Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sétáltatod a kutyádat, és egy...

Sétáltatod a kutyádat, és egy másik, számotokra idegen kutya ugatva rohan felétek póráz nélkül, a másik gazdi pedig távolabb, kényelmesen bandukolva, mit teszel?

Figyelt kérdés
2021. máj. 6. 15:32
1 2 3 4
 11/35 A kérdező kommentje:
Csak kutyafuttatásra nem kijelölt helyen nem szabad póráz nélkül sétáltatni, meg nem is kutyafuttatóról szólt a kérdés.
2021. máj. 6. 16:11
 12/35 anonim ***** válasza:
26%

7-es vagyok. Nálunk pl nem olyan a futtató mint sok helyen hogy egy pici kocka el van kerítve és slussz. Egy hatalmas Dunaparti terület, kerítés nélkül, és az egész ki van jelölve a kutyásoknak. Több km-t nem is lehetne elkeríteni. Gondolom ezért ilyen szerencsés nálunk a helyzet.

Olyan helyre pedig nem viszem sétáltatni meg futtatni ami nem arra kijelölt hely.

2021. máj. 6. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/35 A kérdező kommentje:
Ha ki van jelölve, az oké, de lehet pórázzal sétáltatni sok olyan helyen is, parkos helyeken, ami nincs kijelölve. Térjünk vissza az eredeti felvetéshez. :-)
2021. máj. 6. 16:16
 14/35 anonim ***** válasza:
98%
Engem ha közömbös vagy kedves kutya akkor nem szokott zavarni, mert az enyém nagyon szereti a kutyákat, de ez csak én vagyok és meg tudom érteni hogy mást miért zavar, teljesen jogos. Viszont az a gond hogy ők nem tudják hogy az a kutya akihez az övék éppen odamegy az milyen természetű, ha nekem nem ilyen jófej a kutyám akkor nagyon nagy baj lehetne belőle mert neki a legtöbb kutya egy roppantás lenne. Szerencsére jogilag azt nem lehet meghurcolni akinek pórázon van a kutyája (legalább is én úgy tudom), de nagyon oda kéne figyelni a gazdiknak akik idegen kutyákhoz odaengedik az övéket, pláne ha ilyen kis zsebcirkálók mert nagyon hamar megvan a baj. Felénk is van egy tacsi akit állandóan póráz nélkül sétáltatnak és egy kezemen nem tudom megszámolni, hogy hányszor jött oda hozzánk. Na most az a kutya van vagy 3 kiló és még sokat mondtam, az enyém meg lassan 10 hónapos és 25 kiló, szóval ha nem ilyen természetű lenne akkor már nem élne az a kiskutya. Szomorú, hogy sokan ennyire nem gondolnak bele ilyesmibe, vagy szimplán ennyire nem érdekli a kutyájuk épsége.
2021. máj. 6. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/35 anonim ***** válasza:
84%

Attól függ, hogy mekkora és milyen fajtájú. Egy amstaff például 20 kiló körül van, de gondolkodás nélkül rugnám fel/fújnám le paprika sprayvel. Mert ha az egyszer megtámad egy kutyát, nem igen fogja elengedni. Ilyen esetben nyilván mind3 kutyámat magam mögé veszem, amennyiben megoldható (két 15, egy 30 kilós).

Ha kisebb fajta (mondjuk 15 kiló alatt) hagyom, hogy lerendezzék. Valószínűleg gyorsan kereket oldana.

Ha nagyobb testű, agresszívabb fajta, gondolkodás nélkül rugnám fel, fújnám le, esetleg ütném meg.

2021. máj. 6. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/35 anonim ***** válasza:
93%

Amit én gondolkodás nélkül cselekednék:


megváltozatom a fellépésem, kihúzom magam, közben erősebben fogom a saját kutyám pórázát és nem térünk le az útról, lendületesen megyünk előre.


Közben ráordítok a felénk jövő kutyára, hogy "Helyedre!" mivel a legtöbb kutya ezt csak ismeri és/vagy ezt tudom olyan hangerővel és hanglejtéssel mondani, hogy bárki és bármi összetojja magát tőle.


Ha a kutya megfutamodik, akkor kezdek el a gazdival nem diplomatikus úton kommunikálni, hogy ugyan fogja már meg a kutyáját.

2021. máj. 6. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/35 anonim ***** válasza:
90%
Ha támadólag lép fel, rúgok. Volt már rá példa. Ha barátságos, akkor nem.
2021. máj. 6. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/35 anonim ***** válasza:
88%

3 kutyám van, egy időben külön-külön, most már idő szűkében egyszerre viszem őket sétálni.


Volt már, hogy a legkisebbet megtámadták, akkor a gazdájával együtt rúgdostuk le az én kutyámról. Leordítottam a faszit, de azóta is mindig póráz nélkül látom a kutyáját.


De gyakoribb, hogy nyitott kapu mögül rohan felénk kutya, volt akinek csak ordítottam, volt akinek bemutattam, volt amelyik kutyát a fülénél fogva kellett tartanom, miközben csattogott a foga, de olyan is volt, hogy az én nagyobbik kutyám belendült a másikra engem meg elrántott.

2021. máj. 6. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/35 anonim ***** válasza:
66%

Pont egy-két domináns önsétáltató kutya miatt teszek kifelé fordított szögesnyakörvet a sajátomra... Rágcsálja azt, ha jól esik.

Általában, ha így közelít egy kutya, és látom a gazdiját, akkor finoman és udvariasan (lásd. üvöltve, mint a sakál), megkérem, hogy hívja be. Ritkán mennek neki a kutyámnak, inkább 20 centire tőle ugatnak, meg acsarognak... Ilyenkor ha tehetem, forgalmas úton megyek át vele, had loholjon utánunk a felelős gazdi. De sajnos volt olyan eset is párszor, hogy le kellett rúgnom a bájos kutyukát az enyémről. Itt általában meghunyászkodnak és szaladnak vissza a gazdájukhoz.

Amennyire lehet kerülöm ezeket az eseteket, mert se a kutyámnak, se nekem nem kellemes.

2021. máj. 6. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/35 anonim ***** válasza:
40%

Ugye tudod, hogy nem csak a te kutyád egy agresszív póráz nélküli vadállat?

Én egy rotweillert és egy cane corsot "hazudok" a férjem pedig egy nagytestű keverék kutyát. =)

2021. máj. 6. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!