Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyibe 'fáj' egy hónapban a...

Mennyibe 'fáj' egy hónapban a közepes méretű kutyátok?

Figyelt kérdés

Lassan egy hónapja láttam egy kutyát egy facebookos alapítványos csoportban,és nagyon megtetszett.Azóta is többször eszembe jutott,hogy én szeretném őt,ezért eldöntöttem,hogy jelentkezem érte és reménykedem.Láttam,hogy még mindig ott van és like vagy megosztás sincs nagyon a bejegyzése alatt,szerintem érte nem nagyon jelentkeztek még.Igaz,hogy nem lesz egyszerű megoldani,hogy utazzak a találkákra ha egyáltalán válaszra méltatnak majd,de majd megoldom.


Kis termetű kutyám van már,az ő ellátása 13e körül van egy hónapban.


Sokkal többre kell számítsak a nagyobbnak? Mennyit szoktatok költeni jó minőségű eledelre havonta egy kb 20-25 kilós átlag mozgás igényű kutyának?



2021. máj. 13. 01:46
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
82%

20 kgs kutyának 12 kgs csomagolasban veszem a tápot 14 ezerért,úgy 6 hétig elég. Rizst és pár falat hust / majkremet kap mellé.

Amúgy szerintem nem kerül sokkal tobbe, mint egy kistestű.

2021. máj. 13. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 anonim ***** válasza:
54%

Plusz a kötelező oltasok és a paraziták elleni védelem ami inkább sokat nyom a latba, na meg ha a kutya beteg lesz azaz állatorvosi kezelések + gyógyszerek.

Ha olyan szőrű akkor kozmetikus, bár ha van kézügyességed te is megnyírhatod, de ehhez az eszközöket akkor meg kell venni.

2021. máj. 13. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
53%
Na meg az ivartalanítás
2021. máj. 13. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
22%
A költségek nagyrészt duplázódni fognak.
2021. máj. 13. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
0%
30 ezer korul van a kaja havonta. 2x 14 kg-s tap elfogy.
2021. máj. 13. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

12kg-os RNW tápot eszik egy kutyám.

+ Lazac olaj is elfogy 1-2 havonta.

2021. máj. 13. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 anonim ***** válasza:
100%

Nekem havonta 16-18.000 forint a 12 kilós kutyatáp (Wolf of wilderness).


Emellé szoktam neki venni rágcsát (szárított hús, velős csont stb).

Szóval nagyjából 20.000 forintot költök a kutyára, ha csak kaját kell venni. Ha nyakörvet is veszek (bolha, kullancs, szúnyog ellen) az még 10.000, de azt csak félévente szoktam.

2021. máj. 13. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 A kérdező kommentje:

Nincs havonta oltás,orvosi költség (egy átlag probléma mentes kutyánál),és ivartalanítás így ezek alkalmankénti/egyszeri költségek amik nekem most nem kellenek.

Ivartalanítani amúgy sem fogom vinni,felesleges kör lenne.


De köszi mindenkinek,akkor valóban nem sokkal több az ellátás. :D

Kb 30-ra fogok kijönni a két kutyának kiegészítőkkel együtt.Ez nem is olyan vészes mint amire számoltam.

2021. máj. 13. 09:47
 9/28 anonim ***** válasza:
83%
Hacsak nincs ivartalanitva mar, 98%-ra mondom, hogy a menhely ivartalanitasi kotelezettseggel fogja csak odaadni a kutyat. Foleg ha szuka.
2021. máj. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
57%
Nekem még a kant is ivartalanítási kötelezettséggel adták, pedig jól ismernek. Ne számíts rá hogy adnak neked úgy kutyát hogy eszed ágában sincs ivartalaníttatni, és nagyon jól teszik. Plüss kutya nem szaporodik, azt nem kell vinni.
2021. máj. 13. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!