Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet valahol könyvet venni a...

Lehet valahol könyvet venni a tenyésztésről?

Figyelt kérdés
2010. aug. 23. 17:01
 1/7 anonim ***** válasza:
Milyen fajtára gondolsz?
2010. aug. 23. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Antikváriumban talán megtalálod, ha nagyon keresed Dr. Zöldág László: a kutya tenyésztése és egészségvédelme című könyvét. Ebből elkezdheted tanulni az alapokat, például genetikából. Emellett vágd be oda-vissza a fajtád standardját és a standard magyarázatot. Ez egyébként olyan, mint az iskolában az egyszeregy: legmélyebb álmodból felkeltve is tudni kell. Ezt megtalálhatoda fajtaklubok illetve az FCI honlapján. Bújd az internetet, járd a kiállításokat és ismerd meg a kutyákat, a vonalakat. Ha most nekiállsz, akkor kb. 3-4 év múlva lesz olyan rálátásod a fajtádra és olyan tudásod (pl. az előbb már említett genetikában), hogy nekivághatsz a tenyésztésnek....
2010. aug. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Yorkshire terrierre gondoltam :)

Megvettem a yorkshire terier című könyvet. Amiket abban írtak már mindent betartottam és be is fogok és már megvan a utyám is. Szóval szerintem befedeztetem. Kb2-3 hónap múlva tüzel.

2010. aug. 23. 18:40
 4/7 Akiteki ***** válasza:

Kész, feladtam!

Ezt nem hiszem el!

2010. aug. 23. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

De hogyha már mindent betartottam akkor meg mi a bajod???

Azokat is amiket ti írtatok itt mások ilyesmi kérdéseire.

Szóval már nem mondhatjátok hogy SZAPORÍTÓÓÓ!!!

2010. aug. 23. 19:02
 6/7 anonim ***** válasza:
Bravó, te leszel a szaporítók gyöngye!! Gratulálok! Rohadtul nem értem, hogy miért akar az összes IQ hiányos kisgyerek életekkel játszani... Mi az, a virtuális ebnevelde már nem menő?? Úgy gondoltad, hogy te aztán olyan, de olyan profi lettél, hogy itt az ideje neki élesben? Te tényleg halál komolyan gondolod, egy abszolút amatőröknek való fajtabemutatóból majd mindent meg tudsz tanulni?? Igen??
2010. aug. 23. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem... 3 éve találtam ki hogy tenyészteni szeretnék. Azóta eljártam kiállításokra (12-re) beszéltem a tenyésztőkkel és vettem 1 éve egy kis yorkit. Van törzskönyve, tenyésszemléje, kiállítási eredményei, és szűrővizsagálatai. M kell még???
2010. aug. 23. 19:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!