Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Puli kutyát hogy kell leszokta...

Puli kutyát hogy kell leszoktatni a boka harapásról?

Figyelt kérdés
Hozzánk került egy 2 hónapos puli kutya, és simogattam, szeretgettem, majd séta közben belecsípett egyet a bokámba. Akkor erélyesen rászóltam, hogy NEM, és később nem ismételte meg, de fogalmam sincs a nevelèshez, ezért szeretném tudni, hogy ilyen esetben mit kell tenni, ha valami rosszat csinál. Ezelőtt szintén volt 15 évig egy pulink, ès tisztában vagyok vele, hogy éber pásztorkutyák, de az előző nem kapott nevelést, és nem mertem soha simogatni, mivel mindig a kezem után a kapott, és anyukámat is mindig megmorogta (pl ha a papucsot elvette, amire a kutya ráfeküdt). Csak apukám tudta simogatni. Ezért szeretném, hogy ha nevelési tanácsot kapnék, amíg ilyen fiatal a kutya, hogy később ne forduljon elő, hogy bokánharap, vagy esetleg a kezemet harapdálja.
2021. máj. 27. 04:00
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
15%

Mivel pásztor-és terelőkutya, így ez ösztönös, nem fogod kinevelni belőle, vagy csak nagyon nehezen. Nekem is van pulim, idén 9 éves, és az évek múlásával ez a bokára menés is egyre kevesebbszer fordult elő.

Az előző kutya valószínűleg azért kapott oda, ha simogatni akartátok, mert nem kapta meg azt a fajta nevelést, nem volt emberekhez szokva olyan szinten. De a bokaharapdálás és a kéz után kapás nem ugyanaz. Az enyém egy kezesbárány, tényleg már csak 1x, 2x megy valaki idegen lábára, de nem is harapja, meg régen se harapott, csak odarohant, és úgy tett, mintha harapna, hogy az ösztöneire hallgatva "elterelje", elűzze az idegent.

De javaslom, keress fel szakértőt, itt gyikon többnyire mindenki tapasztalatból vagy túlfűtött intelligenciából válaszol.

2021. máj. 27. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Amit csináltál, az nagyon jó. Mindig szólj rá, ha ilyesmivel próbálkozik, következetesen, határozottan. Tehát nincs olyan, hogy néha engeded, hogy kicsit megrágjon. Amint olyan viselkedésformát vesz fel, ami neked túl sok, nem tetszik, kellemetlen, rászólsz, ahogy írtad, ha ezután abbahagyja, mehet tovább a simogatás, játék, amíg újra nem kezdi a helytelen viselkedést. Ha az első rászóláskor nem tudod leállítani, ő nem higgad le, hagyd ott, szakítsd meg teljesen a vele való tevékenységet, ha máshogy nem, így rájön, hogy az erőszakosságnak a te falkádban nincs helye, mert úgysem ér el vele semmit.
2021. máj. 27. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
88%
Tényleg egy kezesbárány a kutyád, ha már csak 1x,2x támad emberre.
2021. máj. 27. 04:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Előző vagyok

Mielőtt kutyád lesz, ismerd meg valamennyire a fajtát azért. Persze, ha csak úgy hozzátok került, és nem tudtatok utánanézni, az más. De aközben is lehet, ha már ott van :) nem csak a gyik létezik

2021. máj. 27. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
(ármint, előző, első..)
2021. máj. 27. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
46%
3-as..nem támad rá, csak max odarohan, de nem harap
2021. máj. 27. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
87%
6-os: Egy kutyától félő ember szerintem ezzel nincs kisegítve. Ez a tipikus "nem bánt, csak játszik" nyomi gazda hablaty.
2021. máj. 27. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Puli, mudi, pumi, mint közlei rokon fajták, terelökutyák.


Náluk külônösen fontos a fiatalkori szocializáció, a szabályok lefektetése. Majd egész életük során nagy hangsúlyt kell fektetni az ösztönenergiáik levegetésére.


Irány vele az ovi, késöbb suli. Rengeteg séta, minél változatosabb helyeken, hogy egész fiatal korában mindent meglátjasson a világból és megszokja a kis idegrendszere. Azt azért tudnod kell, hogy ezek a fajták nem a legkiegyensúlyozottabbak a vilàgon, következetes nevelést igényelnek, de óvatosan, mert imádják a gazdát és a lelkük elég sérülékeny. Kell öket tiltani, ha ösztönállapotban vannak (pl bokára megy), de nem szabad túlságosan durvának lenni, mert összetörnek bele.


Ovi után suli, és tessék vele eljárni terelni vagy agilityzni vagy valami màs èrdemi sportot csinálni vele, hogy az ösztönenergiáit levezesse.

2021. máj. 27. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
64%
Amikor rámegy a bokádra, mondod neki hogy “nem!”, és egyidejűen megragadod a grabancánál fogva (a nyakánál a bőrt) és arrébb teszed. Az anyja is így csinálná.
2021. máj. 27. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
51%

Egyszer se írtam, hogy játszik.... Annyit írtam, hogy NÉHA odafut, de NEM harap. Ebben mi olyan tragikus, most őszintén? Azt meg végképp nem értem, mi a baja mindenkinek, hogy így lepontozott legfelül. De biztos emiatt.

Közben meg a 4-esnél is én írtam, ott meg 100% :D

2021. máj. 27. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!