Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hol érdemes kölyök kutyát...

Hol érdemes kölyök kutyát vásásrolni Debrecenben és könyékén? Tudtok javaslatokat adnni? Esetleg linkeket?

Figyelt kérdés

Igazából a fajta nem számít csak az, hogy rövid szőrű kan kutyus legyen.

Jó helyről szeretnék vásárolni :)

A keverék kutyák is érdekelnek :)

Nem szeretnék túl kicsit, mert kinti kutya lenne, lakásban nem tarthatom...



2021. máj. 16. 15:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Debrecenben és környékén vannak menhelyek, érdemes lenne az oldalukon nézelődni, hátha akad olyan kutyus, aki megtetszik neked.
2021. máj. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
61%
Rovidszoru kutyak nem kinti kutyak, hanem minimum kinti-bentiek, mivel pont a szoruk miatt nem birjak a hideget, merettol fuggetlenul!
2021. máj. 16. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
88%

Mit tudnál megadni a kutyának?

Télen hol tartanád? Mert a rövidszőrű fázni fog kint. Lenne fűtött, bélelt kutyaháza vagy beengednétek a kazánházba? Sétáltatnád napi 1,5 órát? Mennyi időt szánnál a tanítására? Kutyasuliba vinnéd? Mivel etetnéd?

2021. máj. 16. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
93%

Egyebkent meg ha a fajta nem szamit, akkor mindenkeppen menhelyen, gyepin nezelodjetek, vagy ingyen elviheto kutyakat keressetek a jofogason, facebookos csoportokban. Bar kolykot nyaron sem kene kirakni csak ugy az udvarra.

Ha pedig tetszik egy fajta, akkor tenyesztot keressetek fel.

Penzt ne adjatok szaporitoknak fajtajellegu keverekekert, semmikeppen se.

A rovid szort meg most vagy felejtsetek el, hiszen kint nem tarthatoak, vagy engedjetek be telen a kutyust. Valamit valamiert.

2021. máj. 16. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%
Rövid szőrű kutya nem való udvarra
2021. máj. 16. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Már nézelődtem a menhelyeken is és sajnos nem találtam olyan fiatal kutyát aki megfelelne a "követelménynek"

Még a szüleimmel élek és igazából ők szabták meg hogy fiatal legyen a kutyus és természetesen csak úgy hozhatok kutyát hogy kutyasuliba viszem és sokat foglalkozok vele.

Természetesen tudom hogy a rövid szőrű kutyák nem csak kintiek lehetnek de pont ezért van nálunk is jól szigetelt kutyaház aminek a fűtését is meg tudjuk oldani.

Kutyák között nőttem fel szóval tudom mit jelent kutyát tartani és gondozni.

Csak most kicsit tanácstalan vagyok hogy hol is kezdjem a keresést...

11 évig volt velem az előző kutyusom akit egy éve vesztettem el és most érzem magamat késznek egy új kutyára... szóval nem kell rögtön belém állni a rengeteg kérdéssel és osztogatással...

Nyilván kutyabolond lévén mindent IS megkapna tőlem a négylábú ;)

De a kevés mormális választ köszönöm :)


Esetleg van olyan hely ahonnan hozott valaki már kutyust?

2021. máj. 16. 23:05
 7/11 anonim ***** válasza:
86%

#6 először is nem "állt beléd" senki, mi csak szeretnénk ha jó helye lenne, mellesleg nem kell ki osztani senkit, hiszen te nem írtál semmi olyat, hogy amúgy meg mindene meglenne a kutyusnak, ezt mi honnét tudjuk látattlanból?

...

2021. máj. 17. 01:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
78%
Miért kell rövid szőrű, ha nem szőrözi össze a lakást, mert be sem engeded? Nem értelek. Ilyen kutya egyszerűen nem kintre való, menhely sem fog adni, felkészülhetsz rá.
2021. máj. 20. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Szerintem amúgy evidens ha kutyát keresek hogy mindent megadok neki...

És basszus bocsi 8-as de pl: egy dán dog bentre való? XD

Meg amúgy ha jól szigetelt a háza és azt szokja meg a kutya hogy kint él semmi baja nem lesz.

De azért szeretnék rövid szőrű kutyát mert ha viszem túrázni akkor nem szed fel annyi koszt a talajról és utána könnyebben tisztítom meg.

Na mindegy... látom itt nem kaptam volna segítséget...

Azért köszi...

Végül menhelyről hoztam kutyust. Rövid szőrű kis keverék. Simán ment a dolog, mert jöttek, megnézték hol fog élni és mondták, hogy még jobban szigetelt a ház mint náluk...

2021. aug. 15. 23:06
 10/11 anonim ***** válasza:
71%

Igen, a dan dogot egyebkent kinti-bentikent tartunk :)

Ez nem megszokas kerdese, rovidszoru es/vagy kistestu kutyat nem tartunk kint hidegben es pont. Tonkremennek az izuletei, megfazik, stb, ugyhogy mar most kezdhetsz gyujteni, nem lesz olcso az allatorvos.

Melyik ez a menhely, ami igy ad ki kutyat? Mert en ilyet meg nem lattam, pedig onkenteskedtem mar par helyen :(

2021. aug. 16. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!