Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek hogyan tudnám...

Szerintetek hogyan tudnám visszaszoktatni a kutyusomat arra, hogy újra a pelenkára végezze a dolgát?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

A segítségeteket kérném. A kutyusom 6 hónapos. Pelenkára pisil, vagyis eddig pisilt. Három hete elköltöztünk, és azóta “elfelejtette” hogy a pelusra kéne és egyszerűen az új lakásban oda végzi a dolgát ahol éppen rájön.

Előre is köszönöm a tippeket!



2021. máj. 14. 18:16
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
90%

Miért kéne,hogy pelenkára végezze? Nem természetes neki,hogy egy helyre vizelget.Ez nem macska..

Hord le,és nem fog mellé se pisilni.

2021. máj. 14. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
86%
Nem tudom feltűnt e, de ha nem akkor mondom a kutya nem macska. Fogd magad és vidd le sétálni mindennap, minek van kutyád ha lusta vagy hozzá?
2021. máj. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
80%

Így van, ahogy az előző mondja.

A kutya vállalás is felelősség!!


Le kell vinni sétáltatni, és akkor pisiljen, kakiljon.


Szerintem a szobatisztaság jobb, mint a pelus..(saját véleményem)

Tanítsd meg neki szobatisztának lenni, mint, hogy pelusra szoktasd. :)

2021. máj. 14. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
29%
Szerencséd van. Még kicsi, talán könnyen rendre tanítható, ha eddig ne tetted. ???
2021. máj. 14. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%
Edd meg amit foztel, te tanitottad meg neki, hogy a lakasban nyugodtan vegezheti a dolgat. O nem tudja hogy csak pelusra lehet, egy pledet, takarot is siman annak nez es nem vagja, hogy ez rossz dolog.
2021. máj. 14. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
90%
A pelenkával arra tanítottad, hogy bent végezheti a dolgát. Nem szobatisztaságra nevelésre jó a pelenka.
2021. máj. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:

Ugh micsoda flegma hozzászólások. Véleményem szerint kedvesebben is lehet hozzászólást fogalmazni.

Pici korától kezdve naponta 4-5 alkalommal sétálok vele minimum 1 órát. Nem hajlandó lent elvégezni a dolgát. Egyszerűen nem pisil lent, bármennyit vagyok kint vele. Volt rá példa, hogy elvittem magammal túrázni kb 2 és fél órát voltunk a szabadban, nem pisilt nem kakilt, majd mikor hazaértünk egyből pisilt. Fogalmam sincs, hogy miért pedig még könyörgök is neki, hogy pisiljen lent, egyszerűen nem hajlandó rá.

2021. máj. 14. 21:16
 8/18 anonim ***** válasza:
87%

Ha azt tanítottad neki, hogy bentre végezze a dolgát, akkor innentől kár ezen sajnálkozni, hogy bentre ürít. Egy kutya számára a pelenka és a szőnyeg közt nincs különbség.

Miért nem szántad rá az időt és nevelted szobatisztaságra? Persze kinek a pap, kinek a papné - valaki szereti, hogy az ürülék és a vizelet a lakásban bűzölög órákig. Szerintem az egyik legigénytelenebb dolog ez, de nem vagyunk egyformák.

2021. máj. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Mint írtam, kiskoràtól kezdve próbálom rászoktatni, de nem hajlandó lent pisilni.

Egyébként szőnyegre szerencsére nem pisil, “csak” a parkettára. (hozzátenném, nem bűzölög semmi órákig, egyből fel van takarítva, illetve azért kértem segítséget mert ez így nekem sem a legjobb) Sosem voltam rest levinni, egyszerűen nem hajlandó lent elvégeznie a dolgát.

2021. máj. 14. 21:30
 10/18 A kérdező kommentje:
Megkérdezhetném egyébként, hogy mégis milyen jogon nevezel te engem igénytelennek?:)
2021. máj. 14. 21:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!