Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A budapesti nagy Cerberosban...

A budapesti nagy Cerberosban is ilyen "erőszakosak" az oktatók?

Figyelt kérdés

Itt Kecskeméten történt a következő: jár egy dobbermann, kellőképpen makacs, de nem problémás, nem agresszív, és fogékony, amennyire én látom.

Tanultuk a fektetést. A jutalomfalat elhúzásra nem feküdt le, erre az oktató odament, beletaposott a pórázba, ezzel a földre kényszerítve a kutyát. Láthatóan fájt neki, vonaglott, sírt, és látszott, hogy nem hiszti.

Teljesen elképedtem, nem tudom, mi szükség volt erre. Ez a suli alapból ilyen türelmetlen, vagy "csak" az órát tartó hölgy nem jól mérte fel a helyzetet?

A saját véleményem az, hogy a tanulási fázisban normálisan kéne motiválni a kutyát, és max akkor alkalmazni fizikai kényszert, ha már tudja, mit várunk tőle, de direkt nem teljesíti.


2010. aug. 24. 07:21
1 2 3 4 5
 1/49 A kérdező kommentje:
Meg ez a kizárás is... Már többször mondták olyan kutyákra, akikről nyilvánvalóan sütött, hogy tojnak a gazdira. Ilyenkor nem inkább erősíteni kéne a kutya- gazda viszonyt? Nem vitatom a kizárás hasznosságát, de itt többször úgy dobálóztak vele, mintha ez valami általános csodamódszer lenne. :(
2010. aug. 24. 07:32
 2/49 anonim ***** válasza:
80%

szegény kutyus:(

én Monori vagyok és ide járok kutyasuliba is.

de itt ilyet nem szokás csinálni, a pórázra rá szoktak lépni, hogyha nem csinálja a kutyus a feksziket de akkor is csak lassan óvatosan.

nekünk az oktatónk egy kb 70éves keménykezű, következetes, szigorú pasas, de hát még ő sem tenne ilyet.:\

2010. aug. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
51%

Vidd Cesar Milan's-hoz :D

[link]

xD

2010. aug. 24. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 A kérdező kommentje:
De nem az én kutyámról van szó. Akkor azt hiszem, jól be is olvastam volna neki...
2010. aug. 24. 08:11
 5/49 anonim ***** válasza:
66%

Ha makacs a kutya akkor én ezt nem tartom elítélendőnek,csomóm helyen így fektetik le elősször a kutyát,hogy pórázzal lehúzzák.

Nem hinném,hogy egy dobo annyira a szívére vette volna,persze nyilván nem volt neki kellemes,de istenem ,ha máshogy nem csinálta meg.

Minden kutyával másképp kell bánni.


Mi pesti cerbisek voltunk a kízárás tényleg hasznos és erősíti a kapcsolatot,ha utána néztél volna tudnád.

Kegyetlennek tűnik,de kell.

Pl.mi csoportunkban volt egy westi,semmit nem volt hajlandó megcsinálni,morgott a gazdáira,1 hét kizárás volt utána mintha kicseréték volna.

2010. aug. 24. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 A kérdező kommentje:

Hű, ez a stílus... Képzeld, tudom, hogy hatásos a kizárás. Ha vetted volna a fáradságot, hogy értelmezd, amit írtam, akkor te is tudnád. Csak pl. nem kell minden engedetlenségre kizárással reagálni szerintem. Ennél finomabban is be lehet állítani a falkasorrendet. Aztán persze ha nem megy, akkor marad a kizárás. Na mindegy is.

És igen, persze, semmi baja nem lett ettől a dobinak. Csak nem értem, miért kell ilyen durván bánni egy kutyával a tanulási folyamat alatt. Szerintem ha valami számára érdekesebb jutalomfalattal próbálkoztak volna, lefeküdt volna. Így meg kényszerrel érték el nála ugyanezt, aminek nem látom semmi értelmét. Így nem nagy kunszt tanítani egy kutyát. Pozitívan, hogy ő is élvezze, az már kihívás, de sokkal több öröm is van benne.

