Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kan kutya ivartalanítás után...

Kan kutya ivartalanítás után mire számíthatunk?

Figyelt kérdés

Nem sokára szeretnénk ivartalanítani kan kutyánkat.Érdeklődni szeretnék azoktól akiknek már van tapasztalata kan kutyus ivartalanításával.. Mire számíthatunk? Mekkora lesz a sebe, normál esetben? Milyen lassan gyógyul majd neki? Mikor mehet újra "futkározni" a kertbe? Elég aktív a szentem és előre aggódom érte, hogy hogy viseli majd a lábadozással járó bezártságot.. ajánljátok a műtét utáni ruhát, vagy többet árt, mint használ?


A válaszokat előre is köszönöm!



2021. máj. 3. 09:56
 1/5 A kérdező kommentje:

Most nézem hogy az előző kérdés is ivartalanításról szól még hozzá kan ivartalanításról.

Mielött még valaki azzal jönne nem, nem én vagyok az a kérdés kiirója!

2021. máj. 3. 09:58
 2/5 anonim ***** válasza:
0%
Arra azért számítani kell hogy nem bír utána dugni.
2021. máj. 3. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Az én tapasztalatom, hogy pár nap alatt teljesen felépül. A seb mérete a kutya méretétől függ. Az én skót juhászomnak kb 2-3 centi volt, ha jól emlékszem. Ne hagyd, hogy nyalogassa magát a varratszedésig. Ha nem tudtam rá figyelni, én rátettem a gallért a biztonság kedvéért. Ha nyugodtabb vagy, hogy ruha van rajta, akkor tedd rá.
2021. máj. 3. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
74%

Nekem múlt hónapban lett ivartalanítva a kanom. Délelőtt volt a műtét, aznap még kótyagos volt és hányt is, viszont másnap reggelre teljesen rendben volt minden. A sebe nem is látszott, csak a varrat, sokkal kisebb volt a vágás mint amire számítottam. Mi annak ellenére hogy nagy kutya, ruhát vettünk neki, mert problémásnak gondoltuk a gallért (pl nehezen ivott/evett volna, játszott volna, sétán is bezavart volna), illetve a doki is azt mondta hogy jobb a ruha. Nagyon jó döntés volt, szerintem mindenki megőrült volna ha 2 hétig gallért kellett volna hordania. Annyi hogy egyszer le kellett róla venni kimosni, ilyenkor nagyon kell rá figyelni hogy ne nyalja a sebet, de mint mondtam neki szinte nem is volt sebe, nem zavarta, nem akarta nyalogatni.

A mozgásról nekünk azt mondta a doki, hogy az első pár napban nem nagyon kéne ugrálnia és futkosnia, illetve hogy pórázról se engedjem el ameddig még úgy látom, hogy nincs teljesen magánál (mi panelban élünk, de azt mondta hogy a ház kertjében is pórázon legyen, ha lenne). Viszont nekem staffordom van, örökmozgó kutya, mindig pörög, úgyhogy féltünk hogy mi lesz mert nem tudjuk a mozgásról letiltani, de másnap már ugyanúgy mozgott mint bármikor és semmi baja nem lett, nem kezdett el vérezni a seb. A sebnek nem szabad véreznie, ha igen akkor baj van és azonnal vissza a dokihoz.

Én úgy hallottam hogy a kisebb kutyákat jobban megviseli és egy kicsit hosszabb lehet a felépülés, nem tudom mennyire igaz ez. Viszont egy átlag méretű kutyának 1-2 nap alatt teljesen magához kéne térnie.

2021. máj. 3. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez attól is függ, milyen technikával műtik.

Van olyan, aki az egész zacskós leműti, nyilván az agy nagyobb vágás, csúnyán gyógyulhat.

Az újabb technika szerint a zacskó előtt vágnak, azon veszik ki a heréket. Ez egy kisebb, könnyebben gyógyuló vàgàs.

Aztán ebben is van, aki nagyobb sebbel tudja megoldani, az újabb, minimál technikás orvosoknál ez max 2cm, általában felszívódó varrattal, szóval 5-6 nap múlva már gyönyörű, hegmentes a dolog.


Ezeket mind figyelembe kell venni a doki választásánál, illetve azt is, hogyan altat. Gázzal? Géppel? Csak vénásan?

Nagyon nagyon sok minden befolyásolja a gyógyulást, és a műtét költségét. Van, ahol kiírják, hogy 20 ezer a műtét, majd a végén rájön a gazdi, hogy ebben nincs otthoni gyógyszer, gallér, kutyaruha stb ...


Szóval bárhová is mész kérdezz, érdeklődj, mielőtt döntesz.

2021. máj. 3. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!