Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnék? Valami hatásos...

Mit tehetnék? Valami hatásos kéne!

Figyelt kérdés

7 hónapos kutyám van

tanítom meg nevelem meg midnen, de mégis neveletlen

ugrál, van hogy hátba támad és rám ugrik

rágja a kezem, hiába csapok rá az orrára

ha tanítom ülni meg stb... akkor mindig kizökken, vagy nem megfelelő feladatot csinál, pl mondom hogy ül lefekszik meg ilyenek, pedig az elején még minden könnyen ment

mindig kap jutalom falatot, de tanulás közbe vagy ugrál, vagy futkározik, vagy akármi, de kizökken

és ami a legrosszabb, minden áron várja a jutalom falatot, a kezemet nyarolagtja tanulás közbe

a marad parancsot, meg szabályosan elhagyja a füle mellett, amint leültetem és próbálok hátra lépni mondva hogy MARAD! ő felpattan és rohan utánnam:(:(:(

a szüleim nem akarják kutya suliba vinni, mert nem valami olcsó lenne, meg mindig hurcolászni kéne

olvastam már könyveket a nevelésről, meg a tanításról, de itt már csak a csoda segíthet

mit csináljak???

bocsi a hibákért, csak siettem és nem akartam már javítgatni


2010. aug. 24. 10:11
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

és még valami

rengeteget játszok vele, szóval az nem lehet a baj, hogy játszani akar, mert mindig két játszás között tanítom, vagy van hogy utánna

2010. aug. 24. 10:12
 2/14 A kérdező kommentje:
és az is baj,hogy nem kistestű
2010. aug. 24. 10:13
 3/14 anonim ***** válasza:
Tanulás előtt talán elkéne vinni sétálni. Méghozzá nagytestű kutyának naponta min.1 óra intenzív mozgás kell. Nem csoda hogy izgága.
2010. aug. 24. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
ez se jelenthet akadályt, mert sokat mozog és viszem sétálni, csak féltem, mert ha valahol kint van egy kutya mit csináljak????ezért egyedül nem szoktam csak néha
2010. aug. 24. 10:25
 5/14 anonim ***** válasza:

Szerintem meg az ég világon semmi gond a kutyáddal, pont olyan, amilyennek egy ilyen idős izgága kutyusnak lennie kell. A lemozgatás tényleg jó ötlet.


Az meg, hogy keveri a gyakorlatokat, természetes, ha valami újat tanulunk az enyémmel is előfordul, hogy hirtelen nem vágja mit akarok, és gyorsan bemutat sorban mindent, amit tud :) Gyakorolni kell sokat ,sok féle képpen!


Vezess be egy olyan szót, ami azt jelenti,hogy nem jó helyen keresgél. De ez ne a nem, vagy bármelyik tiltószó legyen, amit amúgy használsz, hanem valami más. Ezzel jelezheted neki, hogy nem ezt várod, és ezért nem lesz jutalom.


A figyelmét összeszedni neked kell tudni, de tudod gyúrni pl. azzal, ha sokat gyakoroljátok a szemkontaktust, különböző feladatokat szemkontaktussal, stb.


A helyben maradásnál is csökkents az elváráson, eleinte ne lépj el, csak állj fel a kutya mellől. Ne a távolságot növeld, hanem az időt, egszerre mindig csak az egyiket. Ha már tud 30 mp-et helyben maradni úgy, hogy mellette állsz, akkor kezdj el nagyon lassan hátralépni, de ne is lépj teljesen hátra, hanem rögtön lépj is vissza és jutalmazd meg, apránként építsd fel.


Az meg, hogy a jutalmat bámulja az tipikus probléma, többek között erre megoldás a klikker.


Egyáltalán nem reménytelen, egy kölyköt tanítasz, ne feledd, ne várj tőle túl sokat!

2010. aug. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

köszi az ötleteket:)

és tudom hogy kölyök még, csak próbálok jó gazdija lenne és nem akarok üvöltözni vele ezért is kértem ki mások véleményét

én szívesen elvinném kutya suliba, ami nem feltétlenül szükséges tudom, csak hátha ott tanulna egy kis nyugton maradást

amúgy mennyi lehet egy óra a kutya suliba???vagy mindenhol más??

2010. aug. 24. 10:39
 7/14 anonim ***** válasza:

Teljesen változó, ahova én jártam, ott tanfolyamos rendszer van, 7 hét a tanfolyam, a végén vizsga. Ez 47 ezer forint, de először csak 27-et kell fizetni, ha tetszik 3 hét után, akkor kell csak a maradék 20-at. De ez az egyik (hanem a) legdárgább és szerintem amúgy legjobb pesti suli, vidéken, meg más rendszerben gondolom lehet olcsóbban is kijönni, csak én mindenképpen Tükör módszeres sulit akartam.


Volt egy csaj a csoportunkban, akinél olyasmi gond volt, mint nálatok kb. azonos korú vizsla-boxer keverékkel, és a tanfolyam közepétől olyan szemkonktatkust tartott a kutya, hogy mindannyian azon röhögtünk, hogy azért jöttek, mert nem figyel a kutya, ehhez képest le se veszi a szemét a gazdiról :)


A vidéki Tükör iskolák olcsóbbak amúgy: [link]


De ha van kedved beletanulni a klikkerezésbe (Tükör sulikban mindig klikkerrel tanítanak) akkor próbálj meg egyedül utánaolvasni, és nekilátni, hátha úgy is menni fog: www.klikker.hu, vagy könyvből: [link]

[link]

2010. aug. 24. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
ilyen klikkert bármely kutya boltba lehet kapni???
2010. aug. 24. 11:13
 9/14 A kérdező kommentje:

hol olvashatnék utánna, hogy hogy kell használni??

vagy valaki lenne olyan rendes és elmagyarázná??

azon kívül, hogy ha jól csinál valamit akkor kell használni, bár én azt hittem direkt arra van, hogy ha a kutya nem csinálja jól akkor egy rossz hang neki vagy valami

2010. aug. 24. 11:15
 10/14 A kérdező kommentje:

amúgy nem fog nagyon rászokni és csak ezt várni??

mi van ha ezt bevezetem és ezek után már nem csinálja meg ha nincs a akezembe a klikker

amúgy lehet hogy kezdő vagyok de én most hallom elősször ezt a killikeres bigyót:)

2010. aug. 24. 11:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!