Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szüksége van erre egy kutyának?

Szüksége van erre egy kutyának?

Figyelt kérdés
[link]

2021. máj. 18. 21:58
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
65%
Ártani nem árt szerintem.
2021. máj. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
Lehet meggátolja a fogkövet és a későbbi fogvesztést, de nem értek a dologhoz. Sokan gyerekpótléknak használják őket, azért tutujgatják annyira.
2021. máj. 18. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
72%
Kutyás fogorvos szerint hetente egyszer kellene - persze csak tiszta vizzel.
2021. máj. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
20%
Dehogy van...
2021. máj. 18. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%
Fogkövesedés ellen van. Lehet direkt kutyafogpasztát venni amit lenyelhet. Kutyáknál mondjuk nem kell naponta mosni. Ez akkor jó ha a kutya tényleg nagyon hajlamos a fogkövesdésre.
2021. máj. 19. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
83%
Én, aki ráköltött az egyik kutyája fogászatára 30 ezret, mondom, hogy igen. A kutyák nagyrésze tápot eszik, ami nem tisztítja a fogakat, úgy mint a nyers hús. Bizony szükség lehet fogmosásra. Egyed függő melyik mennyire hajlamos a fog problémákra, de sok dolgot meg lehet vele előzni. Enyémet se kellett volna fogkő eltávolításra és foghúzásra vinni, ha előző gazdája foglalkozott volna vele. Doki szerint naponta kell mosni, mert már olyan hamar lerakódás képződik az arra hajlamos kutyáknál, ami pár nap alatt halmozódik. Mi minden este mossuk mindháromnak, megszokták. (Baba fogkefe, mivel kistestűek + Orozyme gél) Nem egy megerőltető feladat és sok kényelmetlenséget meg lehet vele spórolni.
2021. máj. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
90%
Embereknél is van, aki hajlamosabb a fogkőre, kutyáknál is, hasznos lehet, igen, ez nem hóbort.
2021. máj. 19. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
83%
Én 40 ezret hagytam az állatorvosnál, pedig csak ébren lepattintgatta a fogkövet a kutya fogáról. Azóta speciális enzimeket tartalmazó fogkrémet használunk naponta. Nem azért, mert gyerekpótléknak tartom, hanem mert így őrizhetem meg az egészségét (meg a pénztárcám tartalmát).
2021. máj. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Igen, szüksége. Általában heti 2-3x érdemes mosni, különben fogkövesedik ami később ínygyulladást okoz majd még több testi problémát. Arról nem is beszélve, hogy az ínygyulladás ugyanúgy fáj a kutyának, mint az embernek. A legtöbb kutyának 4 éves kor körül kezd el fogkövesedni a foga. Kb 2-3 ezer forintért lehet kapni kutyafogkrémet, ami nagyon sokáig elég. 5-10 ezer körül meg algaport, ami szintén fogkövesedés ellen van.

Egy nagyobb testű kutyának 20-30 ezer ft altatásban a fogkőleszedés, szinte csak altatásban csinálják az állatorvosok. Van olyan kutya, akit évente kell vinni fogkőleszedésre mert annyira hajlamos rá. Szóval érdemes beruházni azt az évi 2 ezer forintot kutyafogkrémre meg heti 3 percet eltölteni fogmosásra, hacsak nem aksrsz később évi 30 ezret hagyni az állatorvosnál.

Ha már nagyon fogköves és nem szívesen altatnád, akkor kutyakozmetikusok végeznek altatás nélküli fogkőleszedést ultrahangos fogkefével, egy kezelés kb 10 ezer ft, amit nem kell megismételni, ha szorgalmasan mosod a fogát heti minimum 3x.

2021. máj. 19. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Szerintem csak ugyanúgy propaganga az ilyen-olyan fogkrémek fogkő ellen, mint embereknél az ilyen-olyan fogkrém a fehér fogakért. Ez a téma jóval bonyolultabb annál, minthogy egy fogkrém megoldja a gondot. Kutyának a genetikája, fajtája, stb. Embernél sem hat a fogkő ellen a fogkrém egyébként, időnként el kell menni leszedetni. És nálunk is a genetika határozza meg a dolgokat. Valakinek elrohad a foga 30 éves korára, pedig nem eszik több cukros ételt, mint az, akinek szinte vagy teljesen tökéletesek.
2021. máj. 19. 19:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!