és megszeret majd a kiskutya.
2021. máj. 3. 08:21
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia! Első körben én is szeretném elmondani, hogy minden tiszteletem a tiéd! Legyél nagyon türelmes, rá fog jönni hogy nem eszitek meg :) Addig is minél előbb kérjétek egy tréner segítségét, próbáljatok ki több módszert is, itt is jó dolgokat írtak. A kézből etetés egyelőre nem jó ötlet, inkább kezdjetek ezzel.

[link]


YouTubeon is rengeteg video van, ahol a kutyát magukhoz szoktatjak hogy ne féljen.

Nálunk már másfél éves a kutya, és ő a legtöbb idegentol fél, és sose jött még be a kézből etetés, nem megy oda :) Nyilván veletek nem csak összefut, hanem együtt éltek, de ha tényleg fél, nem fog odamenni hogy elvegye a kaját. (Vagy ha igen akkor is az fog történni, amit a fenti posztban írnak, és tok logikus amúgy) Az "eheztetessel" meg azért egy ilyen pici kölyök esetében én nem értek egyet,nem jó ha kimarad étkezés mert csak kézből adnátok neki, úgy meg nem veszi el esetleg.

Az mondjuk tényleg jó ötlet, hogy uljetek ki hozzá, esetleg rakjátok le a kajajat szétszorva korulottetek mondjuk egy méterre. Hátha odamegy kíváncsiskodni, de nyilván akkor sem szabad rávetni magatokat, először szokja meg hogy oké, ott vagyok velük, és nem történik semmi rossz. Ha tehetitek esetleg a lakásba is beengedhetitek. Nem kell vele különösebben foglalkozni, meg erőltetni, csak szokja meg a jelenléteteket. Ha a másik kutyust simizitek, játszotok vele hamar rá fog jönni hogy ez neki is ugyanúgy jó lenne. Türelem és sok sok szeretet, el kell nyernetek a bizalmát :) A lényeg hogy ne akarjatok ráeroszakolni semmit, amitől esetleg még jobban traumatizalodhatna. Ildogs még egy nagyon jó Facebook oldal, rengeteg félős kutyát adott már örökbe, akik nála szépen kinyiltak, van tapasztalata bőven, esetleg neki is irhattok, biztosan örömmel segít, mit hogyan kellene csinálni, pláne egy kolyokkel. Nyakas Gábor akit nagyon ajánlok, egy telefont mindenképp megerne, lehet messze van tőletek, de biztos tart online konzultációt is ha kell. Úgyis látni fogjátok aztán melyik módszer használ a sok közül :)

2021. máj. 3. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!