Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem tudom hogy mérgezés vagy...

Nem tudom hogy mérgezés vagy tényleg Parvovírus lett a kutyám?

Figyelt kérdés

Volt egy öreg 12 éves kutyám. Aki sajnos az autó alá mászott.

Hoztunk egy kiskutyát (bernáthegyi), amely 3 hónapos volt és nem kapta meg az oltás. Mi hívtunk hozzá állat orvost aki beadta a védő oltást. A kutyus sajnos megbetegedett és el kellet temetni.

Az állat orvos azt ajánlotta hogy csak olyan kutyát hozzunk haza amely be van oltva és csak két hét múlva hozzuk haza.

Így is tettünk.

A kutyus elvittük második oltásra is, de utána sajnos lebetegedett. Hiába vittük csepegtetőre. A kutyus nem maradt meg :(

Az állat orvost kérdeztük hogy nem e lehet hogy a szomszédom megmérgezte, de Ő azt állította hogy ez Parvovírus volt. Mert van egy jellegzetes szaga, amit én is éreztem.

Járt már e valaki így?

Mikor hozhatók az udvarra végre kutyát?



2021. máj. 22. 20:41
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
66%

Nem kellett volna szapis kutyat venni kerdezo, remelem, hogy most duplan megtanultad a lecket. Allatorvos is hulye, mert nem 2 het kell, hanem minimum 1 ev, vagy tobb.

Jegeljetek most a temat egy darabig, illetve konyorgom, ha fajtatiszta kutya kell, csakis tenyesztotol vegyetek! Latod, hogy mennyire erte meg sporolni :(((

2021. máj. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
86%
A parvos hasmenesnek tenyleg eleg jellegzetes szaga van, mar 10 eve, hogy atesett rajta a sinteres kutyam (tulelte) , de bevillant a szaga, szoval allatorvos jo esellyel meg tudja hatarozni es tenyleg az volt. Ezert kell megbizhato helyrol (tenyeszto) kutyat hozni, ami egeszseges es tenyleg megkapta minden kotelezo oltasat. Vagy normalis menhelyrol, ahol szinten megkap mindent a kutya, chipet is, altalaban ivartalanitjak is, ha mar abban a korban van.
2021. máj. 22. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
85%
Az udvarotokon a parvo évekig ott maradhat. Semmi kèpp ne vigyél haza oltatlan kutyát, legyen meg minden oltàsa.
2021. máj. 22. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Kedves

1 és válaszoló

Elég drágán vettem az első kutyát és még pluszba jó sokat rá is költöttem.

Sajnos egy cseppet sem sportoltam hanem tripla annyiba jött ki egy kutya.

A 2 hetet úgy értette a doki hogy oltás után

2021. máj. 22. 21:15
 5/13 A kérdező kommentje:
Ha jövőre hozok egy kutyát és minden oltasa megvan. Akkor megvan az esélye hogy még árad?
2021. máj. 22. 21:17
 6/13 A kérdező kommentje:

Megmarad?

Bocsánat de a telefon javított ki

2021. máj. 22. 21:18
 7/13 anonim ***** válasza:
95%

Véres hasmenése volt? véres habos hányás? bágyadtság??


Ha ezek nem voltak meg,nem parvó volt. Parvó tünetei a véres hányás-hasmenés, bágyadtság ha pár órán belül nem teszik fel infuzióra a kutya meghal.


Kölyök kutyák nem is szokták túl élni.


Jó helyről kell eleve kutyát venni ahol 2 oltást már megkapott.

3 hónaposan nulla oltással eléggé nagy rizikó egy kölyköt elhozni.


De egyébként oltott kölyök kutya is elkaphatja,csak kevesebb az esélye.

2021. máj. 22. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Első nap volt véres hasmenés, akkor kapta az első infúziót.

Vizet hányt, véres nem volt.

2021. máj. 22. 21:44
 9/13 anonim ***** válasza:
87%
Na mennyi az a nagyon sok, amennyièrt vetted? 30 ezer?
2021. máj. 22. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Gunyolodasra koszonom szépen nincs szükségem.

(300 dollár volt)

2021. máj. 22. 21:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!