Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden retriever kan vagy...

Golden retriever kan vagy szuka első kutyának?

Figyelt kérdés
Golden retriever kutyust szerenék. Csak azt nem tudom el dönteni hogy szukat vagy kant vegyek. Fogalmam sincs mi a különbség közöttük. Külsőre egy kan goldent sokkal nagyobb és sokszor szebb, de tulajdonságra nem tudom van e eltérés. Ti melyiket ajánlanátok? Ha nektek van mind kettő, esetleg le tudnátok írni a különbséget?

2021. máj. 3. 20:18
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szuka is van,kan is.

Ivartalanok szóval mindkettő elég nyugis.De összességében a szuka mindig kis bújósabb,közvetlenebb és nyugodtabb volt.

A kan játékosabb,egy leheletnyivel pörgősebb is.


Viszont! A szuka erősebb jellem.Sokkal makacsabb,és sokkal több gondom volt vele dominancia téren.

Másnak meg a kanja ilyen.Szinte semmi nem igazán nemek kérdése.kutya személyiség :D

2021. máj. 3. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
82%
Igazából az első összefoglalta, ezek nem feltétlen nemtől függő dolgok. Ha számít valamit, nekem a szukám nyugisabb és sokkal megadóbb volt mint a kanom, soha nem volt gond a dominanciával. A kanom állandóan pörög, örökmozgó, és a dominanciát ugyan próbálja feszegetni, de még csak 9 hónapos és 1 hónapja ivartalan, tehát ez természetes. Viszont ugyanolyan bújós mint a szukám volt, ha nem bújósabb. Nem tudom hogy ez mennyit segít, mert egyrészt nekem nem goldenjeim voltak/vannak, másrészt pedig ez nem kőbevésett dolog. Nagy átlagban azt szokták mondani hogy a kanokkal nehezebb mert a szukák megadóbbak, de nagyon sok domináns, hepcia szuka és nyugodt, kiegyensúlyozott kan is van. Egyedfüggő.
2021. máj. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
60%

Nekem keverékeim vannak, voltak, de mindegyik más.

Az első szuka mudi keverékem a legbarátságosabb, legjámborabb kutya volt a világon. Volt mellette egy kan tacsi keverék, ő is éhezett a szeretetre, de emellett iszonyat pörgős és más kutyákkal domináns volt.

A mostani szuka egy németjuhász keverék, domináns, erős jellem, néha tényleg keményen kell fogni, mert szinte veszélyes.

A mostani kan egy staffi keverék, pontosan olyan megadó, bújós, mint az első szuka.

Szóval minden nemből volt/van erős jellem és kedves, megadó természet is.

Annyit tudok segíteni, hogy a kannak 1*űbb és olcsóbb az ivartalanítása.

2021. máj. 4. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget 😊
2021. máj. 4. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!