Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudnám megoldani egy...

Hogy tudnám megoldani egy kutyával hogy egész nap ne unja szét magát? Reggel 7től délután fél 5ig? (Iskola)

Figyelt kérdés
2021. máj. 8. 12:28
 1/10 A kérdező kommentje:
(8hónapos nagytestű
2021. máj. 8. 12:29
 2/10 anonim ***** válasza:
Én hagyni szoktam neki játékokat, amiket tud rágni meg mindenfélét, amivel lefoglalja magát, ha ilyen fordul elő, de ha nem rendszeres, akkor kutyapanzióba is mehet. Meg volt már, hogy szomszédokra bíztam, akiknek a kutyájával nagyon jóban vannak, elvitték túrázni.
2021. máj. 8. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Akkor nem viseli meg? Eddig elég sokat foglalkoztam vele minden nap.
2021. máj. 8. 12:35
 4/10 Katona Dius ***** válasza:
100%

Gondolom a kérdező amiatt kérdezi, mert hétfőtől megint indul az iskola és a kutyus elszokott tőle, hogy nincs vele egész nap valaki.

Kérdés az, hogy házban tartod, vagy kertben? Ha házban... Az neccesebb. Nálunk van egy nagyobb helyiség, az kutyus biztossá van téve és teli vanneki játékokkal, mi ott szoktuk tartani, ha hosszabb időre elmegyünk otthonról.

A kertben lehet több érdekességet találna, amivel leköti magát. Mondjuk ás neked egy medencének való lyukat :D

2021. máj. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ha a kutya hozzá volt szokva hogy egyedül hagyod pár nap alatt megszokja.

Viszont ha kölyök, most került hozzátok ott nehezebb dolgod lesz.

A felnőtt kutyás gazdik, főleg a panelosok, reggel leviszik fél-1óra játékra, szaladgálásra és a kutya alszik amíg hazaérnek munkából.

Nekünk egy öreg kutyusunk van, ő végig alussza ameddig suliba vagyok.

Ami 06:30-tól 16:00-ig is tart + tanulás, azt is megvárja.

(Nyilván kertes ház, hogy pisilni tudjon.)

2021. máj. 8. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ugy, hogy reggel kifarasztod, elviszed setalni, tanitod. Nekunk a reggeli seta (es tanitas) is pont emiatt 1 oras, de tudtam, hogy energikusabb kutyat vallalok be, szoval ezzel jar. De igy legalabb nyugton van delutanig, egy hangja sincs :)

Egyebkent tudtad mar egy ideje, hogy kezdodik a suli, nem? Mert fokozatosan kellett volna szoktatni az egyedullethez. Keszulj fel igy a legrosszabbra, szomszedok lehet nem fognak szeretni :D

2021. máj. 8. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
A kutya kertbe van és reggel lesz egy fél órás séta kis játékkal ezután ő lefekszik és max rágcsál illetve pihen. Délután hazaérek pedig legalább 2-3órát foglalkozok vele, unatkozni nem fog mert van mivel lefoglalnia magát csak hogy nem lát reggeltől estig ez nem lesz gond?
2021. máj. 8. 13:47
 8/10 anonim ***** válasza:
A kérdésedben még azt írtad mit csinálj hogy ne unatkozzon, mostmeg azt írod nem fog.:) Most azzal hogy nem lát, nem tudsz mit kezdeni ha egyszer hív a kötelesség sajnos. Vegyél valami jutifalattal tölthető játékot vagy valami extrát amivel elüti az időt, majd megszokja sajni.
2021. máj. 8. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Eddig is a kertben volt? Ha igen, gondolom nem ültél kint vele egész nap, max párszor kimentél vele játszani és elvitted sétálni. Ilyenkor nem szokta annyira megviselni a kutyákat, hogy a gazdi nincs otthon, kb mindegy nekik, hogy egy fal választ el benneteket vagy x km.
2021. máj. 8. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Azért nem, mert látja, hogy elmész. Nem hülye, nagyon jól tudja a kutya hogy otthon vagy még ha bent van a házban is. Aki meg ehhez van szokva, még akkor is felfigyel, ha csak a boltba ugrasz el. Aztán szoktatás és habitus kérdése is, hogy hogyan viselik a távol töltött időt. 8 voltam.
2021. máj. 13. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!