Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ugrál a kutya idegeneknek?

Miért ugrál a kutya idegeneknek?

Figyelt kérdés
Ha jön valaki szószerint neki ugrál az embereknek, de nem mutat agressziót.

2021. máj. 2. 14:54
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
82%
Izgatott, a legtöbb kutya így reagál az idegenekre
2021. máj. 2. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
87%
Örül hogy lát mást is.:)
2021. máj. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
80%
Milyen fajta?
2021. máj. 2. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Bokszer. De nem mindenkit ugrál meg. Van, aki bejön és a kutya rá se néz (értsd: megszagolja és ennyi). Aztán van akinek nekiugrál vagy rágja a cipőjét és fogalmam sincs, hogy tudnám erről leszoktatni.
2021. máj. 2. 15:15
 5/15 anonim ***** válasza:
73%

Azert ugrik fel, mert kepen szeretne nyalni az illetot oromeben, de csak addig tud felugrani ameddig :)


Engem mindig ossze-vissza ugralnak a kutyak ... de en szeretem es ezert hagyom :)

2021. máj. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
8%
Nálunk az volt a szokása a kutyának amikor kicsi volt és új ember jött oda ment megszagulta és ha szimpi volt neki az illető lepisilta a cipőjét tudatva vele hogy te mostmár az enyém vagy.:) aki nem volt szimpi arra hapcizot egyet és ott hagyta.
2021. máj. 2. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

En azt hittem milyen jopofa ha vendegem jon, akkor a behemot kutyam odamegy, nekidol az illetonek es felpaszirozza a falra. Jokat vidultunk ezen :)


De aztan az oktato elmondta, hogy a kutya nem mehet a vendeg es en kozem, mert az a dominancia jele ... azert megy a vendeghez kozel, mert o akarja elsonek elerni ha kezdodne a harc. Amit mi jopofasagnak gondoltunk, az inkabb egyenesen terror. Sakkban tartja az illetot, ezert is nyomja a falhoz.

2021. máj. 2. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
91%
Szerintem le kellene szoktatnod erről, és valahogy megnevelni. Elhiszem, hogy nem mutat aggressziót, de nem mindenki repes az örömtől, ha egy bokszer nekiugrik, még akkor sem, ha csak játékról van szó. Főleg, ha ez az eset egy kisgyerekkel történik. Véletlenül is lehet sérüléseket okozni a másiknak. Illetve, ha a vendég megijed, nem "jól" reagál, hadonászni kezd, esetleg félelmében megüti a kutyát, akkor is megtörténhet a baj. Abban az esetben pedig te, mint a kutya gazdája leszel a felelős érte. Esetleg kérhetnél oktatótól vagy kimondottan kutyás fórumokon segítséget.
2021. máj. 2. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Épp leszoktatni akarom róla. Nekem is kellemetlen.
2021. máj. 2. 16:57
 10/15 anonim ***** válasza:
91%
Ezt csak ugy tudod korrigalni, ha vannak segitoid, hivj meg olyanokat, akikre tudod hogy ugral, es vondd be a tobbieket is, ha felugrik, a vendeg elfordul, lerazza a kutyat, te pedig tiltod, ha a kutya nyugodt, akkor lehet jutalmazni.
2021. máj. 2. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!