Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért baj a kutya megharapja...

Miért baj a kutya megharapja egy másik kutya fülét ?

Figyelt kérdés
Én kutyám szereti játékból harapdálni a másik kutyát, persze óvatosan amint hangot ad ki a kutya hogy faj neki el is engedi. Legjobb hely a fül, mert az lifeg. Ez csak szerintem túlreagálás a másik gazdi felől amikor mondja hogy, szóljak rá a kutyára vagy tényleg valahogy le kéne erről szoktatni ? Normális kérdés, Normális Válaszok. Köszi.

2021. máj. 13. 16:35
A kérdező szavazást indított:
Engedem a kutyámnak hogy harapjon, és harapják. Így játszanak, ha eldurvul közbeléptek.
Nem engedem hogy harapják a fülét, féltem a kutyámat.
28 szavazat
 1/6 anonim ***** válasza:
70%

Alapesetben nem baj,a kutyák szólnak egymásra ha olyasmit csinál a másik amit nem akarnak.Morognak,ráugatnak.


3 eset van amikor a gazdik szólnak érte:

A) Beteg a kutya füle.Fertőző,fáj neki,stb

B) Túlságosan meghunyászkodó az egyik kutya,zavarja és látszik is rajta,de nem jelzi ezt a másik kutya felé.

C) Még annyira sem engedi az adott gazdi a kutyát önállónak lenni,hogy ő szóljon a másik kutyának,ha baj van.Random mindenért rászól,elhívja.


És az ok amiért szólnak:

A fül könnyen sérül,fertőződik.Egy pár csepp víz is okozhat fülgyulladást nyál főleg.Megelőznének egy állatorvosi látogatást.


Kis kitérő: Harci kutyák fülét is azért vágják le,mert abba kapaszkodnak meg először a kutyák,mint mondtam könnyen sérül.

2021. máj. 13. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
78%

Én azért nem engedem, mert nekem mentett kutyám van és kedves cuki kutyából agresszív önvédelembe megy át, ha egy másik kutya beleharap a fülébe, és el akarom kerülni a verekedést, volt már ilyen, hogy szét kellett szednem az én kutyámat meg azt, amelyik megharapta, másik gazdi le sem tojta.

De régebben futiban futottunk össze egy kis tacsissal, a szerencsétlen kiskutyának mindig a hosszú lógó fülére ment rá a többi kutya, és kb. nem hagyták semennyire sem érvényesülni, szóval ott is közbeszólt a gazdi, amikor nem hagyta békén az övét a többi kutya.

2021. máj. 13. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
86%

Az enyémnek még nem haraptak a fülébe, pedig szoktak durvábban játszani, de ilyen még nem volt szerencsére.

A kutyád szerintem nem játszik, hanem támad, direkt érzékeny területet. Szólj rá, elég sérülésveszélyes.

2021. máj. 13. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
0%

Hehe ... az en kutyamnak nics fule :) ... ennek ellenere ha jatsznak vele, akkor probaljak harapni ... de ami nincs, ne keresd! :D


Engem nem erdekel, ha aktivabban jatszanak a kutyak ... moroghatnak, haraphatnak ... a kutyam teljesen egyertelmuen szol ha nem tetszik neki a dolog ... de valojaban mindent hagy ha jatekrol van szo.


Tokeletesen tud kulonbseget tenni goronbasag es jatek kozott ... gorombasagot azonnal lerendezi ... jatekbol siman megenged mindent.

2021. máj. 13. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Hetvegen megyunk a Borzsonybe, felcserkeljuk a medvet - 3 kozepazsiai :) Engem nem fog zavarni ha a maci megharapdalja a kutyak fulet ha hagyja, hogy a kutyak is tegyek a dolgukat :)))
2021. máj. 13. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
A kutya füle érzékeny, sérülékeny. Aki nem hagyja, hogy más kutya a sajátja fülét harapja, valószínűleg okkal teszi. Egyáltalán nem túlreagálás.
2021. máj. 14. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!