Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi alapján válasszuk ki a...

Mi alapján válasszuk ki a kiskutyát?

Figyelt kérdés

Ma fogunk elhozni egy labrador-Magyar vizsla 6 hetes kölyköt. Mi alapján válasszunk?


Ilyen korban el lehet kezdeni a tanítását?Pórázra szoktatását? Vagy még kicsi?


2010. aug. 23. 00:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nem kicsi hozzá, de nem szabad nagyon komoly dolgokkal kezdeni. Ugyanúgy kölyök, felelőtlen, jókedvű és aranyos, mint a kisgyerekek, a komoly dolgokat még nem érik meg. Főleg a labradorok nagyon játékosak. Persze nem szabad megengedni, hogy "pofátlan" legyen, de egy normális embernek nem probléma, hogy zsigerből helyes úton tartsa a kutyát. Pórázon nyugodtan lehet sétáltatni, hogy szokja, párat szét fog rágni, főleg otthon a zsinórokat...

Bár az én kutyám kölyök korában a hűtő vezetékét kezdte meg, gondolom kapott egy kis áramütést, mert azután sosem rágott meg semmi zsinórt a lakásban :-))) Okos kutya a saját kárán tanul :-)))

A lényeg, hogy ne feszengjetek, ki fog alakulni a dolog, rossz dolgokat ne engedjetek meg neki és akkor nem fogja csinálni :-)

Én sosem ütöttem meg a kutyám és így is nagyon okos kutya volt. Pár hete halt meg 14 évesen. Remélem, hogy a tiétek is ilyen sokáig fog élni.

2010. aug. 23. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen :)
2010. aug. 23. 00:47
 3/11 anonim ***** válasza:
tesóm úgy választotta ki a kutyát, hogy egymásranéztek, és kialakult köztük egy kapcsolat.
2010. aug. 23. 01:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
37%
Hogy elfér-e két szelet kenyér között.
2010. aug. 23. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%
Ismerve a magyar viszonyokat csakis menhelyrol hoznek el kutyust ha ott elnek...lehet, hogy nem szepek akik ott sinylodnek de sokkal tobb szeretetet es huseget adnak mint az ertekes draga divatkutyak. Van olyan menhelyes kutyus aki eleteben nem simogattak meg :(((
2010. aug. 23. 03:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Nehogy 6 hetesen elhozd!!!
2010. aug. 23. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

szia!

Nekem is labrador vizsla keverékem van!

Ne hozd el 6 hetesen!

Én is elhoztam, mert a szuka nagyon ki volt,a 6 kölyöktől, de nem szabad!

Vannak is enyhe szocializácios problémáink.

amugy én megtanitottam az első hétben ülni, feküdni, pacsit adni!

Amig nem kapja meg az oltásokat addig nem szabad más kutyék köz vinni.

Legalább amig az első kombináltat meg veszettséget meg nem kapja addig bent kell tartani nehogy összeszedjen valami fertőzést!

És azonnal adjneki féreghajtót!

Én anno ugy választottam h megláttam az ujságban a drágámat:)

De ha elmész vedd az öledbe mindegyiket és érezni fogod melyik kell!az enyém elaludt az ölemben! Olyat ne hozz el ameliyk csak szorong, oda se megy, félős!

inkább amelyik élén, csahol, játszik, harapdál stbi:)

2010. aug. 23. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
6 hetesen nem szabad elhozni. 8 hetes koráig várni kell, mert pont ezalatt a két hét alatt tanulja mega testvéreitől és az anyukájuktól azokat az alap "kutyadolgokat", aminek segítségével sokkal könnyebben fog kommunikálni, beilleszkedni a többi kutya közé. Ha ez kimarad, akkor az nemcsak neki lesz rossz hanem nektek is, mert ti nem tudjátok ugyanazt nyújtani neki ebben az időszakban, amit az anyja és a testvérei. Azt meg már csak az adott kutya jelleme válogatja, h ez a későbbiekben mennyire lesz befolyásoló tényező a társas kapcsolataiban. Ha egy mód van rá, várjatok 8 hetes koráig!! Mert ezt a két hetet soha nem adhatod neki vissza és azzal te nem vagy előbbre, h 6 hetesen már ott van nálad, nem fog jobban ragaszkodni és nem is tanul meg sokkal előbb dolgokat.
2010. aug. 23. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem is korai 6hetesen elszakítani, de ha mégsem bírjátok i vmi miatt, akkor járj Vele vissza a tesóihoz és az anyájhoz ha megengedik ahonnan elhozzátok, és persze ha a tesói még ottvannak.. Ha ez sem jön össze, mindenképp keress kölyöktársaságot Neki, hagyd hagy játszanak, nyomják le egymást, tudja meg hol a helye a kutyás rangsorban,. Ha ezeket nem tanulja meg nagy baja lehet később, ha azt hiszi, erősebb, mint egy rotweiler..

Az alapján válaszd ki, h egészségese (szép tiszta szőr, tiszta végbélnyílás, fénylő, de nem bágyad szemek, nem túl aktív, nem is alvó, kajával motiválható, ez fontos, nem félős, ha tapsolsz mellette, és a hangokra figyel)

2010. aug. 23. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Most már 7 hetes :) mondta a Nő akitől hoztuk. Szegénykém keresi az anyját meg a testvéreit :S de a többi testévér is elvitték, csak őket 6 hetesen.
2010. aug. 23. 12:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!