Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámna...

Hogyan tanítsam meg a kutyámnak, hogy ne törődjön a fajtársaival?

Figyelt kérdés
A kutyám 3 éves tacskó keverék. Amikor sétálunk és más kutyákat meglát akkor húz, sír, nyüszít. Találkoztunk már jó pár olyan kutyával akiket az enyém egyáltalán nem érdekelt. Szeretném ha az enyém is ilyen lenne legalábbis hogyha meglássa akkor ne rángasson és sírjon csak nézze vagy valami. Ezt hogy lehetne megtanítani neki? Vagy egyáltalán ezt meglehet tanítani?

#kutya #tanítás #séta #Máskutyák
2021. máj. 2. 21:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%

Valamelyik kutyába ez "gyárilag" benne van és van, aki (különösebb képzés nélkül) egész életében menne a többiekhez.


Szerintem le lehetne erről szoktatni a kutyádat, de nagyon sok gyakorlás, türelem és következetesség kell hozzá, még napi szintű gyakorlással is hetek, hónapok.

Én megtanítanám, hogy csak rám figyeljen, ha kérem, majd a hagyd vezényszóra. Eleinte már az izgatottsága előtt "feladatba raknám", majd fokozatosan tolnám ki a határait.

2021. máj. 2. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
12%

Megfelelő szocializációval, neveléssel. Egész fiatal korától tanítanod kellett volna, hogy adott helyzetekben hogyan viselkedjen. Ezt miért nem tetted meg?

Így, hogy már lényegében azt tanulta meg melletted, azt tanítottad neki 3 évig, hogy kutyákra így viselkedjen, ez nagyon kemény munkát és tudatos nevelést igényelne.

2021. máj. 2. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
86%
Nagyon sok türelemmel é jutalomfalattal, szinte bármire megtaníthatóak a kutyák. Én is hibáztam egyet, amikor kölyökkorában nem tanítottam meg neki, hogy csak rám figyeljen, de semmi sem lehetetlen. Klikkerrel ajánlott nekikezdeni bármit szeretnél neki tanítani. Minden nap negyed óra és 1-2 hónap után jelentős eredményt érhettek el. Kezdd lakásban, vagy a kertben (a lényeg, hogy ingerszegény környezetben) a szembenézést tanítani. Egy adott vezényszóra próbáld meg elérni, hogy először rád nézzen. Ne várj elsőre csodát, mert nekem az első alkalmakkal 3-4 perc is kellett mire rám nézett. Fontos, egy ne a kezeddel érd el, csupán tedd hátra a két kezed, ha a kutya meg tud maradni egy helyben előtted vezényszóra. Ha nem akkor ezzel kezd a tanítását. Minden alkalommal amikor akár 1 mp-re is rád nézett klikkelj és jutalmazz. Simogasd meg és dicsérd. Ha ez egy idő után jól megy az ingerszegény környezetbe kicsi mozdulj kijjebb. Ne szomorkodj, ha nem figyel rád. AZ első alkolommal amikor kimentünk egy kicsit ingergazdagabb környezetbe 12 percig ültem a kutyám előtt azt ismételve, hogy rám, mire rám nézett. s mostmár 1 hónap után utcán is rám néz. A lényeg, hogy légy te is türelmes mert nem egyszerű feladat, pláne, ha tacsid van.
2021. máj. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
81%

"Megfelelő szocializációval, neveléssel. Egész fiatal korától tanítanod kellett volna, hogy adott helyzetekben hogyan viselkedjen. Ezt miért nem tetted meg?"


Bírom ezeket a hozzászólásokat. Mi is épp tanuljuk ezt a kutyámmal, de lassú folyamat. Az én kutyám mentett kutya és felnőttként került hozzám, szóval nem tudtam egészen kicsi korától tanítani, az előéletét kell ledolgoznom. A kérdezőnél nem tudom, mi a helyzet, nem írta, lehet, hogy ő is felnőtt kutyát fogadott örökbe, de még ha kölyökként került is hozzá, pozitív, ha javítani akar, és szerintem nincs elkésve egy 3 éves kutyával. Az enyém 4 éves, és már nem mindenkihez akar odamenni, sok esetben le tudom állítani időben, és tudunk továbbmenni, de még nem tökéletes, még vannak olyanok, akikhez jobban oda akar menni.

2021. máj. 2. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
15%

Igaz, nem írta a kérdező, szimplán csak egy sejtés, hogy kölyökkortól nála van. Valószínűleg különben legalább utólagosan hozzá tette volna, hogy egyébként csak pl 2 hete van kutyája.

Ha pedig valaki hazavisz egy kutyát, azonnal elkezdni nevelni, szocializálni, hogy ne jelentsen veszélyt az a kutya se magára, se másokra. Utána jár a dolgoknak és ha nem megy a nevelés, az első pillanatban felkeres egy hozzáértőt. Vagy legalábbis felelős embereknél így megy.

2021. máj. 3. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a válaszát, sokat segített!:)
2021. máj. 3. 08:36
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként szokott kutyákkal bandázni?
2021. máj. 3. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Régebben mindig elszökött és kutyákhoz ment.:)
2021. máj. 3. 13:41
 9/11 anonim ***** válasza:
40%

"Régebben mindig elszökött és kutyákhoz ment.:)"


Szuper, csak aszottul nem válaszoltad meg a kérdést. A kutyáknak igénye van a többi kutya társaságára: bandázás, ismerkedés, együtt séta, közös ücsörgés, feladatozás, játék stb. Amíg ez at igénye ki nincs elégítve rendszeresen és kontrollált módon, addig nem várható el, hogy ne hisztizzen.


Én erre azt mondanám, hogy szocializációs óra, kutyakiképzővel. Ugyanolysn viselkedés torzulás a hiszti, túlizgatottság a többi kutya láttán, mint az, ha meg akarná őket enni és ugyanolyan rosszul tolerálja többi kutya. Szóval kellene néhány jól képzett, nagyon jól kommunikáló kutya, aki segít elmagyarázni a kicsikének, hogy csihadjon le, utána lehet haverkodni. (Ha nem vigyázol, kettéharapja egy kevésbé kulturált kutya, aztán rehabolni is lehet.)

2021. máj. 4. 05:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nem minden kutyának van szüksége arra, hogy más kutyákkal bandázzon. Az én kutyám például nagyon megválogatja, kivel haverkodik, még futiban sem játszik bármelyik kutyával függetlenül attól, hogy méretben passzolnak-e vagy sem.

Kérdező, nagyon fontos, hogy magadra tudd terelni a kutyád figyelmét, erre a célra a kutyádtól függ, mi a legjobb. Lehet kedvenc játék, lehet valami nagyon ellenálhatatlan kaja, lehet bot, a lényeg, hogy ha magadra irányítod a figyelmét, akkor rád figyeljen. Ha nagyon húz valakihez, álljatok le, ültesd/fektesd le, tereld magadra a kutya figyelmét, ha nagyon próbál kikukucskálni másfelé, állj elé. Ha sikerrel jársz, később sétánál már nem fog mindig rád nézni, ha rászólsz, hogy ne kalandozzon el, be fog állni szépen és halad tovább. Gyakorolhattok olyat, hogy mentek 10 lépést, majd megálltok, leülteted, rád figyeljen, és akkor mentek tovább, amikor te kiadod a parancsot, hogy indultok, és ezt ismétlitek mondjuk egy 100 méteres szakaszon.

2021. máj. 4. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!