2010. aug. 24. 09:14
 7/49 anonim ***** válasza:
59%

A pestiekről hallottam, hogy úgy mentek nagy közös sétáltatásra, hogy mindenki kezében volt egy kanna, amivel odacsap a kutyának, ha valamit nem jól csinál.


Találkoztam egyszer egy domináns agresszív argentin doggal, akit a cerbisek olyan szinten szoktattak hozzá a büntetéshez, hogy a gazdi már egyáltalán nem bírt vele, nem tudta úgy büntetni a kutyát, hogy az bármit is a szívére vegyen.


Nem is értem, hogy a tanuláshoz egyáltalán miért kell póráz a kutyára. Magadhoz kötni a kutyát és utána lerántani a földre ahhoz nem kell túl sok tudás. Ha a kutya teljesen szabadon van, és mehetne a kutyákkal rohangálni, de inkább melletted marad, hogy megcsinálja neked a feksziket, na az a csodálatos.


Carren Priortől kérdezték meg egyszer, hogy mi a baja a büntetéssel. Azt felelte, hogy két baja van: az egyik hogy egyáltalán büntetünk, a másik hogy nem eléggé. Neki az az álláspontja, hogy egy adott viselkedést maximum kétszer szabad büntetni, a lényeg, hogy a büntetés olyan hatékony legyen, hogy többször ne ismétlődjön meg az adott viselkedés, vagy legyen elég egy figyelmeztetés a megakadályozására.


Ezzel az állandó büntetgetéssel csak hozzászoktatják a kutyát ahhoz, hogy háborús övezetben éljen, és teljesen elveszti a súlyát a kizárás is, meg minden más is.


Mondom ezt úgy, hogy tegnap én is kizavartam a kutyát büntetésbe, miután bement egy számára tilitott helyre, ahonnan ellopta a macska kajáját. De egyébként a figyelemmegvonás, meg az, hogy valahol ott kell maradnia, ahonnan nem mozdulhat, az nem is igazi kizárás. A farkasfalkában akit kizárnak az egyszerűen nem mehet többé vissza, ez a legsúlyosabb büntetés. Nevetséges, hogy valaki elhiszi, hogy ezt imitálja, amikor a kutyát az általa amúgy megszokott konyhába zavarja.

2010. aug. 24. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
50%
hát mi ezért hagytuk ott a kutyasulit, mielőtt pofánvágtam volna a kedves oktatót. Azt hitte, valami náci kiképző őrmester, vagy mi. Ha már én fizetek azért, hogy oda járjunk, legyen szíves kreatívabb lenni és élvezetes és pozitív jutalmazást kitalálni ahelyett, hogy folyton fegyelmezni meg megfélemlíteni akar. A mi volt oktatónk egyszer úgy rászólt egy kutyára, hogy én, emberként összerezzentem. Mi szükség van erre?
2010. aug. 24. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
60%

Ha az én kutyámmal csinált volna ilyet, úgy vágtam volna szájon hogy leperül a feje! Nem értem miért hagyják ezt a gazdák...


A másik viszont? Én nem fogom fel sosem hogy mi olyan durva a kizárásban? Szerintem a durvaaz ha agyba-főbe vernék... De komolyan olyan sok helyen sírnak hogy ez milyen kegyetlen, de miért??? A kutyával amúgy sem foglalkozunk egész nap most ettől mi lesz? Amúgy pedig a gazda és a kutya közötti viszont pont ez erősíti ha nem tudnád.

2010. aug. 24. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
44%

Ez is, de ez akkor is egy büntetési forma, felesleges egyfolytában büntetgetni, mert megszokja, és akkor már nem erősít semmit.


Sokkal inkább erősíti a közös akció, amit a gazdi irányít. Játékok, akadályok, feladatok, közös játék eszköz nélkül, stb.

2010. aug. 24. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!