Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinàljak ebben a helyzetb...

Mit csinàljak ebben a helyzetben a kutyàval? Ti hogy oldanátok meg?

Figyelt kérdés

Már covid elött is úgy dolgoztam, hogy heti max 2 napot jàrtam be, akkor is 8 órán belül itthon voltam, utazàssal együtt. Többi nap home office. Aztàn jött a covid, már több, mint egy ève itthon vagyok.


Most kitalàltàk, hogy covid utàntól heti 3 napot kell kötelezöen bent lenni: 9 óràban plusz utazàs, azaz kb 12 óra hosszat.


Mindig is volt kutyàm, most is van. Nyilván úgy vállaltam öt (öket), hogy tudtam, meg tudom oldani, hogy ne kelljen sok idöre otthon hagyni. Ezt a döntèst nem èrzem fairnek, èrtelmèt sem làtom, de hàt ez van.


Kèrdèsem, hogy most mit csinàljak? Bàrmi ötlet? 12 óràra nem szeretnèm itthon hagyni, az rengeteg, sztem kínzàs szàmba megy (kertes ház, de a kutya bent van, ha nem vagyok itthon, mert sok a környèken a mèrgezès, fèltem öt). Ha napközibe adnàm (amit amúgy annyira nem szeretek, sok a szocializàlatlan kutya, ès a felügyelöknsincsenek mindig a helyzet magaslatàn), az napi 4000 ft, tehàt havonta majdnem 50 ezer forint többeltkiadàs lenne... na ennyire sajnos nem fizetnek engem meg, hogy ez megèrje, vagy fel tudjam èletvitel szerüen vàllalni.


Elèggè el vagyok keseredve, a kutyusnak akarom a legjobbat. Sajnos, màr az is megfordult a fejemben, hogy jobb lenne neki egy màsik, jobb gazdànàl :( vagy hogy felmondok ès keresek màs munkát...


Köszönöm, ha tudtok tippeket adni. :)



2021. máj. 14. 12:03
1 2 3 4 5
 11/46 A kérdező kommentje:
Elárulom, persze. Nem tartanék kutyát. Az én véleményem szerint, nem egészsèges (sem fizikai sem szellemi szinten) ennyi idöre bezárni egy üres lakàsba/kertbe egy kutyát. Ezzel nem kell egyet èrteni, de a kèrdès szempontjàból el kell fogadni. Én így látom, és nem teszem össze a két kezem csak azèrt, mert a te munkàltatód ostoba.
2021. máj. 14. 14:51
 12/46 Katona Dius ***** válasza:
86%
Én is azt tudnám javasolni, amit korábban is írtak páran. Keresni valakit, aki napközben ki tudja engedni kicsit, hogy elvégezze a dolgát és aki foglalkozik vele kb fél órát, órát. Így nem lesz olyan magányos, és egészégügyileg sem lesz gond, hogy 12 órán át tartogatnia kell a pisit, kakit.
2021. máj. 14. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/46 anonim ***** válasza:
89%
A kutyáid nem fognak szenvedni attól, mert heti 3 napot tovább kell egyedül lenniük. :-D A legtöbb munkáltató ostoba ezek szerint.
2021. máj. 14. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/46 anonim ***** válasza:
89%
Nem biztos, hogy jó a kutyának, ha ennyire össze vagytok nőve.
2021. máj. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/46 anonim ***** válasza:
100%
Kutyaajto a megoldas es lekeriteni az udvarban egy kisebb reszt, ahol biztonsagban tudod a kutyat.
2021. máj. 14. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/46 anonim ***** válasza:
84%

Kutyanapkozi? Kutyaszitter? Kutyasetaltato? ... ilyen otletek jutottak hirtelen eszembe.


De az is megoldas, hogy korabban kelsz ... melo elott eliveszed egy bazinagy setara a kutyat (tenyleg kiados legyen) es akkor semmi baj nem lesz mire hazaersz a munkabol.


Talan a kanikulaban lesz egy kicsit rizikosabb, hogy a kutya orizetlenul van hosszu ideig (persze ha nincs klima).

2021. máj. 14. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/46 anonim ***** válasza:
84%

'nyari munka' ... a fiatalok szoktak kerseni olyan munkakat, ahol nem kell tul sokmindent csinalni, de zsebpenznek tok jo ... keress a kornyezetedben egy megbizhato fiatalt, akit napkozben foglalkozik egy kicsit a kutyaval.


Talan pont egy masik kutyas lesz a megoldas az ismeroseid kozott?

2021. máj. 14. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/46 A kérdező kommentje:

Minden reggel elviszem sètálni, ès a kertben engedelmesezünk vagy agilityzünk (vannak itthon akadàlyok).


Eg nem változtat az idötartamon. 12 óra igy is sok. :(

2021. máj. 14. 20:13
 19/46 anonim ***** válasza:
88%
Ez a 12 ora inkabb neked problema, nem is a kutyanak.
2021. máj. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/46 anonim ***** válasza:
59%
Én sem vállaltam és vállalok még 8 órás munkát sem, mióta megvan a kutya, de azért valljuk be elég elvetemültek vagyunk ebből a szempontból a Kérdezővel. Nem egészséges egyedül lennie 12 órát napközben ez tény, de egy kertben a szabad levegőn még mindig ezerszer jobb, mint a számukra természetellenes házban, mindentől, illatoktól, ingerektől elzárva. Szóval az udvart kell addig biztonságossá tenned és közben keresnék másik munkát is hátha sikerülne valahol teljes home office.
2021. máj. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!