Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Más sem használt jutalomfalato...

Más sem használt jutalomfalatot a kutyája nevelése során?

Figyelt kérdés

3 kutyám van, egyiknél sem használtam jutalomfalatot, teljesen megbízhatóak. Gyakran kérdik hogyan lettek ilyen szófogadóak, biztosan sok jutalomfalatba került stb. Aztán meglepődnek a válaszomon mikor mondom, hogy nem, sosem használtam jutalomfalatot, de azt csinálják, amit mondok nekik. Gondolom ehhez szükséges a megfelelő kutya-gazda kapcsolat, meg falkavezérség.


Igazából onnan jutott eszembe, hogy láttam egy kutyasulis videót, ahol szinte folyamatosan jutalmazták a kutyákat, bevallom számomra ez kicsit furcsa volt.



2021. máj. 16. 18:56
1 2 3
 1/24 Vortrex ***** válasza:
29%
Nagyon menő vagy, mi azért szoktunk neki adni
2021. máj. 16. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
91%

Nem mindegy kutya motivalhato konnyen, hiszen nem egyformak, ehhez semmi koze a kutya-gazda kapcsolatnak.

Van letjogosultsaga a jutalomfalatnak, orulj neki, hogy nektek nem kell.

2021. máj. 16. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
86%
Ha n jutalomfalatattal, akkor mivel tanítottad őket? Mert lehet úgy is, hogy vered mint a boxzsákot, ha valamit rosszul csinál, akkor is alárendelt lesz. Nem feltételezem, hogy ezt csináltad, csak mondom hogy így is lehet. Plusz minden kutya mással motiválható, van amelyik játékkal, van amelyik simogatással, de a kaja általában egy központi elem, ezért használják azt a leggyakrabban.
2021. máj. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
87%
Szimplan kivancsisagbol kerdezem, hogy akkor hogyan nevelted oket? En ugy tanultam, hogy a kutya motivaciojat hivatott novelni a jutalom a jol elvegzett feladat utan, legyen az szobeli dicserettel parosult jutalomfalat, labda, akarmi. Pozitiv megerositessel tanitottam eddig minden kutyamat.
2021. máj. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
17%

Én sem, a végén egy rágcsát kap inkább.

Én is láttam videót, bár az nem kutyasulis volt, egy gazdi tanította a németjuhász kölyköt és megszámoltam, hogy a 5 perces videó alatt vagy 50 falatot osztott le neki. A kutya annyit csinált végig, hogy megkerült valamit. Minden kerülés után kapta a falatot. Arra vártam, hogy a végén már csak minden 3.vagy 5.kerülésre kap egy falatot, de végig ugyanaz ment, mintha végtelenítve lett volna. Aztán erre büszke a sok nj gazdi, hogy milyen tanulékony a kutyájuk:D

2021. máj. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Szimpla dícsérettel, simogatással. Ha pedig rosszat csináltak, leszidtam őket, korrigáltam.
2021. máj. 16. 19:09
 7/24 anonim ***** válasza:
89%

Magasabb szintű munkát esélytelen jutalmazás nélkül tanítani. Akkor viszont már érdemesebb a legelejétől fogva jutalmazni, hogy a kutya hozzászokjon és motivált legyen a nehezebb munkák elvégzéséhez is.


A te módszereddel csak akkor van baj, hogy ha később vizsgákat is szeretnél letenni, mert akármilyen jól neveltek, megbízhatóak a kutyáid, elölről a nulláról kell kezdeni mindent, ami a berögzült szokások miatt sokkal több ideig fog tartani és nehezebb is lesz átszokni az új módszerre. Ha lovas sporthoz hasonlítanám, akkor olyan, mint amikor hibásan tanítják meg a lovaglást a gyereknek és magasabb szinthez mindent újra kell tanulnia, amikor sportlovardába kerül szakképzett edzőhöz (azért hoztam ezt példának, mert el sem hinnéd hány ilyen van és így marad az ember kezdő szinten 10 év lovaglás után is).

2021. máj. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
#7 ezt nem értem. Ha úgymond a dícséretet jutalomként fogják, mert láthatóan jól esik nekik, akkor miért kéne a vizsgán kajával motiválnom? Ezt írják elő?
2021. máj. 16. 19:18
 9/24 anonim ***** válasza:
92%

Ez nem a kutya gazda kapcsolattól függ, hanem a kutya 'szeretnyelvétől'. Hasonlóan működnek, mint az emberek, valaki ajándékozással mutatja ki a szeretetét, más meg öleléssel vagy szóban.

Ezért valamelyik kutyát jutifalival lehet motíválni, valamelyiket dícsérettel, a másikat meg a kedvenc játékával. Tehát semmi köze a falkavezér elméletnek ehhez.

Az én kutyám pl idegen helyen el sem fogadja a jutifalit tőlem sem, ezért csak dícsérettel tudom motiválni. Más kutyának meg a kaja a mindene, másiknak meg a labdája. A kutya nem robot, hogy ráhúzunk egy fajta elméletet az összesre aztán működni fog, hanem mindegyiknek más a személyisége.

2021. máj. 16. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
79%
#8 Ne haragudj, azt hittem, hogy dicséretet sem használsz. Amikor írtam a válaszomat, akkor még nem volt beküldve a #6-os hozzászólás. Természetesen így okés a dolog, annyi, hogy a csak dicsérés nem mindegyik kutyánál válik be, ezért szoktak az elején jutalomfalattal kezdeni és azt cserélik ki másra (dicsérés, kedvenc játék), ha ugyanolyan jól beválik.
2021. máj. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!