Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az angol cocker spániel...

Az angol cocker spániel milyen kutyás sportokra alkalmas?

Figyelt kérdés
Azt tudom, hogy vadász kutya, és lehet eredeti rendeltetése szerint hobbivadászatra vinni. De gondolok itt most olyanra, hogy pl Agility (akadályugrás miatt kérdem) vagy Dogdancing, nyomkövetés (mivel vadászkutya gondolom erre is be lehet tanítani, hogy mehessen Vércsapa versenyekre) de mondjuk Őrző-Védő? Lehetséges, hogy egy spáni ŐV.-zen? Alkalmas rá, mivel hosszúkás pofájú gondolom jó a fogása, hisz a vadat is képes megfogni és visszahozni, dehogy ugorjon egy nagyot aztán harapjon egy óriásit? Nekem kicsit érdekes :D
2010. aug. 24. 10:54
 1/6 anonim ***** válasza:
Minden kutya alkalmas ÖV-re. Csak nem ugyan olyan teljesítményt fog nyújtani, mint egy rottweiler például.
2010. aug. 24. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Így van, én ismerek ÖV-s uszkárt is, meg westieket is. Persze nem minden suli szórakozik ilyenekkel, de ahol ösztönkezelési technikaként, meg ösztönkiélésként terápiás célokkal is ÖV-znek, ott bármilyen kutya mehet.


A nyomkövetés is jó, csak nagyon korán kell hozzá kelni :)


Agilityben pont az a szép, hogy bármilyen kutya játszhatja (de azért nyerni tipikus fajátk szoktak).

2010. aug. 24. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Jó, azért gondoltam, hogy egy spáni nem fog lepipálni, egy olyan fajtát ami eleve Ő.V-re lett kitalálva. :) De, kb. 1 év múlva lesz egy Angol cocker spánielem (tenyésztőtől) és vele szeretnék valami sportot űzni, de még nem döntöttem el, hogy mit. Amik eddig szimpatikusak: Agility, nyomkövetés, flyball, Őrző-Védő (:D).
2010. aug. 24. 11:13
 4/6 anonim ***** válasza:

Az ővre nem arról lesz alkalmas hogy milyen a pofája. Egy boxer is tudja pedig nyomott feje van.

Meg lehet tanítani a spánielt hogy fogja meg a kart, de azt ő sosem azért fogja tenni mert megvéd és harcol az emberrel hanem mert játaszik és zsákmányszerzőösztönből. És ez csak a pályán hatásos, való életben nem hinném.

2010. aug. 24. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Őv SPORTBAN nem hinném hogy nagy sikere lesz. Az ilyen kutyákat csak úgy gyakorlásképpen szokták megtanítani rá, de nem versenyre mennek vele....
2010. aug. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Ahol mi sulizunk, ott úgy van, hogy alapfok meg középfok után klub tag lehetsz, és mindet kipróbálhatod szakmai segítséggel. Úgy sem rajtad fog múlni mit csináltok, mert abban fogod örömödet lelni, amiben a kutyád relativ jó, ott lesz sikerélményetek mindkettőtöknek. Először tanuljátok meg az alapokat, legyen egy maximálisan kézben tartott kutyád, és mire ezen túl vagytok, te is érezni fogod, hogy mire van igénye.


A flyballt azért nem annyira javaslom, mert ott a kutya nagyon mechanikusan dolgozik, túl sok agymunka nem kell hozzá, és mindig jobbak azok, ahol közösen értek el sikereket.

2010. aug. 24. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!