Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya illene hozzám?

Milyen kutya illene hozzám?

Figyelt kérdés

Világéletemben macskás voltam, de szeretem a kutyákat is, és gondolkodom a kutyatartáson.

Olyan kutyust szeretnék ami nagyon barátságos, bújós, hizelgős, állandóan a gazdi kedvében akar járni...

Olyan cuki hogy kiakadna a cukiság faktor... (egy bulldog vagy pitbull nekem nem cuki...)

és ez nem olyan fontos de az is jó lenne ha lehetne rá számitani házörzés terén :)

Életem első kutyája lenne!


2021. máj. 2. 23:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
74%

Es mit tudsz neki nyujtani? Ez a legfontosabb kerdes.

Kinti vagy benti? Egyebkent a vizsla peldaul ilyen (kinti-benti tartassal), mondjuk hazorzesre alkalmatlan, de arra ott a riaszto. Plusz a mozgasigenye is nagy, tehat tudni kene tenyleg, hogy mennyire vagy aktiv, naponta mennyi foglalkozas ferne bele.

2021. máj. 2. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
23%
Ez aranyos! :) Amúgy valami terrierszerűséget tudnék akkor Neked elképzelni, azok nagyon ragaszkodóak, pörgősek, jó házörzők!
2021. máj. 2. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Benti lenne, panelkutya. Ezért leginkább kistestű kutyában gondolkodtam (meg azok cukibbak is :) )

Olyan sokat sétálnak a kutyák? Azért természetesen a napi séta belefér az életembe, de gondolom az nem 8 órás feladat...

2021. máj. 2. 23:28
 4/14 anonim ***** válasza:
82%
Persze, nem annyi. De 1-2 oras program, mozgasigenytol fuggoen, elosztva 3-4 fele kb. Amig picike, addig 2 orankent le kell vinni pisilni, igy tanulja meg hamar a szobatisztasagot. Ha mar nagyobb, eleg a napi 3-4 seta egeszsegugyikkel (10-15 perc max) egyutt. Napi egy hosszabb setara biztosan szukseg van, mert azert a kistestu kutyaknak is kell.
2021. máj. 2. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 _.fikusz._ válasza:
76%

Szia! Szerintem a goldik is vannak annyira alkalmazkodók, hogy megfelelnének ezeknek a követelményeknek. Iszonyat kedvesek és bújósak és mindig a gazdi kedvébe járnak. Kis angyalok. Sok ismerősöm tartja lakásban őket és megfelelő lemozgatás mellett tökéletesen alkalmazkodnak lakáshoz is.

Ha mindenképp kistestű kutyust szeretnél lakásban akkor ajánlom a cavaliert is😊

2021. máj. 2. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
59%

Leírás alapján nekem is a golden retriever jutott először eszembe. De így, hogy lakásba szeretnéd, lehet nem annyira szerencsés, de ahogy #5 is írta, ha kielégíted így is minden igényét, nem lehet baj.

Talán kistestű kutyánál szóba jöhetne a francia bulldog.

2021. máj. 2. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 _.fikusz._ válasza:
87%

Én a fentebb leírt fajták mellett azt ajánlom, hogy egy menhelyre is megérné benézned. Nekem mentett kutyám volt eddig mindig és mind egytől egyig ragaszkodik, bújik és a igyekeznek megfelelni ahogy csak tudnak.

Persze nem baj ha csak tenyésztő és fajtatiszta kutya jöhet nálad szóba, de nagyon sok kutyus van a menhelyeken akikre illene a leírásod.

2021. máj. 3. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
42%
De lakáson mit szeretnél vele házat őriztetni amúgy? Üvöltsön a panelban, ha elmegy valaki a folyosón, vagy mi a terv?
2021. máj. 3. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Egy aranyos menhelyi kutyus, az összes menhely tele van és ha nem vagy ilyen "Az én kutyám fajtatiszta lesz" típusú akkor szerintem menj el egy menhelyre.
2021. máj. 3. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
#9-esnek van igaza.
2021. máj. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!