Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 4 hónapos Amstaff...

Van egy 4 hónapos Amstaff kölykünk! Amióta elhoztuk(2 hónapja)házban van egy kisebb szobakutyával van. Kiszoktatás?

Figyelt kérdés
Kiszeretnénk szoktatni udvarra mert nagy a kert és hát őt alapból kintre vettük csak az idő miatt is meg kicsi volt kiszeretnénk szoktatni udvarra. Ki mit tanácsol mert nyüszít szegény ha kizárom...Folyamatosan szoktatni kell vagy ki kell rakni végleg és kibírni szegény nyüszítését addig míg megszokja? Mert rossz hallani ahogy (sír szegény)?

2021. máj. 20. 12:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
86%

Rövidszőrű, kölyök kutyát nem tartunk ki!

Az amstaff benti, kinti-benti kutya.

2021. máj. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
82%
Nem csak ,hogy korán elhoztok de még ki is akartok tenni egy amstaff kölyköt... gratulálok...
2021. máj. 20. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
85%
Az Amstaff a szőre miatt nem tartható csak kint. Kinti-bemti tartás a minimum.
2021. máj. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
8 hetesen úgy tudom el lehet hozni... És már 4 hónapos! 12 kg elég nagy már pedig...Akkor nemérdemes még kintre szoktatni? 2 válasza: Amstaff úgy tudom nem szobakutya... Ennyi erővel a roti is rövid szőrű az is szobakutya??
2021. máj. 20. 12:38
 5/15 anonim ***** válasza:
89%

Igen, a roti is kinti-benti.

Nem a méret, hanem a szőr és a temperamentum határozza ezt meg.

Kapaszkodj meg, a 60kgs Leonbergim is kinti-benti, mert a temperamentuma a fajtának ezt kívánja meg.

2021. máj. 20. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:
Oké..Köszönöm a válaszokat!
2021. máj. 20. 12:48
 7/15 anonim ***** válasza:
87%

Ezt nagyon beneztetek kerdezo, mert rovidszoru kutyat nem tartunk csak kint. Termeszetesen ha mar van kert, kiengedhetitek, illetve biztos lesz olyan, hogy be se akar majd jonni nyaron, de hidegben a kinti tartas nem fog mukodni.

Fokozatosan kell mindenkeppen kiszoktatni, nem kizarni!

Egyebkent tenyeszto ezt nem mondta? Nem is ertem.

2021. máj. 20. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
7: Most jó időbe gondoltam! Arra hogy el legyen kint is egyedül mert ha kint van vele valaki elvan de ha egyedül van akkor nyüszít! Amúgy ahogy írják a kommenteket eddig nem tudtam hogy a roti, vizsla, dobermann stb rövid szőrű kutya szoba kutya... Mert nem egy ismerős, meg utcán látni hogy kinti kutya ként vannak a felsorolt fajták... Ezek szerint bent tartják a házba mind...?!
2021. máj. 20. 13:30
 9/15 anonim ***** válasza:
77%
Nem gondolod 7-es, hogy tenyésztötöl van... :(
2021. máj. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
87%

Nekem vizslam volt, sajnos mar nem el.

Nyaron imadott kint lenni a kertben, bar ennek ellenere mindig bent aludt, telen viszont bent volt, setara is alig akart kimenni. Nem tudom, hogy aki kint tartja a vizslajat peldaul, azok hogy birjak..az enyem lathatoan majd megfagyott basszus kint.

Sajnos en is latok kistestu es/vagy rovidszoru kutyakat kint a kertben (lancon is :() allandoan, sok a tudatlan buta ember.

2021. máj. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!