Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha a testvérem...

Mit tegyek, ha a testvérem nem elég türelmes idősödő kutyánkkal? Már ott tartok, hogy nem engedem, hogy sétálni vigye.

Figyelt kérdés

A véletlen folytán került hozzánk 7 évesen egy mopsz. Most tölti lassan a kilencet. Egy ismerőstől fogadtuk örökbe, mert nem volt már kapacitásuk rá, mivel gyermek született. Rákérdeztek, mi pedig igent mondtunk. Úgyis szerettünk volna kutyát. Mondjuk nem mopszot, és nem épp akkor.

Két testvéremmel vállaltuk be, panelban lakunk. Az egyik elköltözött. Jelenleg ketten maradtunk a kutyára. Sajnos hosszú történet, de jelenleg nagyrészt mindent én intézek, napi egy sétát ,,vállal" vele.

És itt jön a lényeg. Sokszor idegesen jön vissza, a kutya fülét, farkát behúzza...az a gond, hogy lassú, hogy tötymörög, néha leül nézelődik és sok idő mire hazavánszorognak. És persze néha az ember nem erre vágyik, de ő ilyen el kell fogadni, és így kell szeretni őt. Volt hogy én egy padon ültem, ő meg nézelődött, aztán hazasétálgattuk.


Tegnap volt az ultolsó csepp a pohárban, mikor elkezdte, hogy minek kellett nekünk mopsz, hogy ő fiatal és neki egy nagytestű dinamikus kutya kell, nem egy ilyen öreg. Mondtam neki, hogy a nagytestű is megöregszik és ő se fog száguldozni élete végéig...és akkor majd utcára dobod?!

Én már nem tudok mit csinálni. Van ötletetek? Öcsém egyébként 20 éves.


2021. máj. 23. 08:46
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:

Panelben volt az előző gazdánál is. És hidd el én többet foglalkozom vele, mint némelyik kertes házban élő társával. Vagy inkább menhelyen legyen mint panelban? E logika alapján sokan kerülnének oda a panelos gazdiktól.

Nem erre irányult a kérdés, a kutya marad velem. A kérdés a testvéremmel kapcsolatos. Ha ehhez nincs hozzáfűznivalód, kár bármit írnod ide.

2021. máj. 23. 08:59
 2/12 anonim ***** válasza:
67%
Nagytestű kutya nem való panelba. Ne engedd öcsédet sétálni vele, ki tudja nem-e kap egy két taslit csóri kisöreg kutyus. A mopsz nem egy energikus fajta, ezzel sajna számolni kell, főleg hogy idősebb. Más a családból nem tudja egy séta erejéig bevállalni tesód helyett?
2021. máj. 23. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
95%
De mi a gond? Akkor nem kell tesódnak foglalkoznia vele és kész. Ahogy írod nem is nagyon akar. Ha nagy kutyát akar hozni meg mondd meg neki hogy akkor te elköltözöl és kész
2021. máj. 23. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
96%

Ha nem kell neki ne foglalkozzon vele.Ott vagy te,úgy látom megértő vagy a kutyával,hát akkor foglalkozz vele csak te.

A mopsz egyébként 15 évet is megélhet,ha egészséges hiszen kistestű.Érdemes lenne jobban utána járni,hogy mi az oka annak,hogy ő ennyire nehézkesen jár már 9 évesen.Alighanem valamilyen diszplázia.(de persze tévedhetek is,nekem jelenleg 13 éves a mopszom és még rendesen jár.Jó,nem suhan,de nem is olyan hű de lassú.átlagos egészséges idős kutya tempó..)

2021. máj. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
75%
Amit leírtál elég aggasztó a korát tekintve, nem ártana neki egy kivizsgálás. Addig is sétálj vele te, ha ő nem akar sétálni vele, a kutyának nem jó, neked se tetszik, akkor eleve ezt nem kellett volna erőltetni. És valóban nem való sajnos panelba, de ez a kérdés szempontjából mindegy mert nem fogod tudni máshova vinni, sajnos ha 0-24ben vele foglalkozol az sem vált ki egy kertes házat, de gondolom ezt te is tudod.
2021. máj. 23. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Hát akkor nem viszi ő sétálni! Nem értem a kérdést! Komolyan!
2021. máj. 23. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
74%

Hogy a p*csába ne lenne lakásba való,benti tartásra egy kis testű társasági kutya? Hol kéne tartania a kert végén egy kennelben? Egy társasági kutyát? Menjetek már innen a butaságaitokkal.Minden kutya tartható lakásban amit le tudsz mozgatni és aminek elég életteret tudsz nyújtani.Egy kis/közepes testű simán elvan bárhol,ha fogalalkozva van vele. :D


Itt a kínzás az,hogy még nem járt orvosnál egy beteg kutya,nem is érdekelt egy csepet sem,hogy "öregedés"sen kívül lehet-e baja?!

2021. máj. 23. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
91%
Gondozd teljesen te, probléma megoldva. 9 évesen egyébként nem kéne ennyire lassúnak lennie. Nekem 12,5 éves csivava keverékem van, hosszabb séta esetén tötyög. Mellette van 2 fiatal, nem mondom, hogy néha nem sürgetem meg az öreget, de nem rángatom vagy ilyesmi. Én is fiatal vagyok, abban egyetértek, hogy fiataloknak nem ajánlanék idősebb kutyát, főleg ha pörgős személyiség, mert ez lesz a vége. Vállald át a gondozását. Mást nem tudsz tenni.
2021. máj. 23. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Lehet félreérthetően fogalmaztam. A séta első kb 20 percében magához képest egész lendületesen jön-megy szimatol. A gond a visszaúttal van, akkor jön a tötymörgés, leül nézelődik. Sajnos az előző helyen x évig nem mentek vele hosszabban sétálni, volt panelnak egy kis kert része, sok esetben csak oda engedték ki. Elég otthonülős párnál volt, direkt ,,kanapé kutyát" kerestek, de sajnos ezt másként értelmezték, mint a kutya érdeke szolgálta volna. Az is idő volt mire megszokta, hogy nálunk séta van, több program. A szocializációjával is volt munka bőven, most már tudja miként viselkedjen más kutyákkal. Nyilván amit lehet megteszek, de 7 évesen került ide. Csodát nem tudok tenni. Egyébként voltunk orvosnál már, egy kis probléma orrüreg tájékon van, de nem olyan szintű a légút szűkülete, hogy a műtét javasolja az orvosunk. Valamint szívféreg vizsgálat is megvolt, még mielőtt kérdezné valaki.

2021. máj. 23. 12:54
 10/12 anonim ***** válasza:
73%

Izuletei rendben, nincs elhizva?

De lehet ő tenyleg ilyen kis lustabb, az en pörgős kutyam is nagy melegben visszafele csak kullog, de volt olyan is hogy lefekudt par percre az arnyekba, csak en nem csinalok belole problemat. Akkor foglalkozz vele te, de a tesodnak nem adnek kutyat ilyen hozzallassal, ha egy oreghez nincs turelme, hogy lenne egy kolyokhoz?

2021. máj. 23. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!