Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sétáltatod a kutyádat, és egy...

Sétáltatod a kutyádat, és egy másik, számotokra idegen kutya ugatva rohan felétek póráz nélkül, a másik gazdi pedig távolabb, kényelmesen bandukolva, mit teszel?

Figyelt kérdés
2021. máj. 6. 15:32
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
85%
Jártam így. Én annyira megijedtem, hogy bántani fogja a kutyámat, hogy ösztönösen ráordítottam a másik kutyára, közben meg elkezdtem szaladni vele szembe mintha támadtam volna. Mivel a kutyám is mellettem szaladt pórázon, én torkom szakadtából ordítottam a kutyára támadó állásban a kutya meglepődött, és megállt. Vicsorgott, én tovább ordítottam, hogy ül, stb..Addigra oda ért a gazdija. Akkor velem ordítottam, hogy ha nem fogja meg a kutyát, ha megtámad minket nemcsak, hogy beperelem, elaltatom a kutyáját, de az ő arcát is megkozmetikázom. Szerintem a pasas kicsit meglepődött, hiszen ő volt vagy 100 kilós, én meg 50 kilós kis nő.. De megfogta a kutyáját, mondta, hogy bocsi, és elment.
2021. máj. 6. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
38%

Mosolygom egyet es szorosabbra fogom a kutyam, hogy ne egye meg a masikat :)


Altalaban az szokott lenni, hogy amikor meglatnak minket ilyen laza gazdak, sikitva hivjak vissza a kutyajukat ... mert az en kutyam egy 'jelenseg!' :)))


De olyan is volt mar, hogy megkerdeztem "nem fogod meg?" ... es ha nincs reagalas, akkor lecsattintom a porazt a nyakorvrol (ennek mindig valami hiszti a vege!).


Legtobbszor csak felelmi agressziorol van szo ilyenkor, nem kell csinalni semmit mert az acsarkodo kutya leall amikor kozel er. Ritkan van ilyenbol tamadas. Nyitott kertkapun kirobbano kutya veszelyesebb tortenet.

2021. máj. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
73%
#3 milyen kutyád van?
2021. máj. 6. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
49%
kozepazsiai
2021. máj. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
80%
Én is jártam így. Kicsi kutyám van. Sokkoló elő, elsütöttem (még nem ért oda), a kutya úgy megijedt hogy elfutott. Ha a gazdája pofázni merne, kapna egyet ő is.
2021. máj. 6. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
73%

Nálunk mindennapi eset. Értek a kutyákhoz, már az ugatásán hallom meg a testbeszédén látom hogy izgatott és örömében fut felénk mert játszani akar az enyémmel, vagy támadni akar. Szerencsére nálunk nagyrészt normális emberek járnak a futtatóra, még nem volt támadás.

Ha fut felénk egy kutya, elengedem az enyémet is hogy játsszanak. Az enyém minden kutyára nyitott, jól szocializált és szívesen játszik bárkivel.

Az eddigi 25 éves kutyásétáltatói tapasztalatom alapján pedig megbízom a többi gazdiban. Akinek antiszoc vagy vad a kutyája, az vagy nem is hozza a futtatóra, vagy pórázzal vannak.

Látom sok kérdésnél hogy nem mindenhol ilyen kulturált a kutyás közösség, nekem szerencsém van azt hiszem.

2021. máj. 6. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 A kérdező kommentje:
És ha nem futtatásra kijelölt területről van szó?
2021. máj. 6. 16:05
 8/35 anonim ***** válasza:
81%
En mindig porazra veszem a kutyam ha akarmilyen kutya erkezik ... meg az ismeros kutyaknal is megvarom amig osszeszimatolnak es csak utana engedem el. Kutyak sem minden nap egyformak ... akivel ma meg jot jatszik, masnap siman nekimehet ha olyanja van. Szeretem magam megnyugtatni mielott elengedem a gyeplot.
2021. máj. 6. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
93%

Jártam így. Nekiment a kutyámnak, én meg ijedtemben ütöttem-rúgtam a másik kutyát, mert a torkára ment az enyémnek. A vége az lett hogy az egyik szomszéd jött lapáttal, a másik seprűvel, a kutya végül valahogy leszállt az enyémről. Egyik kutyának sem lett semmi baja, nekem viszont fél évig díszítették a testemet a harapások. :D

A kutya gazdáját egyáltalán nem érdekelte a kutyája, kiskora óta be van zárva egy bebetonozott kennelbe és kb. leszarják szegényt, egyáltalán nincs szocializálva és így kiengedi póráz nélkül. Hogy ilyenkor mit lehet tenni, nem tudom, de pont ezek miatt és egy látott videó alapján gondolkoztam el olyan sétáltató szúrós nyakörvön, ami a juhászkutyáknak is van. Csak az a baj én minden kutyát sajnálok, mert erről is a gazda tehet, nem az a szerencsétlen kutya.

2021. máj. 6. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
82%

8-as


Mindegy milyen teruletrol van szo ... problemak barmikor elofordulhatnak. Nem szabad betojni, nem szabad elkezdeni menekulni, nem szabad felvenni a kiskutyat.


Azert ha mar egy kutya elkezd acsarkodva ramenni a masikra, en meg olyat nem is lattam, hogy a gazdaja nem reagalt volna semmit. Az egy masik kerdes, hogy nem minden kutya szofogado.

2021. máj. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!