Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csinàljak ebben a helyzetb...

Mit csinàljak ebben a helyzetben a kutyàval? Ti hogy oldanátok meg?

Figyelt kérdés

Már covid elött is úgy dolgoztam, hogy heti max 2 napot jàrtam be, akkor is 8 órán belül itthon voltam, utazàssal együtt. Többi nap home office. Aztàn jött a covid, már több, mint egy ève itthon vagyok.


Most kitalàltàk, hogy covid utàntól heti 3 napot kell kötelezöen bent lenni: 9 óràban plusz utazàs, azaz kb 12 óra hosszat.


Mindig is volt kutyàm, most is van. Nyilván úgy vállaltam öt (öket), hogy tudtam, meg tudom oldani, hogy ne kelljen sok idöre otthon hagyni. Ezt a döntèst nem èrzem fairnek, èrtelmèt sem làtom, de hàt ez van.


Kèrdèsem, hogy most mit csinàljak? Bàrmi ötlet? 12 óràra nem szeretnèm itthon hagyni, az rengeteg, sztem kínzàs szàmba megy (kertes ház, de a kutya bent van, ha nem vagyok itthon, mert sok a környèken a mèrgezès, fèltem öt). Ha napközibe adnàm (amit amúgy annyira nem szeretek, sok a szocializàlatlan kutya, ès a felügyelöknsincsenek mindig a helyzet magaslatàn), az napi 4000 ft, tehàt havonta majdnem 50 ezer forint többeltkiadàs lenne... na ennyire sajnos nem fizetnek engem meg, hogy ez megèrje, vagy fel tudjam èletvitel szerüen vàllalni.


Elèggè el vagyok keseredve, a kutyusnak akarom a legjobbat. Sajnos, màr az is megfordult a fejemben, hogy jobb lenne neki egy màsik, jobb gazdànàl :( vagy hogy felmondok ès keresek màs munkát...


Köszönöm, ha tudtok tippeket adni. :)



2021. máj. 14. 12:03
1 2 3 4 5
 31/46 A kérdező kommentje:
29-es: te nem tudsz olvasni? Szerinted a reggeli trèning és az esti edzés, az mi?!
2021. máj. 16. 13:54
 32/46 A kérdező kommentje:

30-as: igen, elsö kutyás vagyok. Eddig csak 5 kutyám volt életemben, tök tapasztalatlan vagyok, persze. :)

Ma gyakori amúgy már nem èri el a célját. Az emberek túlsàgosan irigysk, rosszindulatúak és buták ahhoz, hogy èredemben tudjanak a kèrdèsekre válaszopni. Ez szomorú :(


A többieknek köszönöm a segítsèget. :)

2021. máj. 16. 13:56
 33/46 anonim ***** válasza:
81%
A sport vonal meg a munkavonal két különböző dolog. Sportra tenyésztett kutyával sportolni kell, munkára nem alkalmas, munkára tenyésztett kutyával dolgozni kell, a sport nem elégíti ki megfelelően az igényeit. Neked melyik van?
2021. máj. 16. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/46 A kérdező kommentje:

Hahh. Igen, így van. Egy olyan IGP-3-as mailt sem láttam még, aki aktív agility versenyzö is volt, söt még vb-re is kijutott mindkét szakágból.


Söt, olyan mudit se láttam még soha, amelyik terelöversenyeken és agilityn is mindent sorra nyert. Ja, plusz azért egy ö-v 2-es szintet is csak megcsinált.


Söt, egy olyan border sincs, aki az obedience versenyeket tarolja, és pullerben is vb-t nyert.


Sok segítö választ kaptam, szerintem már nincs érteme tovább ragozni a témát. Mert már csak a kötekedés megy, ami ráadásul mèg butasàg is. Úgyhogy köszönöm az eddigieket mindenkinek. :)

2021. máj. 16. 14:58
 35/46 anonim ***** válasza:
76%
Ne aggódj a kutya egy idő után megszokja. Nekem is hasonló helyzet áll fenn. Amikor gazdi lettem a vírus miatt állandóan itthon voltam és most újrakezdődik az iskola. Ami nekem is napi 12óra távollétet jelent. Ha rendszerezed a napi rutinokat az életében kb 1 hónap után észre sem veszi, hogy addig nem vagy otthon. Minden nap munka előtt ha teheted ugyan abban az időpontban menj el sétálni, majd ha ha hazaértél este is. Fontos, hogy mindig ugyan az az időpont legyen. Innentől a kutya automatikusnak veszi, hogy akkor van vele foglalkozva és a két időpont között "nyugalomba" helyezi magát, ami azt jelenti, hogy alszik. Én előre elkezdtem ehhez szoktatni és teljesen bevált módszer
2021. máj. 16. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/46 anonim ***** válasza:
75%
Így végigolvasva elég sok rosszindulatú komment van, de valahol meg lehet találni bennük a jó választ is. Amit már javasoltak előttem, hogy keress egy diákot/bárkit aki szinte pár forintért biztosan elmenne és heti 3 nap kiengedné és foglalkozva vele egy órára. a kutyusnak is jó és neki is.
2021. máj. 16. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/46 anonim ***** válasza:
81%

Kérdező, félreértelmezed, tenyésztenek külön munkára és külön sportra, ugyanazon fajtákon belül is, ez tény, plusz ott a show vonal. Pl. munkára tenyésztett border collieval főállásban terelnek, jellemzően rövidebb szőrűek, nem annyira szépek küllemre, sportra tenyésztett border collieval verseny szinten agilityznek, sport szinten terelnek, de nem főállásban, show vonalúval meg kirándulnak, legfeljebb hobbi szinten sportolnak, de nem versenyeznek. Nem attól munkakutya egy kutya, hogy x fajta, hanem hogy mire szelektálják.

Az, hogy te túlzásba esel, nem jelenti azt, hogy a kutya szenvedni fog, ha eljársz dolgozni, és a főnököd sem hülye azért, mert változtat az eddigi munkarenden. Sokaknak van bejárós munka mellett kutyájuk, a kutyák ezt megszokják, remekül alkalmazkodnak, ha megvan a munkán kívüli megfelelő foglalkozás. Vannak kutyabarát munkahelyek is, ha a tiétek nem az, egy kérdést megér a főnök felé, ha amúgy semmi nem zárná ki a kutya bevitelét.

2021. máj. 16. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/46 A kérdező kommentje:

Nem kutyabarát, ennek már utánajártam.


Munkavonalas a kutya, nem fog tudni pihenni 12 órát. Nem egy mopsz.


A fönök azért jár el most helytelenül, mivel semmi sem indokolja a bejárást. Az elmult egy évben jobban teljesítettünk, mint valaha, jobb a work-life balance és mindenki kiegyensúlyozottabb. Az egész bejárósdi egy ilyen kádárkommunista berögzödés a posztkommunista keleti országokban, mint pl Magyarország. Ez csak akkor fog kikopni, ha a boomer generáció kihal.

Ettöl még ostobasàg.

2021. máj. 26. 13:49
 39/46 anonim ***** válasza:
49%
Ha munkavonalas, akkor dolgozni kell vele, nem sportolni. Add oda valakinek, aki arra fogja alkalmazni, amire tenyésztették, sokkal jobb lesz neki.
2021. máj. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/46 anonim ***** válasza:
100%
Mi is vissza lettünk rendelve, kereshetsz másik munkahelyet is, de sok ilyen vaskalapos főnök van, nem lesz egyszerű.
2021. máj. 26. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!