Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Össze lehet szoktatni egy...

Össze lehet szoktatni egy foxit és egy földön retriever?

Figyelt kérdés
A golden retriever 3 éves lesz a foxi kb. fél éves hogy lehetne összeszoktatni?
2021. máj. 2. 20:02
 1/9 A kérdező kommentje:
Bocsi a mind a kettő hím
2021. máj. 2. 20:03
 2/9 anonim ***** válasza:
78%
Földön reteiever. 🤣
2021. máj. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
6%
Szerintem ez csak akkor lenne lehetséges, ha mindkét kutya kölyök korától együtt élne.
2021. máj. 2. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
80%

Igen. A földön nyilván könnyebb, mint a levegőben.


Kiskoruktól meg kell kezdeni amúgy a folyamatot és nem lesz ott gond.

2021. máj. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Elnézést csak a szövegjavító kijavított
2021. máj. 2. 20:25
 6/9 anonim ***** válasza:
66%

Ha mindkettő (főleg az idősebb) megfelelően van szocializálva, vagyis egyikőjük sem tanúsít agresszív viselkedést más kutyákkal szemben, akkor összeszoktathatóak.

Persze ezt úgy kell kezdeni, hogy először mindkettőjük számára ismeretlen helyen haverkodjanak össze, aztán lehet őket együtt hazavinni, akkor már két haver könnyebben megszokja egymást.

Én szoktam hozni egy példát az összeszoktatással kapcsolatban. Gondolj bele váratlanul odaállítana az otthonodhoz egy vadidegen, hogy mostantól itt fogok lakni. Biztos vagyok benne, hogy elküldenéd melegebb éghajlatra, ha nem menne el kihívnád a rendőrséget. Pedig az ember rendkívül szociális lény, mégis ilyet tesz. Viszont ha egy barátod, vagy egy ismerősöd állítana be hozzád ugyanezzel a szándékkal, sokkal nagyobb eséllyel engednéd be.

A kutya is ugyanígy gondolkodik. Ha váratlanul hazaviszel egy másik kutyát neki, akkor ő úgy érzi, hogy egy vadidegen költözött az ő otthonába, és próbálja elzavarni. Csak ő hogy fejezi ezt ki? Agresszív viselkedéssel. Viszont ha egy barátjával találkozik, akkor sokkal hamarabb elfogadja, hogy ő ott van, sőt lehet, hogy még örül is neki, hogy együtt játszhatnak.

2021. máj. 2. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
35%
5: gondoltam, de akkor is vicces volt.
2021. máj. 2. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%
3- as vagyok, ugyanazt írtam, mint a 4- es, csak kihagytam a poént. Miért lettem lepontozva?
2021. máj. 3. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
SOHA. A foxi kemenyebb hsz es teruletorzo ,mint barmely mas kutya
2021. máj. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!