Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinàljak ebben a helyzetb...

Mit csinàljak ebben a helyzetben a kutyàval? Ti hogy oldanátok meg?

Figyelt kérdés

Már covid elött is úgy dolgoztam, hogy heti max 2 napot jàrtam be, akkor is 8 órán belül itthon voltam, utazàssal együtt. Többi nap home office. Aztàn jött a covid, már több, mint egy ève itthon vagyok.


Most kitalàltàk, hogy covid utàntól heti 3 napot kell kötelezöen bent lenni: 9 óràban plusz utazàs, azaz kb 12 óra hosszat.


Mindig is volt kutyàm, most is van. Nyilván úgy vállaltam öt (öket), hogy tudtam, meg tudom oldani, hogy ne kelljen sok idöre otthon hagyni. Ezt a döntèst nem èrzem fairnek, èrtelmèt sem làtom, de hàt ez van.


Kèrdèsem, hogy most mit csinàljak? Bàrmi ötlet? 12 óràra nem szeretnèm itthon hagyni, az rengeteg, sztem kínzàs szàmba megy (kertes ház, de a kutya bent van, ha nem vagyok itthon, mert sok a környèken a mèrgezès, fèltem öt). Ha napközibe adnàm (amit amúgy annyira nem szeretek, sok a szocializàlatlan kutya, ès a felügyelöknsincsenek mindig a helyzet magaslatàn), az napi 4000 ft, tehàt havonta majdnem 50 ezer forint többeltkiadàs lenne... na ennyire sajnos nem fizetnek engem meg, hogy ez megèrje, vagy fel tudjam èletvitel szerüen vàllalni.


Elèggè el vagyok keseredve, a kutyusnak akarom a legjobbat. Sajnos, màr az is megfordult a fejemben, hogy jobb lenne neki egy màsik, jobb gazdànàl :( vagy hogy felmondok ès keresek màs munkát...


Köszönöm, ha tudtok tippeket adni. :)



2021. máj. 14. 12:03
1 2 3 4 5
 21/46 anonim ***** válasza:
84%

Ajánlom figyelmedbe... :D Ezt csinálja egy kutya amíg nem vagy otthon. Alszik.

[link]

2021. máj. 14. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/46 A kérdező kommentje:

Nem minden kutya egyforma. Ezek agarak, kanapékutyák. Az enyém nem az.


Nem opció, hogy itthon hagyom. Ettöl függetlenül, kaptam sok segítö választ, köszönöm szépen. :)

2021. máj. 15. 06:03
 23/46 anonim ***** válasza:
77%
Kereshetsz kutyabarát munkahelyet is vagy vállalj kutyás munkát a kutyáddal együtt, tanulj ki valami ilyet, ha ennyire nem akarsz elszakadni a kutyától. A legtöbb kutya egyébként pihen a gazdi távollétében, ha megfelelően le van fárasztva. Nem csak az agarak.
2021. máj. 15. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/46 A kérdező kommentje:

Ez egy munkakutya. Napi 4-6 órát foglalkozom vele, nyilàv szètosztva több részletre. Egyszerüen nem bír ki 12 órát, hogy alvàssal kelljen töltenie, nem is várom el töle. Nem is egèszsèges a vesèjènek se, h ilyen sokàig ne pisiljen (nagydolog mèg hagyjàn).


Mondom megint, köszönöm a sok segítö vàlaszt! :)

2021. máj. 15. 16:35
 25/46 anonim ***** válasza:
62%

Hát én jártam már pár kutyaiskolába, ahol volt napköziztetés is és most meg egy kutyanapközibe vagyok beugrós. 5 kutya be van rakva egy bekerített 100 m2-es területre, ahol van pár labda, fa, kutyaház, meg nyílván víz, oszt jólvan... Nem fárasztgatja őket senki, max 1-2x kiengedik a jól szocializáltakat és labdáznak velük.


A helyedbe ennyi pénzért elkerítenék egy kis területet a ház mellett, csinálnék egy kutyaajtót meg átláthatatlanná tenném, esetleg kamerát telepítenék.


A kutyáid nálad jobb gazdát nem fognak találni, eszedbe ne jusson örökbeadni őket.

2021. máj. 15. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/46 anonim ***** válasza:
81%
Miért nem kutyás munkát végzel, ha munkakutyád van? Dolgozz a kutyáddal együtt, nem hobbiból, hanem főállásban.
2021. máj. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/46 anonim ***** válasza:
77%
Mennyit kutyázol munkaidőben munka helyett?
2021. máj. 15. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/46 A kérdező kommentje:

26: azért nem kutyázom, mert abból nem élnék meg. Legalábbis nem olyan szinten, ahogy most.

27: semennyit. Reggel 6-8-ig sétálunk, edzünk. Ebédszünetben labdázni szoktunk fél órát, másik fél órában eszem. Pontban 5-kor minden nap indulunk a nagy foglalkozàsra (séta+tréning). Ès kb este 9-töl sziktam újra dolgozni, ha kell még túlórázni.

De a három óra utazás nyilván ennek az idöbek nagy hányadát elvenné, ezért vagyok gondban. Esetleg azt is leírjam, mikor járok pisilni, hogy megnyugodj? ;)

2021. máj. 15. 20:46
 29/46 anonim ***** válasza:
76%
Miért van munkakutyád, ha nem dolgozol vele? Így a kutya sem azt csinálhatja, amire tenyésztették, még ha otthon is vagy vele sokat, pedig ha ösztönerős, akkor neki az lenne a jó.
2021. máj. 15. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/46 anonim ***** válasza:
76%

Heti 3 napot ki fog bírni kutyajtóval meg egy elkerített résszel vagy egy egyetemistával, aki 1-2 ezer ftért elviszi egy sétára délután. Eddig azt hittem én vagyok kutyafanatikus, de te még nálam is durvább vagy. Semmi baja nem lesz a kutyádnak, ha heti pár napot bejársz dolgozni.

Sőt, mondok egy meglepőt, a gazdák 99%a dolgozik, különben nem lenne miből tápot venni. Gondolom első kutyás vagy...

2021. máj. 15. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!