Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaiskola mennyire tesz...

Kutyaiskola mennyire tesz csodát? Saját tapasztalatokat megosztanátok velem? Milyen volt és milyen lett a kutyátok kutyaiskola után?

Figyelt kérdés
2021. máj. 7. 15:09
1 2
 1/11 Andizsuzsi ***** válasza:
96%
A kutyaiskolában nem a kutya változik, hanem a gazda. Hogy a kutya milyen lesz, az azon múlik, hogy a gazda mennyit és milyen következetesen visz bele a mindennapi életbe abból, amit az iskolában tanulnak.
2021. máj. 7. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim válasza:
86%
Mégis milyen csodára vársz? Nem, nem fog lézert kilőni a szeméből. Építi a közöttetek lévő kapcsolatot a kutya szükségleteinek kielégítését is szolgálja és segít az egymásra hangolodasban, az alapszabályok lefekteteseben "emberközelibb utasithatobb okosabb" lesz a kutyi
2021. máj. 7. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Nem tesz csodát, és nem arra való, amire (szerintem) gondolsz, nem a trükkök tanulása a lényeg. Inkább a gazdi-kutya összhang javítása és a kutya szocializálása. Ezeken a területeken tehet "csodát" esetleg.
2021. máj. 7. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
17%
Semennyire.
2021. máj. 7. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
90%

Nem tesz csodát. Eleve hatalmas különbség van kutyaiskolák közt is. Van, ahol még mindig csak abból áll a foglalkozás, hogy a kutyák pórázon ülnek, fekszenek, masíroznak. Van, ahol 20-30 éves módszerekkel képzik őket - pozitív megerősítés nincs, minden kényszer alapú. Vannak csak sportkutyás iskolák, amik nem a családi kutyák problémáira szakosodtak. És vannak modernebb iskolák, ahol a szocializáció, kötődés, kapcsolat, pl. a szabadon történő kézben tarthatóság áll a háttérben. Ha nem a neked megfelelő iskolát választod ki, már garantált, hogy semmire sem fogsz jutni vele.


Aki változtatni akar, az otthon is kitartóan és jól csinálja azokat, amiket az iskolában javasolnak. És ha van egy alap ráérzése a kutyanevelésre, képzésre, annak (jó értelemben véve) gyökeresen meg tud változni a kapcsolata és együttélése a kutyájával. De ha egy gazda nem szorgalmas, kitartó és következetes, vagy nincs meg benne a legkisebb adottság sem a kutyája képzéséhez és kézben tarthatóságához, annak nem tud adni a legjobb oktató sem semmit.

2021. máj. 7. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

A kutya iskola kb 3-4 naponta egy alkalom,valahol heti 1.

Ha az ott tanultakat folytatod a kutyával otthon is és nem veszel semmit félvállról simán kifizetődik már hetek alatt,hogy oda jártok.

2021. máj. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat :)
2021. máj. 7. 17:23
 8/11 anonim ***** válasza:
59%

A kutya suliban elsősorban a gazdi tanul kutyát nevelni, kutyát kezelni.

A gazdán múlik, hogy csodát tud-e tenni, vagy nem.

A szüleim pl nagyon sokat tanultak, minden nap gyakoroltak, és most van két jólnevelt szófogadó kutyájuk.

Egy ismerős viszont nem gyakorolt, nem tartotta az otthoni feladatokat (pl kapu szabály, parancsra evés, stb) így a kutyájuk ugyanúgy neveletlen, rombol, a lakásba piszkít, ha kedve van...persze a sulit szidják, nem ismernék be, hogy tojnak bele az egész kutyatartásba.

2021. máj. 7. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
31%

Én két helyre járok. Az egyik komolyabb, sokkal intenzívenbb 30 perces mentális tréning a kutyának. Ez a "fő" kutyasulink. A másikba csak játszani járunk, ott több mint 1 óra futkosás, játék van más kutyákkal, olyan 20-30 perc agility és kb 10 perc obedience. Viszont itt a nulláról nem fogsz tudni fejlődni, ha odaállítasz egy teljesen nyers kutyával, ugyanazokat a feladatokat várják el tőled mint azoktól akik 5 éve oda járnak. Szóval sokat nem ér, inkább csak gyakorló.

Nem tudom hogy milyen lenne a kutyám ha nem jártunk volna, mert kb 4 hónapos kora óta megyünk. Szóval nem tudok mihez viszonyítani, mert nem tudom milyen ha nem járunk. Én úgy érzem hogy jó dolog, kell mindkettőnknek rendesen. Mondjuk most "romlott" a szófogadósága mert kamasz, de túl kell esni rajta és utána lesz egy szófogadó felnőtt kutyád. Szerintem mindenképp megéri járni, vagy ha mást nem kipróbálni. Ha úgy látod hogy nektek nem működik, akkor nem kell erőltetni, átmehetsz másik iskolákba is vagy hagyhatod az egészet. Próba szerencse, ártani nem árt szerintem.

2021. máj. 7. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%

Szerintem a kutyaiskola fő "csodaszere", hogy rávezeti a gazdit, hogy a kutyájával foglalkozni kell és megmutatja, hogy sokkal nagyobb türelemre és sokkal több gyakorlásra van szüksége, mint, amit egy laikus először gondol. Meg persze kaphatsz hasznos tanácsokat is, hogyan kellene egy-egy feladatnak nekiállnod. Plussz ott van maga a közeg, ami sokkal jobban motivál.


Olyan, mint egy fitness óra, tele a youtube zumbás, yogás, aerobikos videókkal, sokan mégis elmennek és fizetnek 3-5 000 ft-ot, mert a környezet, a többi ember és az oktató személyes jelenléte sokkal jobban motiválja őket, nagyobb kikapcsolódást és egy sokkal pozitívabb élményt nyújt, mint otthon egyedül szenvedni.

2021. máj. 7. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!