Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam le a kiskuty...

Hogyan szoktassam le a kiskutyámat rossz szokásairól? :D

Figyelt kérdés

Pl amikor jáccik, a kezemet harapdálja, ez nem is lenne gond, de nagyon fáj :S

akkor egy másik: olyan dolgokat rágcsál, amiket nem lenne neki szabad. Gondolok itt pl vezetékekre, ágytakaróra. Pedig vannak neki játékai, a fél szoba tele van vele, de ugy látszik jobb azzal jáccani ami tilos lenne..

A kutya 2 hónapos és nagyon eleven...:D

segítsetek...:)


2010. aug. 23. 19:06
 1/5 anonim ***** válasza:
51%
Ha valami rosszat csinál, koppints az orrára(ne nagyon, csak annyira,hogy azért érezze), és Erélyesen(nem kiabálva) szólj rá,hogy Nem szabad! Egy idő után már megtanulja, mit szabd és, mit nem. Az enyém hét után már nem rágott meg semmit, mert tudta,mi lesz akkor :D. Sok szerencsét!
2010. aug. 23. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
19:10-es vagyok, vagy is az első válaszoló :DD javítok: 2hét után tanulta meg :D
2010. aug. 23. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
köszönöm, igyekszek, sok időt vesz igénybe:)
2010. aug. 23. 19:12
 4/5 anonim ***** válasza:

szerintem meg hagyni kell, (persze normális keretek között) felfedezni a világot, ez egy ilyen korszak. természetes, hogy a kiskutyák megrágnak ezt-azt. az enyém is megrágott dolgokat mikor kicsi volt, de csak magamat hibáztattam, mikor fontos dolgot tett tönkre. megtanultam hogy amíg ennyire eleven, addig elérhetetlen helyekre rakom a fontosabb dolgokat, mert korlátozni nem akartam. és lám, pár hónap alatt elmúlt ez az időszak, át kellett vészelni. mint egy gyereknél...vannak kicsit kellemetlenebb, vagy fárasztóbb időszakok, de megéri.

azóta felnőtt, és egy nagyon jólnevelt eb lett belőle, annak ellenére, hogy nem "tiltottam" a rágcsálástól.

2010. aug. 23. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Édes szívem, egyszerűen ne engedd neki, hogy csinálja a rossz dolgokat :) Ha durván játsszik, hagyd abba a játékot, ha rágja a kanapét, szidd le, satöbbi. Nem bonyolult. Meg kell neki mutatni, mit szabad és mit nem, mint a kisgyereknek, elég egyszerű dolog.

A játékait meg tedd el, egy-kettő lehet elöl, de jobban fogja értékelni őket, ha a legjobbakkal csak veled együtt játszhat.

2010. aug. 23. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!