Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tapasztalat nélkül, hogy...

Tapasztalat nélkül, hogy lehet staffordshire jellegű kutyát szerezni?

Figyelt kérdés

Nekem régóta tetszenek az ilyen jellegű kutyák, viszont pénzért meg szaporítótól semmiképp sem szeretnék.

Szívesen örökbefogadnék, és követek is a fajtával foglalkozó oldalakat, de kb, mindig azt írják, hogy tapasztalt, fajtához értő gazdát keresnek.

Nekem gyerekkorom óta van "kutyám" de sosem volt még ilyen jellegű, egy kaukázusi-németjuhász volt a "legkomolyabb" kutyám, azóta inkább szobacirkálóim vannak, főleg mióta egyedül élek.

Értem, hogy egy ilyen kutya nem egyenlő egy tacskóval, de konkrétan hogy érthetnék a fajtához ha sosem lehet ilyenem pénz nélkül?

Nem azért mert nincs rá pénzem, én soha nem fogok egy kutyáért fizetni amíg a menhelyek tele vannak.



2021. máj. 26. 21:09
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Én a helyedben gyepmesteri telepeken próbákoznék... Ott sok ilyen jellegű kutya van, és nem is támasztanak olyan nagy elvárásokat a leendő gazdik feléé.
2021. máj. 26. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
A staffi is csak egy kutyafajta a sok kozul, nem ordogtol valo. Nem is a fajtan van a hangsuly, hanem hogy legyen kutyas tapasztalatod, ne ez legyen rogton az első, tudj következetes lenni, ertsd a nyelvuket. Bullom van, menhelyrol. Első igazi sajat kutyam, de kutyakkal nottem fel, igy a tapasztalat adott. Ha gondolod irj privatban es barmire valaszolok amire kivancsi vagy. Az orokbefogadas zokkenomentes volt, 1x latogattam meg, ott a hölgy latta hogy passzolunk, a kutya megnyugodott a jelenletemben, leult, hozzam bujt, jatszottunk is, 2. alkalommal mar hozhattuk el, megirtuk a szerzodest, vittem egy kis adományt a tobbi kutyusnak, es azota is kuldok nekik kepeket, videókat megnyugtatasul, de nem jarnak a nyakunkra, nem irtak elo kutyasulit meg semmit. Videki menhely, nem kifejezetten bullmentéstől van, mert nekik tenyleg nehez megfelelni. Pl. Cerberos pitbull rescue.
2021. máj. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk most épp ilyen jellegű kutyákkal van tele a gyepi. Mindig posztolják a facebook oldalukon az aktuális gazdikeresőket.
2021. máj. 26. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%
Illatos ut.
2021. máj. 27. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem feltétlen kell fajtaspecifikus oldalakat nézni, szinte minden menhelyen van pár staff szerű kutya. Sok közülük "kutyázik", így csak egyedülinek mehet, akinek meg komolyabb kutyás múltja van, ritkán akar egy ilyen kutya mellett 10-15 évig elköteleződni (főleg, hogy 10 éves kora után már kevésbé aktív, de másik kutyát nem hozhat mellé...). A lényeg, hogy írj rájuk nyugodtan, bőven elég lesz nekik, hogy volt már kutyád és utánaolvastál a fajtának.


Ha jól vettem ki az írásodból, talán most is van egy kistesű kutyád, ha ez igaz, csak olyan helyről hozz, ahol biztosan meg tudják mondani, hogy milyen a viszonya más kutyákkal, illetve készülj fel arra, ha esetleg szeparálnod kell őket (én mindenképp ezt tenném, mikor nem vagyok velük).

2021. máj. 27. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
11%
Miért szeretnél ilyen kutyát?
2021. máj. 27. 06:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

A gyepit azért nem javaslom, mert ott nem tudod megnézni, hogy milyen a kutya személyisége, habitusa. Tehát ha van kutya, akivel össze akarod szoktatni, a gyepis kutyáknál nem fogod megtudni, hogy mennyire jön ki jól más állatokkal.

Normálisabb menhelyeket javaslom, olyat, ahol többször kimehetsz a kutyához, elviheted sétálni, ismerik annyira a gondozók az adott kutyát, hogy tudják mi jellemző rá.

2021. máj. 27. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Eddig életemben egyszer voltam az Illatos úti ebtelepen. (Onnan hoztuk el 5 éve a kutyánkat.) Nagyon sok staff kutyusnak bemutattak minket, aranyosak voltak tényleg, csak nem nekünk való. Egyébként hatalmas respect neked azért, hogy kutyát szeretnél menteni. Lényeg ami lényeg, ott szerintem körbe kéne nézned.
2021. máj. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Én gyepire mennék.Igaz,hogy ott nagyon meg kell nézned kit hozol ki,de ott is a rengeteg halál elől menthető kutya.Menhely nem alatt,de gyepmesteri telep igen.
2021. máj. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!