Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 5 hós rottweilerem játékból,...

5 hós rottweilerem játékból, mindig nagyon csóválja a farkát amikor kimegyek, és mindig csipkedi a nadrág szélét, harapdál. Ma nagyon megharapott. Hogy szoktassam le? Szép szót nem érti

Figyelt kérdés
2021. máj. 22. 19:39
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
8%
Vagd pofán, vicc nelkul. Szidd le, es par percig ne is foglalkozz vele, nagyon hamar ra fog jonni, hogy tulment egy hataron es utana eleg lesz szinte csunyan nezni ra.
2021. máj. 22. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

rákiabáltam, kicsit rácsaptam, semmi hatása, ugyanúgy csóválja a farkát, örül és ugrál fel, azért csinálja hogy játszak vele


ha mögöttem jön és nem figyelek rá, simizem, akkor megcsíp

2021. máj. 22. 20:01
 3/20 anonim ***** válasza:
91%

Kérdező, a letiltás azt jelenti, hogy eléred, a kutya azonnal hagyja abba azt a nem kívánt viselkedést, amit csinál. Tehát olyan határozott vagy, amit komolyan vesz. Ha nem vesz komolyan, nem hagyja abba, akkor az nem letiltás volt.

Ha nem tudod a kutyádat kontrollálni, sürgősen kezdjetek el kutyasuliba járni.

2021. máj. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Éés megint olyan kérdez/válaszol aki rácsap a kutyára.

Tanuljátok már meg legalább egymás hibáiból,hogy az cseszettül nem segít.Eletinte talán attól is megijed,hogy rákiabálsz,de másodjára le fogja szarni,vagy agresszívan fog fellépni veled szemben.Ez most csak játék.Az agresszió fog igazán fájni,és jogos.


Ő csak játékra hív,felkelti a figyelmed.Tanítsd meg neki,hogy ezt nem így kell,mert te ezt nem érted/nem díjazod/fáj neked.

Nem kell a pontos okot se tudnia,nem így akarod és kész.

Ismét azt tudom mondani: legyen mindig nálad egy játék.rágóka,fonottkötél,labda,akármi.Szólj rá határozottan (de ne ordíts nincs értelme,te se örülnél ha a fejedbe ordítana valaki..ezen felül eleve az agresszív megnyilvánulást és temperamentumot táplálod bele.),hogy nem/nem szabad/hagyj/fúj akármi ami tiltó szó.Ha ugrik rád,csipkedne fordítás hátát és ha közelít a csípőddel/hátsóddal told el,lökd le magadról.

Majd abban a pillanatban fordulj,dícsérj,fogass vele játékot vagy dobj labdát és játsz vele.


Nem érsz semmit azzal,ha bűntetéssel,bántalmazással vagy hangoskodással nevelsz.

Próbáld meg őt megérteni.Ha tudod mikor mit akar (olvass utána a kutya testbeszédének),akkor tudni fogod,hogy mit reagálj rá.Ha te nem akarsz csipdelődésre figyelni hát ne figyelj.Érd el,hogy mással keltse fel a figyelmed,és ha próbálkozik dícsérd.


A kutya mindig azt tanulja meg,hogy mire reagáltál úgy,ahogy azt ő akarta vagy ahogy neki jó volt.

2021. máj. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 A kérdező kommentje:

ne figyeljek a csipkelődésre?


#4eske...


ez olyan, hogyha belédmarnak ne figyelj oda tanács ez olyan szintű, amit már az ovodában is hüledezve néznek a 3 évesek

2021. máj. 22. 22:55
 6/20 A kérdező kommentje:
egyszerűen döbbenet, hogy ennyi ésszel emberek csak úgy léteznek, lélegeznek, pötyögnek az interneten... kb. egy aranyhal lehet a szürkeállományodban, de lehet sokat mondtam
2021. máj. 22. 22:55
 7/20 anonim ***** válasza:
88%
Kérdező, tiltsd le, állítsd le a kutyádat! Ne csak rákiabálj és csakpodj hisztisen, hanem állítsd le! Ha ez nem megy, akkor ezek szerint egy aranyhal szintjét sem éred el!
2021. máj. 22. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
51%

A ne figyelj oda tanács hülyeség de a csapjál rá az rendben van?

Inkább próbáld ki és hüledezzél :D

2021. máj. 22. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Igen, hülyeség a ne figyelj rá!

Leírom a szitut, talán én voltam az aranyhal és rosszul fogalmaztam!


Szóval!


A kiskutya akkor kezdi el rángatni a nadrág szárát, amikor meglát és kimegyek az ajtón. Hatalmas örömében teszi!


És tegnap nem csak a nadrág szárát fogta meg hanem a combomat is!

Most egy fél tenyérnyi véraláfutás van, ilyen kék és lila színű!


Nem szakította fel a bőrt, nem vérzett, és nadrágon keresztül történt!


Nem csak a foga sebez! Hanem az az irtózatos nyomás amit az állkapcsával ilyenkor kifejt!

Nem csak hogy rottweiler... De nyers csontos hússal etetem... amit úgy ropogtat mint a ropit! 5 hós szukáról beszélünk!... Bár már bőven 20 kg fölött van!



Szóval iszonyatos erővel ráfog a combomra... Erre azt mondani, hogy ne figyeljek oda, ez kissé felháborított!


Hiába kiabálsz rá, nem ér semmit, hiába csapsz rá a seggére, mintha meg sem érezné.


Ha nem figyelek rá, mégrámenősebben jönne rám! Csak az állítja le, ha lehajolok hozzá és símogatom... Persze ha abbahagyom, azonnal követeli a szeretetet ameddig fel van pörögve és nem finoman!

Ez a felpörgött szakasz mindig tart pár percig, amikor meglát.


Nem falkavezérségi probléma van, habár köszönöm a privát üzenetet.

Egyszerűen ez egy rossz szokás vagy nem is tudom.


Nem szeretném, ha ugyanez lejátszódna, miközben dupla ekkora lesz és még jóval erősebb...

Bizonyára sokaknak van itt Havanese és labrador kutyája, nekem is voltak ilyenek, és a habitusukat nem lehet összehasonlítani egy rámenős és kicsit agresszív rottweilerével... azokra nálam is mindig elég volt egyszer rászólni. ennek a kis rácsapás sem ér semmit



most beszereztem egy e-nyakörvet


tud rezegni 5 fokozatban, tud hangot adni 5 fokozatban és tud csikizni is 5 fokozatban, 1-esen kipróbáltam magamon, csak bizsergést éreztem


ennek a használata jó lehet és megoldhatja a problémát?

azt sem szeretném, ha nem akarna játszani velem, vagy rossz élménye lenne ha a gazdához jön, de nem maradhat ez a nadrág rángatós állapot

2021. máj. 23. 08:35
 10/20 A kérdező kommentje:

"Szóval iszonyatos erővel ráfog a combomra... Erre azt mondani, hogy ne figyeljek oda, ez kissé felháborított!"



És nem lehet nem odafigyelni rá, mert felordítasz torkod szakadtából.

Ilyenkor elereszt

2021. máj. 23. 08:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!