Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szedjem ki a nagyon...

Hogyan szedjem ki a nagyon izgága és aktív kutya fejéből a kullancsot?

Figyelt kérdés

A füle mellett van. A kutya nagyon aktív, minden érintésre túl lelkesen reagál - de nem harap. Ha mennék felé csipesszel vagy kullancskiszedő kanállal, már örül, és lelkesen forgatja a fejét, elkezd játszani a kezemmel. Szóval az ilyen szerszámokat el is felejthetem.

Az sem működik, ha alvás közben zavarom meg, mert még álmosan is felpattan és elkezd játszani.


Arra gondoltam, hogy esetleg létezik valami kenőcs, vagy hasonló dolog a patikában, amitől garantáltan magától elhagyja a gazdatestet a kullancs?

Nagyjából 1-2 másodpercem van arra, hogy hozzáérjek a kullancshoz, utána a kutya már nem hagyja magát.


2021. máj. 15. 09:43
 1/7 anonim ***** válasza:
97%

Semmiféle kenőcsöt ne kenj a kullancsra!

Próbáld meg kétemberesen megoldani. Egy jutalomfalatokat tart az orra elé, a másik pedig kiszedi a kullancsot. A kiszedő kanál a legjobb, mert gyorsan lehet vele dolgozni.

2021. máj. 15. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 Metionin ***** válasza:
97%
Etesd. Kenj májkrémet valahova vagy valaki tartson neki egy rágó játékot vagy dentastixet és amíg azzal elvan, ki tudod szedni.
2021. máj. 15. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim válasza:
2%
Kösd oda a nyakánál fogva egy fához a fejét, vagy adj neki 1 szem altatót!
2021. máj. 15. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Ne legyel mar eletkeptelen konyorgom. Szolj valakinek hogy segitsen. Meglehet fogni a leghiperaktivabb kutyat is 10 mp ig amig kiveszitek a kullancsot.
2021. máj. 15. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
70%
Én elvittem a kutyámat az állatorvoshoz, és ő szedte ki.
2021. máj. 15. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%
Vagy két emberes, vagy egyszerűen fogd meg rendesen a fejét és szólj rá, hogy maradjon nyugton. Gondolom ha a te kutyád, csak tudsz ennyire hatni rá.
2021. máj. 15. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
A Jutalomfalatos megoldás bejött, köszi! :)
2021. máj. 15. 17:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!