Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetnénk szegény kutyussa...

Mit tehetnénk szegény kutyussal? Szerintem ez állatkínzás. Sőt!

Figyelt kérdés
van előttünk egy bolt,ahol hátul az udvarba tartanak egy középméretű keverék kutyát,ÁLLANDÓAN ugat,mindig,reggel délbe este,éjjel..mindig.ráadásul ugyebár meg van kötve,és akárhányszor elmegy valaki a kerítés előtt,elkezd nagyon futni,de mindig vissza esik mert a lánc ugye visszafogja,és most is csak ugat,ráadásul nagyon rekedt hangon ugat,néha az ugatás is nehezen sikerül neki(lehet azért mert szoros neki a nyakörv?) még egyszer sem láttam hogy kaját kapott vagy friss vizet minden nap..nem.. azt láttam hogy kidobtak neki valamit,de szerintem nem nagyon etetik,és elég agresszívnak tűnik a kutyus,mert nagyon morog és ugat ha valaki elmegy akerítés előtt.. szerintetek állatkínzás?mit tegyek?:S azért sajnálom mert rossz ránézni!!
2010. aug. 24. 14:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
38%

Csinálj fotókat,és tegyél feljelentést állatkínzásért a helyi jegyzőnél.

Ennél többet az állatvédők sem tudnak tenni.

2010. aug. 24. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 Norczy ***** válasza:
37%

Nálam már annak minősül Az agresszió a lánc miatt alakult ki nála, nincs mozgatva, nem találkozik ujabb és újabb ingerekkel ,persze hogy bebutul szegényem.

A boltosokkal nem lehetne beszélni? Ha pedig úgy érzed kérj segítséget közeli állatvédőktől, hátha ők eltudnak járni az ügyben. Másnem ráijesztenek a boltosra és összekapja magát!

2010. aug. 24. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
46%
uramistenem..szegény kutyus.. annyit tudok csak írni, mint az előttem válaszoló.. a lényeg, hogy kérlek nehagyd cserben, csinálj valamit!!
2010. aug. 24. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
csinálok egy videót valamikor,és felteszem majd linkelem nektek,hogy megnézzétek hogy szerintetek is jogos lesz ha teszek valamit!
2010. aug. 24. 14:51
 5/19 anonim ***** válasza:
46%
ok
2010. aug. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Norczy ***** válasza:
41%
OK a video
2010. aug. 24. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
22%
szólj a szüleidnek hogy nézzék meg a kutyát és modorosan úgy hogy nefogjon gyanút a boltos beszélgessetek el vale!
2010. aug. 26. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
akartam videót csináálni..de nem találják a kutyát..szegény kutya,oké hogy nem ugat már az ablakom alatt..de ilyen esős időbe,és hidegbe..lehet már nem is él:( jajjjj:/ nemtudom hol van!!
2010. szept. 1. 21:42
 9/19 A kérdező kommentje:
azóta megkeresték a kutyát és még mindig itt van,már szóltunk jegyzőnek is,de azt mondta a jegyző nem tud a kutyával mit csinálni és hagyjuk már őt békén,nincs benne az állattartási könyvbe hogy kell kutyaház a kutyának................megőrülök a kutya egésznap csak ott ül,kaja semmi,sovány,és hideg van kint ...hóba.... jaj:(
2010. nov. 30. 18:50
 10/19 anonim ***** válasza:
41%
Vannak új törvények. Az már más kérdés, hogy be is tartják-e vagy, hogy szólnak-e ha nem tartják be. Ilyen például az, hogy öt méternél rövidebb láncon nem lehet a kutya és kutyaház is kell neki. Mindenképpen csinálj bizonyítékot képet a tartási körülményekről (lánc, víz, élelem hiány)akár videót a folyamatos ugatásról. Esetleg nyomtathatsz olyan papírt amit a szomszédok írnak alá, hogy valóban ugat a kutya és zavaró. Aztán vedd fel a kapcsolatot menhellyel, állatmentőkkel. Nem dominál valamelyik fajta a kinézetében? Mert akkor fajtamentőknek is lehet szólni. Melyik városban laksz?
2010. nov. 30. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!