Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyafuttató csapat ti mit...

Kutyafuttató csapat ti mit tennétek?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Szoktunk járni a futiba ahol szoktak lenni más kutyusok is, viszont az én kutyusom rászokott arra hogyha bepörög morogva játszik....na és az egyik kutya gazdája mindig hallom arról panaszkodik hogy hogy megváltozott a kutyám, meg mutogat hogy nézd állandóan ezt csinálja. Igen, tisztában vagyok vele, hogy ez nem jó amit csinál, és próbálom is róla leszoktatni...neki még kölyök kutyája van, mondtam is neki hogy az övé sem lesz mindig ugyanolyan bizony ő is eltanulhat rossz dolgokat a másiktól. Ami szerintem tökre normális.

Nem tudom, mit kéne tennem. Vagy ti mit tennétek a helyemben? Én mindent megteszek annak érdekében hogy leszoktassam róla, de ez nem egy nap alatt fog sikerülni, mindig azt hallom vissza hogy milyen kis ügyes volt régen (hozzáteszem ugyanúgy tud mindent amit eddig, a vezényszavakat mind, csak szimplán eltanulta a rosszat), most már nem az. Ez fáj nekem, pedig tudom hogy a kutyusom nem érzékel ebből semmit, de úgy védem őt mintha a gyerekemet védném....


2021. máj. 4. 18:29
 1/8 anonim ***** válasza:
95%

Mienkre is ra kell szolni,h ne morogjon jateknal.


Figyeld a jatekot,ha latod,h a masik kutya faradt vagy fekszik,hivd magadhoz a kutyad. Olyankor tor ki verekedes pl,ha az sgyik faradt es nem akar jatszani.


Nincs semmi baj a kutyaddal. Mondd neki,h ne morogjon,amikor epp morog. Ha nem hagyja abba,hivd magadhoz 10 masodpercre. Aztan engedd vissza jatszani.

2021. máj. 4. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%
Ez sok kutyánál teljesen természetes és normális, hogy játék közben morog. Ebben nincs agresszió, nincs semmi rosszindulat a részéről. Születtek etológiai cikkek arról, hogy mi áll ennek a hátterében. Miért akarod egy teljesen rendjén lévő viselkedésről leállítani? Miért teszed ki a kutyádat fölösleges és ok nélküli stressznek? Csak mert megszólnak idegenek?
2021. máj. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
64%

Ne foglalkozz masokkal, vagyis ne masok maondjak mar meg, hogy mit csinaljon a kutyad. Semmi baj nincs abban, ha egy kutya beleeli magat a jatekba es egy kicsit morog. Mint ahogy mar elottem is mondtak, ebben nincs semmi agresszio.

A gyerekek is visitoznak a jatszoteren ... kutyaknal ugyan ez a jatek kozbeni morgas.

2021. máj. 4. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
58%
A morgás akkor probléma csak, ha mellé borzolja a szőrét is és a farkát egyenesen tartja. Ezek a jelei az agressziónak. Ha a gazdák nincsenek tisztában legalább a saját kutyájuk jelzéseivel, akkor ott bármi megtörténhet.
2021. máj. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
59%

Figyeld a kutyád és a másik kutya viselkedését is, nem baj a morgós játék, ha a másik kutyának ez nem sok, de ha azt látod, hogy balhé lenne belőle, inkább szólj rá a tiédre és hívd magadhoz.

Felénk van egy idős nő egy neveletlen golden retrieverrel, aki szeret lerohanni más kutyákat, csak ezt más kutyák nem mindig díjazzák, akkor meg megy a vicsorgás, és észnél kell lenni, hogy össze ne kapjanak. Én nem mindenkihez viszem be a kutyámat futiba, függetlenül attól, hogy méretben passzolnak-e vagy sem. Ismerem a kutyámat, milyen viselkedést nem tolerál, és van, akinél mi jövünk ki, ha bejönnek. Nem foglalom a futit egész nap, másnak is jár, és nem kell erőltetni, ha két kutya nem jön ki jól. Ezt mérlegeld. A kölyköknek sem mindegy, hogy egy felnőtt kutya úgy szól-e rájuk, hogy leáll-e vagy balhésabb típus, el lehet rontani a kölykök fejlődését egy rossz tapasztalattal.

2021. máj. 5. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
91%
Az enyém 10 éves, de kölyökkora óta folyamatosan morog játék közben. Ha odahozza a labdáját, akkor is morog. Ennek ellenére bármit kiveszek a szájából és sosem harapott vagy vicsorgott. A játék közbeni morgás nem agresszió.
2021. máj. 5. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
87%

"ő is eltanulhat rossz dolgokat a másiktól. Ami szerintem tökre normális."


Az normális, ha eltanulnak rossz szokásokat egymástól a kutyák, az nem normális, ha a gazdi hagyja elkanászodni a kutyát. Ha valakit zavar, hogy durvábban játszik a kutyád, ne legyetek bent együtt a futtatóban.

2021. máj. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
85%
Nekem kölyökkutyások mondták már, hogy örülnek annak, ha egy felnőtt kutya szépen helyre tudja tenni a kölyköt, de sok az olyan kutya, amelyik nem kezeli jól a kölyköket, és bedurvul.
2021. máj. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!