Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 6 hónapos vizslánk,...

Van egy 6 hónapos vizslánk, egy jó ház jobb neki vagy a lépcső alatti tágas hely? Persze megcsinálnánk neki a lépcső alatti helyet,csak apám szerint a ház jobb lenne neki

Figyelt kérdés
2021. máj. 4. 13:56
1 2
 1/20 kicsibarany ***** válasza:
75%
Jobb lenne a ház. Ha fázik, annál még van esélye hogy befűti magának, egy tágas helyen kevésbé.
2021. máj. 4. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
89%
Vizslát. Nem. Tartunk. Kint. Pcsába. Már.
2021. máj. 4. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
90%
Nyáron tökmindegy hol van a helye jó neki a lépcső alatt is, ősszel és télen bent a helye, mert simán megfagy.
2021. máj. 4. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

#3-nak teljesen igaza van.


Nyáron úgyis gödrökbe meg fák árnyékába fog heverészni, hogy hűsöljön, télen meg kanapé kutya a vizsla mert vékony a bundája nagyon és nem tud téli bundát növeszteni.

2021. máj. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
97%

Vizsla nem kizarolag kinti kutya!

Termeszetesen kell neki haz, mert mondjuk ha nyaron kint alszik, vagy esetleg esik az eso, akkor az jobb valasztas.

Mondjuk nalunk nyaron azert volt bent a vizsla, mert melege volt, telen meg azert, mert fazott :D

Ha kinti kutya kell, olyan fajtat valasszatok konyorgom, ne a vizslat kinozzatok, hogy kizarjatok 0 fokban.

2021. máj. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim válasza:
15%

A.Vizsla. Egy. Kutya. Kutyát. Természtesen. Kint. Tartunk.


Egy hőszigetelt kutyaház kellene, az ajtajára lehet hőszigetelő PVC fóliát rakni. Ne legyen a kutya méreténél sokkal nagyobb mert így be tudja fűteni télen a testével. Szélvédett, árnyékos helyre kell rakni lehetőleg nem közvetlenül a földre, hanem téglákra pld. Vagy legyenek lábai a háznak.

A házba szalmát kell rakni nem takarókat, pokrócokat.

2021. máj. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
24%
Nem mondta a kérdező, hogy kinti kutya.
2021. máj. 4. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
44%

Egyáltalán nem tartunk semmilyen kutyát sehol !

Nem kutyát TARTUNK, hanem kutyával ÉLÜNK !

2021. máj. 4. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
89%

6-os, a vizsla egy kutya, valoban. Termeszetesen nem minden kutyat tartunk kint :))

Vizsla a rovid szore miatt alkalmatlan a kinti tartasra hidegben, ezt fogadjuk mar el!

2021. máj. 4. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
95%

"A.Vizsla. Egy. Kutya. Kutyát. Természtesen. Kint. Tartunk."


A vizsla arisztokrata vadászkutya, az arisztokraták, ha nem is a hálószobában, de bent tartották a kutyáikat. Lehet jönni azzal, hogy még fűtés mellett is volt vagy 10 fok, de még mindig jobb egy ilyen szélvédett benti hely, mint kint a fagyban, vagy egy fűtetlen kutyaházban.

Tudjátok kik tartották kint a kutyáikat? A jobbágyok, és a parasztok. De ha megnézed azoknak a kutyáknak a bundáját, nem egy vékony, rövid szőrréteg van rajtuk, mint a vizslán, hanem alkalmazkodtak a hideghez. Az ariszotrata fajták akár meg is fagyhatnak a hidegben (tacsinál már sajnos láttam is ilyet, de vizsláról is hallottam már), de minimum károsítja az ízületeiket a hideg, ami hosszútávon nem jó.


Magyarországon az a gond, hogy az arisztokrata réteg eltűnésével a kutyatartási kultúrájuk is eltűnt. A parasztok kutyatartási szokásai maradtak fent, akik kint tartották a kutyáikat, ők viszont sosem tartottak arisztokrata fajtákat. Magyarországra újra nyugatról kell beszivárognia az arisztokrata kutyatartási kultúrának, de láthatóan ez nehezen megy.


Vagyis összefoglalva az arisztokraták bent tartott vadászkutyái nem alkalmazkodtak a kinti tartáshoz, mivel (a vadászaton kívül) ők benti kutyák voltak. És honnan tudjuk, hogy a vizsla arisztokrata fajta? A vizsla vadászkutya, a vadászat pedig arisztokrata sport volt.


Egyébként én soha nem mondtam, hogy csak bent lakhat a kutya, mert sokan támadtak már ezzel. Én azt mondom, hogy azokat a fajtákat, amik nem alkalmazkodtak a hideghez, csak kint nem lehet tartani. Nyugodtan tarthatsz kint például komondort, huskyt, malamutot, bernáthegyit, kuvaszt, stb.-t, mert ők alkalmazkodtak a hideghez. Vagyis terelő, pásztor, házőrző, szánhúzó, és alpesi fajtákat. A kistestűek minden esetben kivételt jelentenek, mivel mind arisztokrata fajták.


Mivel a kérdezőnek most tavasszal jutott eszébe megkérdezni, hogy milyen hely lenne jobb a kutyának elhúzódni, ezért én naivan azt feltételezem, hogy az elmúlt fél évet nem védelem nélkül töltötte kint a fagyban, hanem benti kutya volt, és csak a melegben lesz az udvaron.

Szerintem is mindegy nyáron, hogy a lépcső alatt van, vagy háza van. Amelyiket ti jobbnak látjátok. Szerintem a pénz fog dönteni erről.

De én szólok, hogyha a kutya eddig bent lakott akkor nem jó ötlet teljesen kizárni az udvarra. Nagyon rossz érzés neki, nem érti, hogy miért csináltátok. De tudom, hogy ez sok embert nem hat meg, ezért azt is elmondom, hogy be akar majd jutni. Kaparja az ajtót, van amelyik kutya szét is rágja. Ráadásul minden adandó alkalmat megpróbál kihasználni, hogy bejusson.

2021. máj. 4. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!