Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások, ez nem fertőzésveszé...

Kutyások, ez nem fertőzésveszélyes?

Figyelt kérdés
Tudom, hülye kérdés, de kutyavásárlás előtt állok, és hipochonderként eszembe jutott a következő. Sétáltatásnál ahogy látom azért mindenfélében mászkálnak, belelépnek, hemperegnek a fűben, földön a kutyusok, akiknek gondolom a bacik ott maradnak a szőrükön, amit utána simogatunk. Plusz aki lakásos kutyus, ő ugye akár a mancsával is beviheti a koszt, nem csak a szőrével. Elnézést, ha buta kérdés, csak eszembe jutott, de egyébként nagyon szeretnénk kutyust, és a férjemnek nincsenek is ilyen félelmei.
2021. máj. 15. 11:56
 1/10 anonim ***** válasza:
44%
ne hagyd, hogy hemperegjen a kutya (amúgysem mindegyik csinálja) sétából felérve pedig töröld/öblítsd le a lábát :D
2021. máj. 15. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
95%
Igen, a bacik a szőrükön, lábukon ottmaradnak. Viszont a legtöbb esetben egy egészséges immunrendszerű embernél semmi gondot nem okoznak.
2021. máj. 15. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Ha nem a belvárosban élsz és a kutya nem a sáncon hempereg meg a fűben, ahová a csövesek hugyoznak, akkor nincs baj. Semmi nincs a fűben alapból, amitől tartani kéne. Több baci van a kilincsen, meg a számítógép billentyűjén, mint a fűben. A kutya nyugodtan hempereghet. Ugyanez a lábával. Hs csak a kertben volt és nem sáros a lába, nem kell megmosni. Ha a városban a járdán ment, akkor megmosnám.
2021. máj. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
88%
Nekem még a pocsolyába is bele hempereg,bele iszik a parkban.Haza mész,lecsutakolod vízzel és semmi baja..meg neked se.Akkor lesz bajod ha minden egyes bacitól menekülsz.Nem lesz immunrendszered ami védekezhetne ellenük,ha elzárkózol a legszelídebb fertőzés veszélytől is :D
2021. máj. 15. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
75%
Én mèg sosem voltam beteg a kutyáimtól. Egy egészsèges, felnött ember nem hiszem, hogy így bármit el tud kapni.
2021. máj. 15. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
83%

Lassan 18 eve kutyakkal lakok, alszok.


Napi 3xsetalunk.


Nem voltam beteg toluk.


Ha saras ido van akkro meleg vizzel a labuk es a hasuk le van mosva.


5 hetente furdenek.


Vedekezunk kullancs, bolha, szunyog es fergek ellen is.


En sose gondolkoztam ezen


Bar ha Budapest bevarosaban laknek.akkor lehet minden seta utan minimum egy melegvizes mancs mosas,megejtenek. Egy bnom lakott regen Zugloban hat undorito es budos volt az utca mindenhol hugy.. Nem cssk kutya de emberi is.

2021. máj. 16. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
74%
Hipochonderként ne akarjál háziállatot venni, mert agyon fogod aggódni magadat mindenen és ez hosszú távon az állatodnak lesz csak rossz.
2021. máj. 16. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
55%

6-os nem egész Budapest olyan.

Zugló pont az egyik legrosszabb környék.Király utca,Keleti környéke,Lehel csarnok környéke,Blaha is kerülendő hely Pesten.

Tele van cigányokkal (esküszöm nem vagyok rasszista,de ha egyszer olyanok erre amilyenek nem lehet nem elkülöníteni,hogy ŐK olyanok..) és minden tiszta kosz,retek,verekedés van,kéregetés úton-útfélen..


Ezekre a helyekre nem hogy kutyával,semmivel ne menjetek fertőzés veszély miatt SE.Főleg lakni.:D


De a többi hely jó Pesten is.Ott a liget ami kb egy egész kerületnyi zöld övezet,szabadtér.Margit sziget,Normafa,ilyesmi.Ha Pesten jár valaki kutyával ezeket a helyeket keresse,itt biztos nem lesz semmi fertőzése a kutyának se. :D


De egyébként minden nap végig mossák a járdát a legtöbb kerületben reggelente.

2021. máj. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha ennyire baci fóbiás vagy inkább ne legyen. Főleg ha gyereket szeretnél akkor meg 10x ennyire ráparázol. Nálunk 2 husky+2 gyerek van,földszintre bejöhetnek a kutyák. Meg van melyik helyiségbe mehetnek melyikbe nem,kanapéra ágyba nem. Sétánál pocsolya,ürülék,ismeretlen kutya tiltott terület. Még soha nem kaptunk el tőlük semmit.
2022. okt. 15. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

32 éve tartok kutyát, soha semmit nem kaptam el egyiktől sem. Hozzáteszem azt is, hogy 8 éve nyersen etetek.

Ezzel szemben pl. Gastlandban elkaptam már brutál gyomorfertőzést (azóta nem járok többet oda).

Ez elég sokatmondó szerintem.

2022. okt. 16. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!