Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Öreg németjuhász kutyusom nem...

Öreg németjuhász kutyusom nem eszik egy hete úgy mint előtte, mitől lehet?

Figyelt kérdés

A kutyámnak egyébként rendesen van széklete, az esetek többségében közép barna színű (nem tudom ez fontos e itt megemlíteni, de inkább leírom). Egyszer ment a hasa (akkor aznap többet nem evet, talán akkor kezdődhetett nála) és másnap fűvel meg is hánytatta magát, utána nagyon kis adagokban adtam neki a tápot, hogy fokozatosan szokjon hozzá újra. Ez pár napig működött is, széklete valamennyi azóta is van, a hangulatán nem látok levertséget, játszani már amúgy is nehezebben szeret (de azért még próbálkozik) aludni nem alszik többet. Hagyja hogy megsimogassam, minden olyan mint eleinte volt, - kivéve hogy most napok óta még annyit se eszik, mint amennyit eddig -, csak pár darab falatot (azt is csak a tenyeremből, amit kesztyűben adok oda neki) aztán szoktam azzal próbálkozni, hogy hagyok pár darab felvágottat a táljába, hátha megeszi úgy mint régen (nem lejártat, arra nem lennék képes) ,de feltűnt hogy mindet elássa, és valamiért elkezdte kaparni a földet ilyen véletlenszerűen.

Szuka öreg németjuhiról van szó, nem tüzel.


Bármi okom az aggódásra, vagy szándékosan kelti fel a figyelmet? Arra is gondoltam, hogy a munkahelyi változásom befolyásolja, mert kevesebbet időt töltöttem vele együtt, de mint írtam nem látom depressziósnak.

( úgy kb 3 hónapja változott ez a munkahelyi beosztásom)


Igen tudom vigyem állatorvoshoz, ő fogja tudni megmondani nekem mit tegyek, de a karantén miatt nem hagyhatom el a házat még keddig. A dokit elértem telefonon és annyit mondott, hogy ha majd tudom vigyem be hozzá, de ezzel nem vagyok előrébb ugye.


Előre is köszönöm a válaszokat!



2021. máj. 8. 10:30
 1/1 anonim válasza:
100%
Szia. Mennyire idős a kutyus? Lehet, hogy a kora miatt van. Nem volt tápcsere? Esetleg probálj rizst főzni neki es azzal kínálni. Vagy beáztatni a tápot. Lehet fogfájás is a probléma. Esetleg nézt att nincs e killancs benne. De amig nem változik a kedve addig rendben lesz, ha letelik a karantenod, azert nézed meg dokival.
2021. máj. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!