Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mekkora az esély arra, hogy...

Mekkora az esély arra, hogy egy kutya túlél egy ilyen műtétet?:

Figyelt kérdés

A kutyák kezelése Patent Ductus Arteriosussal

A szabadalmi ductus arteriosus kutyák előnyös kezelése vagy az edény sebészi kötése vagy egy tekercs beültetése, amely hatékonyan blokkolja az edényt. A tekercset egy nagyobb katéterbe helyezett katéter segítségével helyezték el, és a szabadalmi edénybe vezetett.



#kutya #szívbetegség #PDA műtét
2021. máj. 14. 09:32
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Hűűű, hát jó lett a fordítás, bárki vagy bármi csinálta :D

Tudnál valami forrást küldeni?

Ductus arteriosust csak úgy nem szoktak bolygatni.

2021. máj. 14. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Érthetetlen az, amit írtál. Ha a saját kutyádról van szó, és rajta kell ilyen műtétet végrehajtani, akkor kérdezd meg az állatorvosodtól, hogy neki mi a véleménye és milyen kockázatokat lát. Ha nem a saját állatodról van szó, csak úgy érdekel a téma, akkor keress magyar forrást, vagy legalább arra vedd a fáradságot, hogy nem google fordítóval fordítasz le totál értelmetlenül egy idegennyelvű cikket.
2021. máj. 14. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem én fordítottam, hanem már eleve így volt leírva. Csak úgy érdekel.
2021. máj. 14. 12:54
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Épp ezért kértem, hogy küldd el, honnan van ez a szöveg.

A ductus arteriosus egy embrionális összeköttetés a tüdőartéria és az aortaív között. Születéskor elzáródik, majd később el is kötőszövetesedik, vagyis megszűnik funkcionálni mint ér.

Éppen ezért egy már megszületett kutyában nemhogy feleslges a működése, hanem egyenes káros tud lenni, hiszen ha nyitvamarad, akkor a tüdőartéria vénás vére keveredne az aorta oxigén dús vérével, és a hátsó testtáj nem kapna megfelelő mennyiségű oxigént.


Tehát fontos lenne a szövegkörnyezet, hogy miért akarják elvégezni ezt a beavatkozást (pl, praeductális aortaszűkület?, de ott sincs feltétlen szükség erre, kollaterális keringés kialakulhat és átveheti a szerepét, de hirtelen ez ugrott be), meg pontosan mit is csinálnak, mivel "ductus arteriosus" az csak a neve, se elzárás/nyitás/vágás/eltávolítás nem szerepel utána, ezért érthetetlen a szöveg.


Bár ha jól sikerül kihámozni, akkor itt éppen elzárni igyekeznek, amit nagyon jól tesznek, a fent leírtak miatt.


Mekkora az esély a műtét sikerességére, az pedig millió dologtól függ, a kutya kora, állapota, a műtét végrehajtója, a műtét lezajlása stb.


Ennél már jóval bonyolultabb műtéteket is végrehajtottak kutyákon, úgyhogy nem feltételezném, hogy hozzáértő embernek nem egy nagy wasistdas.


De itt is leeht dönteni, hogy megpróbáljuk, vagy altatunk, ugyanis átjárható ductus-szal normális fejlődésre nem lehet számítani.

2021. máj. 14. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
2021. máj. 14. 15:29
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Utálatos hogy ilyeneket így lefordítanak, ettől a színtiszta angol is érthetőbb lett volna, de az van, amit már én is leírtam.

Nem zárul az ér és szívproblémák (is) felmerülnek.


A többit leírtam a válaszomban, már...

2021. máj. 14. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!