Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutya "illene" ehhez a...

Milyen kutya "illene" ehhez a helyzethez?

Figyelt kérdés
Van egy 1 éves keverék fiú kiskutyám, szeretnék egy második kutyát mellé de nemtudom hogy milyen lenne az ideális. Az én kutyámról annyit kell tudni hogy nagyon hiperaktív. A kérdés az lenne hogy milyen nemű, korú és fajtájú kutya lenne a megfelelő? Válaszaitokat előre is köszi

2021. máj. 16. 14:32
 1/7 anonim ***** válasza:
39%

Elöször is, nem fiú kiskutya, hanem kankutya. Ebböl indulunk ki.


Ivaros vagy ivartalan? Màs kutyàkkal milyen a viszonya? Veled/ családdal milyen a viszonya? Mit és mennyit foglalkozol vele egy nap? Sportoltok?

2021. máj. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%
#1, miért probléma az, hogy fiúnak hívja? Nem mindenki kutyamániás, amúgy meg kérdező célszerű olyan kiskutyát aminek nagy a mozgástere, hogy lefárasszák egymást. De olyan kutyát veszel hozzá amilyet szeretnél..
2021. máj. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hát nem tudom, én egy 1 éves kamasz kutya mellé biztos nem vennék másodikat, szerintem ezt gondold meg mégegyszer kérdező. Hiszen most "indul el" úgymond az első kutya, figyelmet igényel, alakul a személyisége, tele van energiával...
2021. máj. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szia. A helyedben mindenképpen várnék még egy kicsit. Ha hiperaktív a kutya igényli a törődést és egy másik kutya csak nehezítene a helyzeteteken. Az elkövetkezendő 1 évben véleményem szerint inkább vele foglalkozz és később bármilyen kutyust befogadhatsz/vehetsz mellé
2021. máj. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én max 2 éves szukát keresnék menhelyen, aki szintén játékos, aktív. Így passzolnának egymáshoz. De amúgy tényleg gondold át, hogy 2 aktív kutyára lenne-e időd, türelmed.
2021. máj. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
69%
Ne a kutyádnak vegyél kiskutyát, hanem magadnak! Innentől kezdve az, hogy milyen a meglévő kutyád, másodlagos.
2021. máj. 16. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
19%

Mindenkepp hasonlo koru lanykutya legyen az uj kutya!! Egyik mindenkepp ivartalanitott legyen.


Valasztasnal legyen ott a menhelyen /sinteren a te kutyad es nezd meg,h megvan e a szimpatia elso perctol


Mivel a meglevod magas energiaju azaz dominans ,ezert a lany megado tipus legyen. Az ugye kicsit lustabb,de szeretni fogja.



Azonos testalkat legyen es azonos suly. Ez fontos a jateknal: ugyanaz a testalkat fogja hozni ugyanazt a teherbirast es allokepesseget a jatek soran.



Mi ott rontottuk el,h az egyik szelesebb testalkat es 12 kg -val nehezebb. Igy o kevesbe birja a jatekot . Olyan sokaig nem birja a birkozast,mint a vekonyabb alkatu kutyank es mindig a szelesebb kutyank serul meg birkozasnal.

2021. máj. 17. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!